Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is a kék az új...

Szerintetek is a kék az új rózsaszín?

Figyelt kérdés
Engem felettébb zavar mikor kékben látom a kislányokat, ti hogy vagytok vele?
2018. ápr. 7. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

A nagyobbik lányom kedvenc színe a kék, és annak szinte bármely árnyalata. Éveken keresztül nem is volt hajlandó felvenni semmilyen rózsaszín holmit, nem is volt neki.

Engem meg az zavar felettébb, hogy valaki manapság még mindig ilyen szemellenzős, hogy lányok csak rózsaszínt, fiúk meg csak kéket hordhatnak.

2018. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hat en meg attol hanyok, ha egy kislany ejjel nappal csak rozsaszinben van....
2018. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Engem eddig egyetlen alkalom zavart meg, mikor meglattam egy szuper kek papucsot, megorultem, hogy jo lehetne a fiamnak, aztan meglattam rajta a hercegnos figurakat :D Nemmintha amugy bajom lenne a hercegnokkel, babaja is van a fiamnak, es ha lanyom lesz, en sem fogom ejjel-nappal rozsaszinben jaratni, igy lehet, hogyha minket meglatsz, az tovabb nivelheti a zavarodat :)
2018. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

A lányom többségében kék vagy fiúsabb holmikat visel, emiatt sokszor fiúnak is nézik, de vadidegenek kijavításával nem fáradozom :-)


Maja ha ovis lesz, lányosabban fogom öltöztetni, de valahogy neki nem is igazán áll jól a rózsaszín, akkor már inkább a piros vagy a sárga, zöld is, a homokszín is jól mutat rajta, de a rózsaszín valahogy olyan idétlenül hat, mert látszik rajta, hogy nem olyan csini csajos nőci lesz,inkább, mint én, és én mindig is kissé fiús voltam.

2018. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom szőke és rikító kék szeme van. Nagyon jól áll neki a kék és a piros. A rózsaszín kevésbé.

Szeretek kék ruhát adni rá. Miért is ne tehetném?

Engem nem zavar, hogy mások mit adnak a gyerekre (vagy éppen a gyerek mit akar felvenni). Mindenki úgy öltözik ahogy akar. Nővérem kislánya ovis korában csak fiús ruhákat volt hajlandó felvenni. Például pókemberes pólót. Pedig ott sorakoztak a szekrényben a szebbnél-szebb kisruhák. Most 12 èves, igazi csajos lány.

Engem az zavar felettébb, hogy vadidegen emberek foglalkoznak azzal, hogy egy kislány hogy van felöltözve!

2018. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Soha életemben nem unatkoztam annyira hogy ezen agyaljak és szívből remélem nem is fogok :)
2018. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csukd be a szemed, ha zavar! :)

Kislányom kedvenc színe. Nem fogom csak azért másba öltöztetni, mert valakinek nem tetszik.

(Ha a rózsaszín lenne a kedvence, akkor azt kapna. Akkor is, ha valaki szerint meg az a sok)

2018. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak is sok kék ruhája van. Ő nem a hercegnős, inkább állat figurás típus. Azok a minták meg többnyire a kék ruhákon vannak.

Egyébként engem attól ver a víz h a környékünkön csak ezt a 2 szint ismerik az üzletek. Vagy kék, vagy rózsaszín. Sárgát, lilát, zöldet úgy kell vadászni. Én meg már agyvérzést kaptam h csak rózsaszínben van a lányom éjjel nappal.

2018. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg tök gáz, mikor mindene! rózsaszín a kilánynak.

Hányinger, van ezerféle szín, MIÉRT kell rózsaszínben parádézni?


Egyébként kb. 4-5 éves korom óta kék-zöld a színeim, meg néha a ciklámen.

2018. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A történelemben előbb volt lányos szín a kék és fiús szín a piros és annak világosabb árnyalata, a rózsaszín. Előbbit pl. Szűz Mária, mint az ég királynőjének színeként tisztelték, utóbbi a vér színeként lett a hadvezéreké, királyoké Marstól Jézusig. De kultúránként is nagyon változó jelentése volt és van ma is a színeknek, és nem mindenkor és/vagy mindenhol a női volt a díszesebbik nem.

Itt egy érdekes cikk: [link]

2018. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!