Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha látod hogy...

Mit lehet tenni ha látod hogy egy másik gyerek bántja a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Történet: Elvittem a 19 hónapos fiamat egy játszó házba.Az egyik kis fiú pedig elkezdet rászállni ,eleinte nem volt erőszakos az apukája rászolt százszor ,úgy voltam vele majd intézik a gyerekek egymáskőzött.Aztán a kis gyerek egyre durvább lett a fiam semmit se csinált nevetett játéknak gondolhatta talán ...A vége az lett hogy a gyerek felnyomta úgy a falra hogy a fejét bele verte a falba akkor már rászóltam hogy "hé mit csinálsz ilyet nem lehet!" természetesen erőteljesen. A gyerek apja is rászolt is kivitte. A többi csak lökdösés semmi volt amit minden pici csinál. Nem értem ,tudom hogy aggódjak e hogy a fiam végig nem állt ki magáért igaz a másik gyerek 3,4 éves volt...de nyáron még ha v.ki igy piszkálta nem hagyta most meg láttam hogy fél... Tudok neki segíteni vagy ilyen helyzetbe nem lehet? Vagy még annyit változik a személyisége hogy fölöslegesen aggódok? Természetesen nem akarom hogy verekedjen de ne is hagyja magát ennyire.
2018. febr. 26. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Korabeliek között fog szocializálodni, es ott is kell, játszobölcsibe járjatok inkább, vagy védd meg mindig, ne várd azt hogy nagyobbakkal harcoljon
2018. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ezt így ő teljesen jól felmérte, helyesen hárított (a mosoly is az), és jól tetted, hogy véget vetettél a helyzetnek. Simán nagyobb baj lenne, ha jól beverte volna a száját a nagyobb gyereknek, nem? Meg ha abban nőne fel, hogy kistigris mindenkit földre rak, nem? Bár ami szilárd lélekkel elvolt ebben a helyzetben, majdnem garantálható, hogy nem élne vissza az erejével, ettől függetlenül érted, mire akarok kilyukadni! :)
2018. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez a hely ahol most voltunk elvileg" 3 éves korig van ,mindegyik gyerekkel jól eljátszott aztán jött ez a gyerek és elkezdte piszkálni de az elején nem volt durva aztán olyan váratlanul megütötte ,azonnal ott voltam és akkor meg is nyugodott és 1 perc se kellett ment játszani egy másik gyerekkel és nevetett megint csak én éreztem ,érzem magam rosszul. Az unokatestvére is nagyobb de ha ö piszkálja rászol ha ott vagyok ha nem. Most viszont meg se mert mozdulni..Első gyerek minden helyzet még új nekem...És ha ilyen helyen vagyunk mindig arrébb küld hogy majd ö egyedül, nem szereti ha pátyolgatom.
2018. febr. 26. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sokkolta ez az elmebeteg gyerek, de ő hamar túllépett rajta. Megértelek, az anyai szív nagyon érzékeny, én is ilyen vagyok :D de valószínű a fiad ezt teljesen másképp élte meg, es mar pillanatok alatt el is felejtette. Még pici, így nem vonnék le messzemenő következtetéseket a jövőre nézve, egyaltalan nem biztos, hogy nem fogja megvédeni magát, de ezeket a helyzeteket is meg kell tanulnia. Ez most neki is új volt. Legközelebb talán mar másképp reagál. Az első évek erre valóak, hogy tapasztalataik révén tanuljanak és később jó döntéseket tudjanak hozni.
2018. febr. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, majd a fiad elkezdni magát megvédeni, ahogy nő és egyre többet lesz gyerektársaságban. Eleinte én is aggódtam a fiam miatt és habár van hova fejlődnie, a 19 hónapos önmagához képest sokat fejlődött. Ő most 2,5 éves, a bölcsi jót tett neki.


Amúgy te jól reagáltál, nyugodtan rászólhatsz erélyesen a gyerekre és akár le is foghatod a kezét, ha mondjuk ütne, főleg ha a szüleire sem hallgat.


