Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26éves nő vagyok,párom 30éves van egy hónapos lányunk! Jelenleg itthon dolgozik, korábban szülői telekre húztunk egy kis szoba konyhás fürdőszobás lakást egyrészt kicsi, másrészt rájöttünk hogy két különböző generáció nem tud mindig konfliktus nélkül élni. Szóval a helyzet az hogy ti mit választanátok? A férjem szeretne kimenni Ausztriába dolgozni ha 1éves lesz, tervei alapján mire 5éves lenne a gyerek addigra vehetnénk egy házat, elvileg hetente haza járna. Viszont ugye ez költséges is egyben mert mi Kelet régióban lakunk. Abszolút nincs közel az osztrák határ, na ez nekem kicsit fájó hogy a kislányunk jobb esetben is heti két napot töltene vele 4 éven keresztül.

Vagy a másik variáció hogy marad minden ugyanigy. Jelenleg 240.000ft a bevételünk,nélkülözni nem kell, a számlákat fizetjük a rezsit a szüleim helyett is. Sajnos vagy sem hitelt nem tudnánk felvenni mert párom a szüleinek felvett egy hitelt amiben kezes volt és most miattuk bárlistás.


2018. ápr. 4. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
nem fizetnék a szülők helyett semmit, és nem kéne ülföldön dolgozni. vagy ha olyan jó munkahelyet tud külföldön találni, akkor költözzetek ti is ki oda vele.
2018. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szakítanám szét a családot. Vagy költözzetek ki vele vagy keressen közelebb munkát. Ha hetente találkoztok csak könnyebben eltávolodhattok egymástól. A gyerekről már nem is beszélve.
2018. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szokásom más anyját szidni, de marha rendes szüleitek vannak, egyik lehúz titeket a rezsivel (miért egy gyes-es anyuka fizeti a szülei rezsijét?),másik meg bár listára száműz titeket.

Semmit nem fizetnék szülőknek, összetartás ide vagy oda de ne a gyereken élősködjenek a szülők mikor ti is épp kijöttök, és menjen ki az egész család ausztriába ha van lehetőségetek.

2018. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj ki vele te is. Te gyesen vagy, a kislányotoknak Ausztriában csak az iskola előtti utolsó év a kötelező, ott előtte nem muszáj oviba járatni. Amikor 5 éves lesz, visszajöttök, meglesz a házatok, a kislány mehet még egy évet Magyarországon oviba és nem lesz meg már a hitel sem. Ausztriában két éves korig jár a gyes, utána már csak családi pótlék van. De ha osztotok-szoroztok, még így is jobban megéri, szerintem.
2018. ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 p.szabina1223 ***** válasza:
Megértelek, rossz több generáció együtt, én a lányommal és párommal mamámnál élek, sok a vita, nehezen egyezünk. Ha ennyire nem bírjátok ezt, menjetek, de együtt, hogy mindenképpen maradjon együtt a család. Mert jól látod, se neked, sem a lányodnak nem tenne jót, ha ritkán jönne az apuka.
2018. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!