Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik Magyarországon vállalnak...

Akik Magyarországon vállalnak 2-3 gyereket, esetleg CSOK-ot is felvették? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hogyan vagytok képesek a mai Magyarországon 3 gyereket bevállalni? Ti nem aggódtok a jövőjük miatt? Hogyan mennyire lesz elrontva még jobban az oktatás, egészségügy, stb. Vagy ilyenekre nem is gondoltok egyáltalán?
2018. márc. 7. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Mit értesz az alatt, hogy mai Magyarország?


Én 28 éves vagyok, az oktatás 10 éve még rosszabb volt mikor érettségiztem. Kötelező volt nyelvből érettségizni, de nyelvórát nem tartottak, így mindenki mehetett magántanárhoz, informatika óra a könyvtárban volt, ahol lediktálták füzetbe hogy hogyan kapcsold be a gépet meg mi a kettes számrendszer. Ezen mit lehet rontani? Az egészségügyi dolgot sem értem. Már 20 éve is éveket kellett várni egy időpontra. Az egyik főiskolás tanárom sírt nekünk órán hogy ha nem műtik meg a 3 éves lánya fülét akkor meg fog süketülni, és így kapott 3 évre előre időpontot... Ehhez képest a "mai" 2-3 hónapos várólista már nem is olyan rossz.


Egyébként én nem aggódom a jövőjük miatt, mert úgy vállaltam az első és a második gyereket is, hogy volt mire. Azaz ki tudom fizetni a magánorvost ha szükséges, fognak tudni magán bölcsibe/oviba/iskolába járni ha úgy látom nincs jó oktatási intézmény a környéken, és tudom járatni őket különórákra is. Szerencsére a legtöbb kisgyerekes ismerősöm is hasonló gondolkodásmódú, és nem úgy vállalnak 3 gyereket hogy gyes+csp és remény a segélyre. Aki felelősségteljesen vállal gyereket, annak amiket felvázoltál nem problémák.

2018. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Már nem azért de a népesség a legjobban a 2. VH után, a legnagyobb rablókommunizmusban nőtt. Ami most van az ahhoz képest tündérmese.
2018. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Most tervezzük a 2. Babát. Még nem tudjuk legyen e majd 3.

CSOK-ról nem tudok nyilatkozni.

Az első gyerekünket, úgy vállaltuk h megvolt "mindenünk" volt félretett pénz stb. Most is így van. Megtudjuk fizetni a magándokikat ha szükség lenne rá.

Az oktatás sz@r, az eü sz@r. Akkor ne éljek át boldogságot? Mert számomra a gyerek az. Akkor csak gürizzek a "semmiért". Így van célom. Dolgozok, h ha a gyerekeim úgy döntenek h esetleg külföldön folytatják az éketüket, legyen mivel elindulniuk. Nekem ez okoz örömet.

Ha nem engedhetem meg magamnak ezt az önzést se h gyermek álltál boldog legyek, nincs értelme az életemnek.


Van akinek az utazás, bulik adják meg a boldogságot, amivel nincs baj. Nekem a gyerek az életem értelme. Kinek mi.

2018. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Csak abban nem értem a logikàdat, hogy ezt 2-3 gyerekre vetíted ki. Miért aki egy gyereknek nem tud pluszt nyújtani arra nem lesz hatàssal az oktatàs, egészségügy stb.?

Egyébként első babàmat vàrom, ahogy én megtehetem hogy magànorvosnàl intézzek mindent, ugyanúgy neki és a következő gyerekeimnek is neg tudom ezt adni. Tehàt a màr sok sok éve elcseszett egészségügy nem sokban lesz ràjuk hatàssal. Ahogy én nyelvvizsgàztam, tanultam az egyre rohanó oktatàsban, ha kellett különtanàrral, ugyanúgy ő is megkapja majd a pluszt ha szükség lesz rà!

Ugyanúgy ahogy màr nekem most gondolni kell mi lesz a nyugdíjaséveimben, őket is arra nevelem, hogy ne az àllamra hagyatkozzanak csak.

Ebben az orszàgban is lehet élni, csak nem a sült galambot kell vàrni, mint sokan teszik. Külföldön sincs kolbàszból a kerítés àm.

2018. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem állami támogatásra szültem. El tudom őket tartani csok, csp és adójóváírás nélkül is. Egy tollvonással meg lehet ezeket szüntetni.

(Most már) tehermentes családi házunk van, nagy kerttel. El tud tartani egy családot, akkor is, ha komolyan beüt valami gebasz.


A gyerekeim pedig taníttatom. Többek közt idegennyelvre is. A legnagyobb 14. Ő már most külföldön képzeli el az életét. Mi egyelőre nem. De beszélünk nyelveket, piacképes szakmánk van. Nem vagyunk röghöz kötve.

2018. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Én is azt nem értem, hogy ezt miért három gyerekre vetíted ki? Ha Te aggódsz ezek miatt, egy gyerek esetén miért nem aggódsz?


Egyébként három gyereket szeretnénk, még csak 1 van. Nem állami támogatás, és nem a CSOK miatt. Én olyan vállalkozást üzemeltetek, ami passziv bevételt hoz. Férjem külföldön dolgozik. Mi teremtjük meg a gyermekeink jövőjét, és nem egy külső szereplőtől (pl: állam) várjuk ezt el.

2018. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
kettő gyerek van. Nem, nem aggódok, de van pénz a családban, nem nulláról indultunk mint sokan mások, jó képességeink vannak, sikerek az egész család, szorgalmas, jó munkahellyel stb. Nem akarok külföldre menni, minden ideköt. Inkább mindig azt mondom, az ember hozza ki a legjobbat abból amit az élet ad.
2018. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

30 évesen házasodtunk, szóval már nem túl fiatalon... de legalább rendben voltunk anyagilag. Mindkettőnknek biztos munkája, hivatása van, jól keresünk. Nem vettünk fel CSOK-ot, és nem részesülünk nagycsaládos kedvezményekben, adókedvezményben sem. Én szoktam kapni utazási kedvezményt, még soha nem használtam fel. Saját, szép nagy házunk van, itt akarunk megöregedni.


3 gyerekünk van. Anyagi értelemben nem aggódom a jövőjük felől. Ne haragudj. És minden jót kívánok nektek.

2018. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen szültem az elsőt, 33 évesen a negyediket. Jól vagyunk, köszönjük. Mindegyikük színvolnalas, jó iskolába jár, kiegyensűlyozott, boldog gyerekek. Nem aggódunk.
2018. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindenki keres 150 ezret túlórával. Megengedhetünk magunknak ennyi gyereket. Es ha nem itt, máshol. Tanult, szorgalmas, ügyes emberek vagyunk. Nem mindenki felelőtlen, aki bevállalja a nagy családot. Miért gondolod hogy mindenkinek félnie kellene a jövőtől?
2018. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!