Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a 7 éves gyerekednek...

Ha a 7 éves gyerekednek hánynia kell, mit csinálsz?

Figyelt kérdés
Eszembe jutott egy "élményem" aupair koromból. A 7 éves kisfiú elkapott valamit, néhány napig lázas volt és hányt. Én úgy tanultam, hogy ilyenkor futás a wc-be. Ott viszont mindig be volt készítve egy törölköző a gyerek mellé, és ha pl - konkrétan megtörtént - a földön legózás közben jött rá, akkor gyorsan csak leterítették mellé a törölközőt, a gyerek arra hányt, majd anyuka összecsomagolta és kivitte a szennyesbe. Mikor először történt ilyen, azt hittem, hirtelen nem volt más lehetőség, de aztán rájöttem, hogy ez a bevett szokás, egyszer sem szóltak a gyereknek, hogy menjen ki, vagy adtak volna egy edényt/vödröt, hanem mindig a nappali közepén egy törölközőre. Ez csak nekem fura? (jó, hogy hasmenése nem volt...)
2018. márc. 3. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ó, hát az angol, az egy külön "állatfaj". Ne várj tőlük racionális gondolkodást! :D

Abban az országban, ahol külön csapot csinálnak a hideg és a meleg víznek, ott bármi megtörténhet!

2018. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Jó ég, ez nekem nagyon fura... Aztán a törcsivel mit csinálnak? Mert nem lehet csak úgy mosógépbe dobni, ki kéne előtte szedni belőle, azt meg szedje akinek két anyja van. Nálunk wc-be szaladás van, vagy ágy mellett lavór, amit aztán könnyű kimosni, csak kis víz hozzá és wc-be öntés, de a törölközőből kiszedni az egy izzasztó meló lehet, gondolom nem annyira marha hogy a teli hányásos cuccot bedobja a mosógépbe, hogy aztán még ott is csinálja a lerakódást meg onnan szedni majd a darabokat, gr...
2018. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valahogy asszem az anyuka kimosta kézzel, mielőtt a mosógépbe tette, pontosan nem tudom. Szerencsére otthon tudott maradni, amíg beteg volt a gyerek, szóval ezt ő intézte. Még ha kisgyerek lett volna, azt mondom, megértem, de egy 7 éves annyira nem kicsi már, hogy ne lehessen neki elmagyarázni.

(egyébként németek voltak, nem angolok, bár éltek Angliában néhány évet, ez tény :))

2018. márc. 3. 14:47
 4/6 Metionin ***** válasza:
75%
Nálunk mindegy hogy hány éves valaki, ha járóképes akkor futás a wc-be vagy mindig oda van készítve egy lavór vagy felmosóvödör. Mikor haverom 6 éves tesójára vigyáztam, neki is mondtam este hogy el ne felejtse hogy jobboldalt van a lavór, sajnos tényleg rájött a hányás éjszaka de nem felejtette el.
2018. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk hányós vírus stb esetén ott volt a vödör, lavór mellettem, biztos ami biztos.


De mikor a 34 éves párom elkapott egy ilyesmi szrságot, leraktam a felmosóvödröt az ágya mellé :)

2018. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát....nekem egyszer hányt törülközőbe a gyerek (pont a kádból szált ki,és azt adtam a szája alá hirtelen,hogy ne a földre menjen) de én azt rögtön fogtam szatyorba beraktam,és dobtam is ki a kinti kukába.

Nálunk vagy wc,vagy lavór van ilyen esetben ...

2018. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!