Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Naponta hány sérülést okoz...

Naponta hány sérülést okoz neked a gyereked?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy az enyémnek valami nagy gond van az elővigyázatossági érzékével.


Csak a mai nap termése egy kék folt a lábamon, egy karcolás a fenekemen, berepedt száj, majdnem kiütött szem, és majdnem átszúrta a szájpadlásom.


Általában vannak karcolások a testemen és foltok, de naponta többször húzza véletlen a hajam, vagy üti be magát belém véletlen, mászik le rólam lovacskázás közben és mellen rug, vagy belémkapaszkodik és megsért egy játékkal, vagy random rámugrik és örülök, hogy a májam még nem durrant szét. Belecsimpaszkodik a fejembe, nem figyel hogy fog meg, az orromban is volt sérülés, mert megkarmolt mászás közben.


Eleven gyerek, de már nem olyan őszintén mondom, hogy semmi baj, majd elmúlik.


Simán képes rámcsukni az ajtót, miközben befelé jövök, vagy a fiókot, mikor belenyúlok.


Nem direkt csinálja, nem is rosszat akar, csak olyan figyelmetlen. És ezredszer is elköveti ugyanazt, különösebben nem érdekli, hogy nekem mennyire fáj, csak lenyom egy bocsit.


Az előbb orvosos játék közben benyomta erővel a pálcikát a torkomba ütközésig, ez gondolkoztatott el.


Meddig tart ez az időszak és napi hány sérülés normális? Nem szoktam feldagadt szemű és szájú anyukákat látni, szerintem ez már bőven túlmegy a normális szinten.


Minden másban könnyen tanul és alkalmazkodik.


2018. jan. 25. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi idős?
2018. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
nekem négy felnött korú gyerekem van, de a négy összesen talán két vagy háron sérülést okozott, de azok is csak apróságok voltak (kisebb karmolás)
2018. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém 3 év alatt egyet sem okozott.De azért tanítgatod neki,hogy ez így nem helyes,ugye??Mert oké,hogy nem direkt csinàlja,de ezt nem hagyhatod.
2018. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ezt rossz volt olvasni. Semmi ilyesmit nem okoz. 1 éves kora körül volt hajhúzós időszaka, de leszoktattam. Jóval korábban harapott szoptatás közben, de az se volt hosszú idő.

Most 2,5 éves,megy mint a buldózer, rendszeresen belénkszalad, mert nem figyel, de nem okoz bajt vele.

Vagy szeretne rajtunk ugrálni, de csak az apja engedi.

2018. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy buta esetünk volt, amikor az egyik rám borított egy asztalt és majdnem agyonütött: másfél éves volt, én alábújtam és ő így keresett meg, az asztal meg könnyen borult (ami a saját hülyeségünk volt). Szokott lenni pár kékfoltom, jellemzően csikizés közbeni rugdosás vagy foci eredménye, de más nem. Ha bántott (volna) szüleit vagy testvérét, eléggé fel szoktam háborodni, így másodjára már vigyáz a fiókbecsukásnál, meg tudja, hogy nincs szembe, szájba nyúlkálás, hajtépés, harapás és fogócska közben nem szabad ajtót csapkodni... mert akkor nemjátszom vele :) Szerintem nem jó taktika azt mondani, hogy nem fáj meg semmi baj.
2018. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet sem, 2 gyerekem van az elmult 5 évben talán 3x kaptam olyan ütést ami fáj,nyilván véletlen.


Mennyi idös a gyerköc?

2018. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, minden alkalommal mondom, hogy fáj, van, hogy rá is játszom, ha nagyon zavar, hogy egy bocsival elintézi. Mindig mondja, hogy bocsánat, van, hogy megsimogat, és megy tovább. Ha ideges leszek a fájdalomtól, pl az utóbbinál, akkor elsírja magát, sajnálom anya, és látszik, hogy tényleg sajnálja, abba se tudja hagyni a sírást és bújik. Azt szoktam mondani, hogy semmi baj, majd meggyógyul, tudom, hogy véletlen volt. Szoktunk tapaszt is ragasztani.


Tudom, hogy nem direkt van, van hogy tudja is, hogy az fájhatott, és akkor egyből mondja, hogy bocs, mielőtt szólnék, hogy fájt, de egyszerűen nem figyel oda jobban. Igen, azt is mondom, hogy figyelj oda, de olyankor látom, hogy szinte szorong úgy figyel, és elveszti a lelkesedését.


3 éves.


Ülhet a nyakamba nekem is, meg mászhat rám is.


Olyan szokott lenni, hogy én vagyok a ló, alámmászik bújócskázásból, ki a fejemnél a kezem között és puff, hátracsapja a fejét, hogy felnézzen rám. Na itt felrepedt a szám már párszor.


Mint egy elefánt a porcelánboltban. Érdekes, hogy tárgyakat ritkán ejt el, vagy ritkan tör össze, szóval nem hiszem, hogy ügyetlen lenne.


Egyébként ezek jó játékok szerintem, igényli is az ilyesmit, le is fárasztja, szóval felhagyni nem akarok vele.


Máshogy meg gondolom nem tanulja meg.


Nem nagyon ismerek olyan anyukát, akin mászkálhat a gyereke és bohóckodnak is, szóval fogalmam sem volt, más gyerek mennyire óvatos ilyenkor, de ezek szerint jól sejtettem, hogy az enyém extra figyelmetlen.


Az ajtó meg fiókosdi is nagyrészt játék közben van, de pl előfordul, hogy rohan a bevásárlókosarat tolva és irányt vált hirtelen és belém ütközik.


Talán majd kinövi.


Ha van valami jó ötlet, azt szívesen fogadom.

2018. jan. 25. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Hàt,akkor ha tényleg ilyen kistank ,de bocsànatot kér,meg bànja,akkor én vàrnàm,hogy lassan javuljon.Biztos fog.De szerintem tök jó,hogy bohóckodsz vele,én is szoktam,aztàn sziszegek magamban,amikor belémkönyököl 😀.Ez van.
2018. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen "elefánt a porcelán boltban" habitusú, ő 4éves. Egyszerűen nem figyel, ugyanaz van mint nálad :/

Ugrott màr a hàtamba dupla térddel (18kg), akkor napokig nem tudtam felkelni. 5 hete pedig úgy megfejelt (felugrott gugolàsból mikor hajoltam fölé megnézni amiért odahívott) hogy kifordult a metszőfogam, és elrepedt 2 irànyba a felső fogmedrem. Volt nagy pànik, ömlött a szàmból a vér és majdnem elájultam úgy fàjt. Azt hittem, hogy az esetből majd tanul, és majd jobban odafigyel de nem :( Szóval tulajdonképpen érdemben segíteni nem tudok. Én magyaràzom rogyásig, hogy mire és miért figyeljen, de egyenlőre még nem làtom foganatjàt, igyekszem jobban résen lenni. :D

2018. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!