Nálunk is volt, hogy a fiam "betámadta" egy vele egyidős gyerek, és valamiért begubózott, a másik meg, habár nem bántásból, csak ismerkedni akart a fiammal, viszont durván. Az arcát fogdosta, a szemét akarta nyomni, és én lefogtam a kis kezét és mondtam, hogy nem szabad, fáj neki. Persze azért kedves, de határozott hangnemben, mert tudtam, hogy nem bántásból csinálja, ettől függetlenül falra hányt borsó volt, mivel a kora miatt nem értette.

Viszont ha ilyen kis rosszindulatú görcs támadná be, vagy elejét veszem és még a falra felkenés előtt erélyesen, határozottan rászólók és elzavarom (plusz marha csúnyán tudok nézni). Ha elkéstem és a fiamat felkente, akkor nem erélyes leszek, hanem leüvöltöm a fejét.

2018. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Megveretnem a banto gyereket:))
2018. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Az így megvan nektek, bölcs öregeknek, hogy ha azt látja az erőszakos (meg más is), hogy az erősebb megoldja erőszakkal a problémáját, azzal csak az ő idiótaságát erősítitek? Gondolom más gyerekének utat mutatni már nehéz lenne, főleg jó példával. (Van ennek irodalma, nézzetek utána, ne legyetek ösztönállatok)
2018. febr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, azért nehogy már mi legyünk okosabban és próbáljuk megnevelni abban a 2 percben más gyerekét, csak mert a szülője nem tud rá hatással lenni napi 0-24-ben.


Itt senki nem azt mondta (talán csak egy hozzászóló), hogy agyonverné a gyereket, de ha megvédem a gyerekem, akkor ő ne azt lássa már, hogy anyuka sírva könyörög az agresszornak, mert

1. az agresszor tesz rá magasról és ha lehet, tovább folytatja, sőt még inkább, mert tudja, hogy egy sírós gyenge felnőttel áll szemben,

2. a saját gyerek azt látja, hogy anyuka képtelen határozottan megvédeni és nem fog benne bízni, hogy a kövi helyzetben számíthat rá, sőt ezt a fajta meghunyászkodó problémakezelést tanulja el a saját gyerek. Ez tapasztalat.

2018. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy határozottan rászólsz, és elmondod neki, mi a rossz ebben és miért, aztán nyilván azt is, hogy mi a jó helyette, alig több két percnél, és akkor lenne esély, hogy a továbbiakban is kisebbségben maradnak ezek a modern mauglik. Sehol nincs ebben meghunyászkodás, ez a kéttengelyes észjárás ismét kb kutya szint.
2018. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, eddig mindenki azt írta, hogy határozottan rászól a gyerekre, ahogy a kérdező is tette, erre te jössz, és mindenkit leoltasz, hogy erőszakkal oldja meg a problémát, és ezt eltanulják a gyerekek.

„Az így megvan nektek, bölcs öregeknek, hogy ha azt látja az erőszakos (meg más is), hogy az erősebb megoldja erőszakkal a problémáját, azzal csak az ő idiótaságát erősítitek?”


A kövi hozzászólásodban meg azt írod, hogy hát határozottan kell rászólni a gyerekre.


Könyörgöm, először is találd már ki, hogy neked mégis mi az erőszakos és mi nem, aztán meg tanulj kifejtően fogalmazni, mert az első hozzászólásodból az derül ki, hogy mindenki erőszakos, ha határozottan rászól a gyerekre, a másik hozzászólásodban meg pont azt emeled ki, hogy határozottnak kell lenni, mert az a tuti.


Tehát, ha az első hozzászólásodból indulok ki, hogy a határozottság erőszakosnak minősül, amit eltanul a gyerek, akkor más megoldás nincs, mint a könyörgősen, rimánkodva elgügyögni neki, hogy „jaj Döncike, ezt nem szabad, hát látod, hogy Józsikának fáj, többet légy szíves ne csinálj ilyet, jó?”. Mert vagy határozott vagy, vagy nem. Más lehetőség nincs.


Na én erre írtam a sírva könyörgőst, mert ehhez a fajta megnyilvánuláshoz általában anyukák vékony, visszafogott, „bocs hogy élek” hangon szólalnak, ami kb. annyit ér, hogy az agresszor pont telibeszrja.

2018. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!