Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez már sok névvála...

Szerintetek ez már sok névválasztás terén?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, anyuval és az új férjével élek. Anya ikerlányokat vár aminek nagyon örülök mert mindig szerettem volna testvért. Mondtam anyának néhány nevet hogy nekem ezek nagyon tetszenek mire anya kibökte hogy már meg van mi lesz a nevük. Katinka és Katica. Mindkét név a Katalin becézése, engem pedig Katalinnak hívnak. Nagyon kiakadtam hiszen engem szoktak ezeken a neveken becézni, anya azt mondta pont ezért is tetszettek meg neki.

Szerintetek én reagálom túl?


2018. febr. 17. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem tűnik túl praktikusnak, de az ő dolga. Mivel a másik két lány neve is kb. ugyanaz, nem kellene magadra venned, mindhármótokat egyforma mértékben "szivat" vele, ha nem is szándékosan Végülis a névválasztás az ő joga.
2018. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Anyósom a második férjétől született fiának ugyanazt a nevet akarta adni, mint a páromé... Volt nagy veszekedés, ajtócsapkodás. Végül második névnek kapta meg a kicsi, elsőnek egy teljesen másikat adtak neki.

Én is nagyon kiakadnék, annyi név van amit lehet adni, miért kell az én nevemet használni újra. Arról nem is beszélve, hogy ikreknek Katinka és Katica... Szegények.

2018. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se tetszene. Mondd el anyukádnak, mit érzel, aztán vagy belátja, vagy nem, hogy ez így tényleg gáz. Titeket és saját magát is szivatná ezzel a 3 névvel. Mi is hárman vagyunk lánytesók, még csak nem is csengnek össze a neveink, mégis keveri anya.
2018. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes névválasztás. A mai világban egyáltalán nem divat a Katica és a Katinka sem.

Szerintem próbáld meg valahogy meggyőzni, hogy ez így nem lesz jó.

Annyi sok szép név van, amik közül lehet választani. gondolom úgy szeretné, hogy a két babának hasonló neve legyen :)

2018. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl, anyád bolond.

Nem értem miért kell mindenkit megszivatni

2018. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég!Hát ez nagyon gáz!Ha anyukád elkiabálja magát,hogy Katikám gyere ide,szaladtok mind a hárman?

Vedd rá valahogy,hogy válasszon valami más nevet tesóidnak.

2018. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly? És ha majd elkiáltja magát, hogy Kata, mindenki megy? Vagy mi van, ha a húgaid is ugyanazt a becenevet szeretik majd? Ez így nagyon gáz. Ha te nem tudsz hatni anyukádra, beszélj egy rokon felnőttel, ő hátha meg tudja győzni, hogy ez így senkinek nem lesz jó.
2018. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy sok! Nem adnék nevet ilyen formában sem: Rózsa, Rozália.

De a Katalin, Katinka meg Katica húúú

2018. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki hogy nekem nem esne jól hiszen szoktak így beszélni, pl keresztapám születésem óta Katicának hív. Így olyan mintha elvenné a nevem. Ő azt mondta hogy túl gyerekes vagyok és ne hisztizzek.
2018. febr. 17. 13:38
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy fordulhatott ez meg a fejében! Adjon "K" betűvel kezdődő neveket, de ne a beceneveidet! El tudnám képzelni a Katalin mellé a Kamillát és a Kornéliát. Hasonló hosszúak is.
2018. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!