Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit eszik 7 éves gyerekete...

Mennyit eszik 7 éves gyereketek? Mi a normális? Nálatok is nehezen megy az evés?

Figyelt kérdés

A lányom 7 éves múlt.

A problémám hogy nagyon nehezen és nagyon keveset eszik.

Emiatt a testalkata is sovány. 19 kg.

Próbáltunk Béres cseppet stb., nem lett jobb étvágya.

Gasztroenterológiai kivizsgáláson sem találtak semmit.



Ma amit evett:


Reggeli: 2 kismarék reggelizőpehely, kb. 1dl 3,5% tej


Tízórai: fél narancs


Ebéd: 1 kis merőkanálnyi borsóleves csipetkével, fél tenyérnyi rántott sertéshús 3 szem petrezselymes krumplival


Uzsonna: 3/4 doboz natur kefír, fél sós kifli


Vacsora: 1 tükörtojás sárgája, fehérjéből kb. 4 falat, 3/4 szelet kenyér, fél alma


Szerintem ez kevés.

Szerintetek?

Ritka, hogy teljesen megegyen valamit.


Édességet nagyon ritkán kap, azt is csak evés után.


Napközben csak vizet iszik.

Kivéve ha hosszabb időt kinn vagyunk hidegben, akkor kap meleg teát vagy meleg mézes tejet.


Nem tudom mit csináljak.


Ötleteket várok!


2018. márc. 15. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne aggódj. Nekem már kamaszok a gyerekeim (4 van), volt jobb evő és volt ilyen kis étkű. Én ezt nem látom kevésnek, teljesen változatosan táplálkozott, hiszen evett gabonát, tejterméket, gyümölcsöt, zöldséget és húst. ne aggódj, ne stresszeld, hogy többet egyen, megutáltatdhatod vele az evést. Nekem a legnagyobb fiam ugyanennyi, 19 kg volt 7 évesen, egészséges, átlagos alkatú fiatal lett belőle.

Szerintem ne csinálj semmit, adj neki változatos áteleket és egyen belőle annyit, amennyi jól esik. Legyen sokat a levegőn, mozogjon eleget.

2018. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

Hát ezek nem mind gyerek kedvencek.

Péksütiket sem eszi meg?

Szendvicsek jól megrakva zöldséggel, sonkával vagy amit enni szoktatok?


Gyümi levek, lehet házi vagy bolti péksütivel?

Nagyon sovány 19kg 7 évesen. Nem a legjobb de engedj több péksütit, de zöldséggel joghurttal. Esetleg egy kis édesség uzsi mellé

2018. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Húgom fia 6 éves,még fényevő. Szinte semmit nem eszik. Előbb-utóbb csak változik majd...A te lányod hozzá képest szuperevő.
2018. márc. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is az jutott eszembe mint 2-esnek. Kefír, tükörtojás...pocakimádó 7 évesem ezeket utálja. Ezeket ő kéri vagy te erőlteted mert egészséges?

Fiam imád enni de csak olyat ami neki való. Pizzacsigát sütök vacsira, nem tükörtojást...uzsira joghurt a kefir helyett. Tízóraira banán.

A petrezselymet nem szereti, helyette neki van rizs, hasábburi.

Ráadásul a kefir meg 2 tükörtojás akkor volt a napi ételem amikor fogyóztam....tehát alapjáraton nem épp kalóriadús, energiát adó kaják....

