Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyermekes anyukák...

3 vagy több gyermekes anyukák akik nem dolgoznak milyen az életük?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van és jelenleg nem dologozom, a legkisebbem most szeptembertől megy oviba, úgy terveztem még itthon maradok egy darabig (akár pár évig is) a "biztonság kedvéért". Akik hasonló élethelyzetben vannak hogy élietek meg, hiányzik a munka, a társaság vagy kielégítő ez az életforma?

2018. márc. 25. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez egyénfüggő. Nekem még csak 8 hónapos a legkisebb, de én is úgy tervezem, hogy maradok pár évig. Ugyanis amikor a pici 3 éves lesz, akkor lesznek a nagyok 7-8. osztályosok, felvételire készülés, különórák, a pici ovit kezd... Én úgy gondoltam, hogy önkénteskedni fogok, van sok lehetőség, esetleg óraadó leszek a munkahelyemen. Felnőtt társaságban most is mozgok, pont jó így.
2018. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
54%
Négy gyerekünk van, lehet lesz több is. A kicsi most múlt egy éves, mivel őszi születésű így nem lesz kötelező neki szeptemberben oviba menni, valószínű itthon tartom majd még. Utána is itthon maradok akkor is ha nem lesz kis testvér, segítek tanulni a nagyoknak, foglalkozom a kicsivel. Nekünk így pont jó. Már 10 éve nem dolgozom munkahelyen, olyan munkáim voltak amiket itthonról végezhetek
2018. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
32%

Biztonsag kedveert ?

Munkaundor ?

Haztartasbeli eltartott jo pelda a gyerekeknek

Szegeny apa egyedul huzza az igaz szuper

2018. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, sokaknak ez megfelel. Ha a lányaikat nem nevelik háztartásbelinek, hanem megtanítják nekik hogy igenis egy nő is elérhet valamit, tanulni azért kell hogy használja az eszét, a tudását, akkor nem gáz. Csak arra kell figyelni, hogy a gyerekek a szülői példát akarják követni, de egyre kevesebb az a pasas aki eltartja a folyton szülő aztán otthonülő nőt, ezt a lanyaiknak nagyon erősen a fejükbe kell tenni!
2018. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
78%
Undorítóak vagytok. Azért, mert ma nem ez a menő, lehetnek olyan családok, ahol KÖZÖSEN megbeszélve születik ez a döntés. Mellesleg honnan tudjátok, hogy az itt válaszolók hogy állnak anyagilag? Nem kell rögtön mindenkit lehurrogni, aki így gondolkodik. Mi például megengedhetjük magunknak, de ez épp senkire nem tartozik. És a kérdés sem ez volt. (1. voltam)
2018. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
44%
Én 4. vagyok és pont nem anyagiakra gondoltam. És az emberek nem azért dolgoznak, mert az menő, hanem mert az élet része egy ember életében. Mi is megtehetnénk, de frusztrálna, hogy én nem teszek meg az életünkért mindent, csak annyit amennyi kényelmes nekem.
2018. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
75%

"Haztartasbeli eltartott jo pelda a gyerekeknek

Szegeny apa egyedul huzza az igaz szuper"


Már nem azért, de ezelőtt még 60-70 éve ez volt a normális, és nem nőtt fel sérültebb generáció, mint a mai gyerekek, sőt.... Más kérdés, hogy akkor az apa fizetéséből még el tudták tartani a családot. Ezt ma már csak igen szűk réteg tudja.

Ezt úgy írom, hogy nemhogy 5, de egy gyerekem sincs, és egyelőre nem is szeretnék. De hadd döntse el már mindenki, hogy hogyan akar élni! Nem kevésbé nehéz munka 5 gyereket (+ egy férjet) ellátni, mint napi 8-9 órát munkahelyen dolgozni.

2018. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg ezért mennek tönkre a párkapcsolatok, hullanak szét családok, mert állandó rohanásban élünk, nincs idő egymásra. Ha mindkét szülő dologzik, külső segítség nincs, még 1 vagy 2 gyereket is nehéz megfelelően ellátni. Ilyen-olyan különóra, sport, korrepetálás, tanításnélküli napok és a szünetekről meg ne is beszéljünk. 3 vagy annál több gyerek esetében meg elképzehetetlennek tartom, h ezt megfelelően össze lehet szervezni segítség nélkül. (étsd. csak anya és apa, nincs nagszülő, bébiszitter stb.)

Nincs abban semmi rossz ha 3 gyereknél már anyuka nem dolgozik, sőt tovább megyek, én 1-2 gyerek esetében is napi 4-6 órás munkát tartanék megfelelőnek. Persze ez abban az esetben módosulhat, ha van akkora kereset, hogy tudjanak belőle bébiszittert fizetni ha szükséges, ill. vannak a közelben segítőkész nagyszülők, akikre lehet számítani.

2018. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
33%

Es gyerekek kirepulnek anya felesleges lesz

Es akkor kutya sem fogja felvenni

2018. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
75%
Attól, h valaki nem dolgozik még nem jelenti azt, h nem tanul mellette pl. nyelvet, új szakmát, ír blogot, kezd új hobbiba, amiből később akár saját vállalkozást indíthat és még sorolhatnám napestig. Szerencsére a mai világban ezer és egyféle módja van a pénzkeresetnek, szóval ha valami akkor ez nem jó érv.
2018. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!