Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elsősorban nők...

Mit csináljak? Elsősorban nők válaszát várom

Figyelt kérdés

A kérdésem nem túl szokványos általában ez fordítva szokott lenni. A menyasszonyommal 5 éve vagyunk együtt 2 éve lakunk közösen. Én 30F párom 25L, és én nagyon szeretnék már gyereket. Ő azt mondta, hogy 2 év múlva szeretne kb... esküvő után. tehát a gyerek kb 2 év 9 hónap múlva lenne, ha minden elsőre sikerül ideális esetben.. Tehát majdnem 3 év még. De én már tényleg nagyon nagyon szeretnék. Nagyon jó a kapcsolatunk, anyagilag is jól állunk. Megkérdeztem ő miért nem szeretne most. és jött ezekkel a társadalmilag így meg úgy elfogadott dolgokkal, hogy esküvő után illik. Meg hát kicsit még "élni" szeretne. (a barátnői teletömték a fejét, hogyha gyerek van akkor, ott már nem lesz szabad, stb stb..) Tehát tele ilyen társadalmi "előítéletek" miatt nem akar még. Azt is megkérdeztem mi lenne ha mégis becsúszna előbb. Azt mondta, hogy természetesen akkor megtartanánk, tehát ő is akarja..


Az első kérdésem, hogyan győzhetném meg, hogy én most akarom nem 2-3 év múlva. Különben ő tudja hogy én akarom már, minden hónapba felhozom.


A második kérdésem, hogyha mégse tudnám meggyőzni, etikus lenne-e hogy ha egy kicsit megbabrálnám az óvszert és, ha az miatt lenne terhes. Ez csak egy kicsi átverés lenne, mer hát tényleg szeretné ő is, csak fél még tőle meg ez a társadalmi ijesztgetések miatt..

Ő is boldog lenne ha terhes lenne, csak még nem tud róla..



2018. febr. 9. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne babrálj óvszert, ne cseréld ki a tablettát C vitaminra, mert visszájára is elsülhet, és te jársz rosszul.

Rávenni nem igazán lehet senkit, h szüljön, vagy csináljon gyereket, ha nem akar.


3 lehetőséged van:


1. Kivársz és jó esetben 3 év múlva lesz babátok.

2. Kivársz, és 2-3 év múlva közli, h még mindig nem kész rá, vagy talán soha nem is akar.

- a.) Ennek elkenlre vele maradsz.

- b.) Elhagyod.

3. Nem vársz és a közeljövőben elhagyod esélyt adni magadnak. (Ilyenkor szokott lenni, h a nő a kövi csávonak lebabáz egy éven belül).

2018. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Ne babráld meg, mert egy kisbabával iszonyat nehéz. Elképzelni sem lehet mielőtt megszületik. Ha az ember akarja, úgy áll hozzá, hogy bakker, ezt akartam, itt van, már csinálni kell. :) De ha nem igazán akarja, nehogy a gyereken csattanjon......


Az nem csak "tömés", hogy nem lesz szabad. Én sem hittem nagyon el, de onnantól az ember az utolsó a rangsorban, még abban is, hogy akkor eszik, ha már mindenki evett... Szóval ne kényszerítsd bele, ha még nem akarja.


Jobb lenne ha átjárnátok olyan ismerősökhöz ahol van kisgyerek vagy baba, és testközelből látnád te is, hogy milyen.

2018. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nincs rá készen, ennyi. Ezt el kell fogadni mert ő az aki szül, aki viseli a fizikai részèt és utána a babával járó összes dolgot!


Az óvszerrel babrálás nálam kiverte a biztosítékot! Ilyen aljas, gerinctelen féregnek nem is szabad gyereket nevelnie! Már bocs de így árvernéd a párodat? Milyen r.hadék ember vagy.....

2018. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem etikus, nagyon nem!! Tartsátok meg azt a rohadt esküvőt- miért nem lehet 5 év után? - és egyezzetek meg. Vagy ha nem, akkor hagyjátok el egymást.

Nekem van egy orvos által könyvem ,amelyben az áll: legoptimálisabb, ha az első szülés 25 éves korig van. Régi, ma nem divat erről beszélni. Ma divat "kiélni magunka"t és 35 felett ökörködni, mert nem akar létrejönni, vagy mert veszélyeztetett. "a társadalmi ijesztgetések" ma másról szólnak, mint 20 évvel ezelőtt. Rohanj élvezeteid után!


Egy bensőséges meghitt párkapcsolatban ezeket ketten kell eldönteni, megegyezni ezekben - és le vannak szarva a divatok, trendek, versengések, rivalizálások. Sokkal fontosabb a kettőtök összhangja.