2018. márc. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok, 7 éves fiam 30 kg, nincs rajta háj, sportos kisfiú, versenyszinten táncol. (mielőtt még valaki azt hiszi dagi, csak mert nem kefíren él hanem peksütit is kap minden nap)
2018. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Napközis? Ha nem, hát írasd be. Nálunk is az volt a vízválasztó. Otthon megcsinálta azt, hogy most ezt nem kérem, most azt nem kérem, nem érek rá enni, inkább ment játszani, hiába ültünk le együtt, ő nem éhes, vagy evett 2-3 falatot és kész, stb. Aztán az óvodába meg volt egy rendszer, amit megszokott, azt átvette otthon is a mindennapokban. Amíg nem lett napközis, alig hízott valamit, sovány volt, aztán a közösségben való evés megtette a hatását. Elkezdett hízni, függetlenül attól, hogy egy örökmozgó gyerekről beszélünk, aki mindig jön meg, szaladgál, ugrabugrál, biciklizik, sokat van a szabadban. Egyébként az én fiam is 7 éves. 135 cm magas és 33 kg. Nem vékony egyáltalán, de nem is kövér. Szóval elsőre sok lehet a súlya, de abszolút nem kövér gyerekről beszélünk.

Viszont a 19 kg borzasztóan kevés 7 évesen. Ha csak nem nagyon kevés a magassága is.

2018. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Lányom 21 kg, és kb ennyit eszik ö is.

Èn ezen nem aggodom, örülök, hogy vékony és tudja hol a határ.

Manapság nem a vékonyság, hanem a kövérség vagy a túl sok étel bevitel a probléma. Ha egy gyerek ebben a korban a vastagabbak közé kerül, nagy esélye van, hogy mindig súlyproblémája lesz...


Sógorom és apósom is gyerekorvos, és nekik minden napos probléma mind praxisban mind a korházban, hogy a szülöknek elmagyarázzák, hogy a gyerek bizony tulsúlyos, szinte lehetetlen elmagyarázni nekik...


Szóval örülj, hogy nem kell azon közdened, hogy a gyereknek nemet mondjál csokira vagy más édességre, mert mindig azt falna.


Nekem a lányom iszonyat kevés édességet kér, és ha nem étkezés elött kéri, akkor ehet is, mert képes egyedül a beosztásra. Ja és nálunk rengeteg nyers gyümölcsöt és zöldséget eszik...

2018. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

"Lányom 21 kg, és kb ennyit eszik ö is.

Èn ezen nem aggodom, örülök, hogy vékony és tudja hol a határ. "

Az anorexia is egy betegség, ugye tudod?

2018. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Reagálni szeretnék arra, hogy miért eszik kefírt és tükörtojást.

Szerintem ez teljesen normális, nem én erőltetem neki.

A lányom igazából mindenből eszik, csak keveset. Kivéve nyers paradicsom és a gomba minden formája. Így ezekből nem adok neki, max ha van itthon, megkínálom, hogy esetleg kell e neki. Ha nem, nem baj, eszik mást.

Igazából neki nincs olyan, hogy "kedvenc kaja", mindenből eszik amit elé teszek (kivéve paradicsom, gomba), nem válogat.


Érdekes,hogy szívesen ül le velünk enni, sőt elkészíteni is szokott segíteni, ha ráér és van kedve.

Csak némi evés után közli, hogy : "köszönöm elég volt, nem fér több a pocimba".

Ilyenkor mondjuk neki, hogy: "egészségedre", s nem forszírozzuk neki tovább az evést, mert kisebb korában volt olyan többször is, hogy unszolás után evett még s behányt.


A napköziből 1 hónap után kivettem, délben hazajön, itthon főzök neki jobb minőségű, táplálóbb ételt.

A tízóraiját nagyon sokszor érintetlenül hazahozta, s az osztályfőnöke is szólt, hogy ebédnél gyakorta nem veszi el a pultról az ételt, sőt volt olyan, hogy el sem ment ebédelni.


Úgyhogy inkább adok neki olyan ételt (amíg szívesen eszi) ami hasznos a szervezetének, mint péksüteményt.

Persze péksütit is szokott kapni néha (azt sem eszi meg teljesen), ha kérné, még örülnék is neki, de számára az olyan étel, mint a többi.

2018. márc. 16. 16:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát pedig az ebédjén kívül a többi nem túl tápláló.
2018. márc. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!