Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csinált ilyet a gyereked?

Csinált ilyet a gyereked?

Figyelt kérdés

3 éves, ha valami gondja van, akármi apróság is, mondjuk, hogy nem egyből raktam ki a kirakót vagy nem egyből reagáltam a kérdésére, vagy kèrtem tőle valamit és nem akarta megcsinálni, vagy rászóltam, hogy ne álljon rá a fotel háttámlájára azt mondja "pápá anya" lehorgasztja a fejét és bevonul az egyik ruhásszekrény aljába, néha sír is, és várja, hogy értemenjek. Ha nem megyek egyből, kopog a szekrényajtón, hogy felhívja magára a figyelmet.


Sosem hagytam ott sehol, sosem fenyegettem meg, hogy otthagyom, sosem küldtem el, semmi ilyesmi.


2 hete kezdte, és tiszta ideges leszek tőle. Próbáltam megakadályozni, olyankor sír, és próbál menni, próbáltam hagyni, olyankor mégjobban sír..


Miért akar elmenni tőlem a gyerek? Nem bántom, szeretgetem, folyton agyondicsérem minden mozdulatát és próbálkozását, persze vannak határok is.


Nagyon frusztrál a helyzet, mert úgy odafigyeltem a megfelelő bánásmódra, és mégis ez van.


Miért èrzi úgy, hogy el kell mennie? Elmondani persze nem tudja. Naponta legalább 10x eljátssza.


Már arra is gondoltam, hogy több figyelmet akar, de pont ebben a két hétben(betegség), minden egyes pillanatot vele töltöttem, egész nap játék meg kiszolgálás van.


2018. febr. 20. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéseit, szomorúságát próbálja kezelni, jobb, mintha magába folytaná! Ezt a módszert találta meg, legalább nem a hisztit, vagy agressziot. Ez teljesen rendjén van!


Az én nagyobb gyerekemnél kb két évesen esett meg, hogy elvonul másik szobába, ágyon a fejét takaroba fúrva sírt csendben. A szívem szakadt meg és hiába próbálok megbeszélni bármit vele, így óvodásan sem tudja még beszédben megfogalmazni.újabban csak annyiból tudom ha baj van, hogy nyugtalanul alszik, fájó sírással ébred, vagy pl játék közben kb olyan arcot vág, mint aki kényelmetlenül érzi magát, erőltetett kínmosolyog, mint akinek a feje fáj. Ez baj.


Nagyon fontos hogy egy gyermek a fájdalmait akármivel de ki tudja fejezni, valahogy megfogalmazni, feldolgozni, kijönni belőle, szoval ne idegesítsen. Az elfojtott érzelmeknél, elfojtott bánatnál rosszabb nincs.


Gyermekemnél mai este tudtam, hogy az a baj, hogy fáradt, menne aludni, de én még mindig robotoltam, de nem hív, nem kér, nem szól, csak az arcán a szenvedés látni. Mondtam is neki, hogy tudom fáradt vagy, szeretnéd ha anya segítene altatni, fogmosás, pizsama, tejcsi, de nyugodtan szolj anyának, apának, gyere velem, ne mosogass, inkább mossunk fogat, kérek tejet.

És nem és nem és nem szól, hanem magában tartja.


Újabban az oviban is lelhette valami, azt is találgathatom hogy mi,de a mostani sírva ébredéseket nem tudom máshova tenni.


Próbálok gyereknyelven beszgetni vele, mi öröm ért téged ma, mi volt vicces, voltál e szomorú. De ezt így nem lehet. Átlagos dolgokat mond csak, pl mivel játszott, kire miért szóltak rá, és igazábol ott vagyok vele hogy nem tudtam meg semmit.

2018. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!