2018. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Azt mondja, hogy az esküvő után. Egyszerű: vedd el előbb! Utána jöhet a baba.
2018. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobb kivárni kulonben utana hallgathod h o megsincs kész erre és ráerőltetted

Amúgy nálunk is így volt ez.. ilyen felállásban. Tudtan h én ugyan nem szeretnék még gyereket

Aztán ,mint derült égből villámcsapás (najó nem,mert sógórnőméknél voltunk ahol baba volt.:D) jött az h szeretnék gyereket. Szval várj, nagyon esélyes h nem lesz belőle ennyi idő!:)

Én akkor azt mondtam majd 3 év múlva kb. Aztán csak egyet kellett varjon parom.

Fel ev alatt sikerult a fiam, szval feleződött.

Hagyd egy kicsit,ha mondogatod annál jobban csúsztatni szeretné majd hidd el.

2018. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Össze kéne hozni a húgommal. Őt soha nem fogja megkérni a "sógorom" szerintem, mert hugi hordja a nadrágot...

És közölte velem, hogy nem fog olyan öregen szülni, mint én (29, szülinapom előtt 1 hónappal szültem)...

Már 4 hónapja rajta vannak az ügyön, de még semmi.(nekünk a tervezett első hónapban összejött)


Szóval próbáld megtudni a VALÓDI okokat, mert ezek csak terelések. Szerintem ezt az ember nem tudja így előre, hogy most nem akarok, de 2 év múlva már akarni fogok. Miért, mi lesz 2 év múlva, ami most nincs???

És ha nem is jön össze azonnal? Sőt, pl csak 1 vagy 2 év után???

Akkor meg az lesz a baja, hogy már nem is akar, mert túl öreg 30 felett egy gyerekhez??

Lehet, hogy nem is akar gyereket, csak téged nem akar elveszíteni, így nem is akar szembenézni ezzel a dologgal. És nem meri elmondani neked.


Üljetek le, és beszéljétek át alaposan ezt a dolgot.

2018. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

En a masik oldal vagyok. 21 eves korom ota egyutt a kesobbi ferjemmel. O sokkal korabban szeretett volna gyereket, mint en. Miattam vartunk. Aztan volt vetelesem is, szoval 30 felett jottek a gyerekek.

Es igy is a ferjemet viselte/viseli meg osszehasonlithatatlanul jobban a (kis)gyerekes let 😉

Baromira nem olyan az apas let, ahogy o azt elozoleg elkepzelte. 😁

Teljesen etikatlan egy kapcsolatban ovszert babralni es tarsaik... en ezt komolyan nem is ertem, hogy merul fel valakiben.

2018. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem az én vőlegényem írta ki a kérdést, bár mi kevesebb ideje lakunk együtt...

Meg azért kétlem hogy szándékosan teherbe ejtene, ő ennél sokkal érettebb.


Az a baj ezzel a kérdéskörrel, hogy nem lehet előre megmondani, hogy majd 2 év múlva akarni fogom, mert csak azt tudom, hogy most nem. Ígérgetni így nem lehet, de egy jó párkapcsolatot kidobni emiatt is hülyeség, hiszen mi van, ha rá fél évre meg bekattan, hogy mégis kell gyerek? Olvastam (bár elképzelni nehezen tudom), hogy néhány nőnél derült égből jön a vágy az anyaságra. Én nagyon várom ezt a csodát, mert így borzalmas lenne, hiába tartanám meg és szeretném a gyereket, nyűg lenne az ellátása, a nehéz pillanatokban arra gondolnék, hogy nem is akartam ezt az egészet és biztos hogy depressziós lennék. Ez jó eséllyel kihatna a kapcsolatra is, és vagy boldogtalan vagy csonka családban nevelkedne a gyerek végül... Hiszen egy idegroncs ordibáló depressziós anya látványa a férfit se fogja szerelembe ejteni, ahogy a gyerek fejlődésének sem ideális.

El kéne döntened hogy te csak egy gyereket akarsz mindenáron vagy a párodtól szeretnél gyereket. Mert ha előbbi akkor azt ajánlom szakíts és keress olyat aki alig várja hogy valakivel gyereket vállalhasson. Ha inkább a párod lénye meghatározó, akkor inkább légy türelmes és bizakodó, hiszen idővel ő is megérhet rá és sokkal jobban tud hozzáállni az egészhez.

2018. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Vedd el még idén, ha ez részéről meggyorsítja és kérdezd meg, mit szeretne kiélni a nászúton :)
2018. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!