Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek minimum mekkora...

Szerintetek minimum mekkora lakás lenne ideális egy három gyerekes családnak?

Figyelt kérdés
Nyilván az lenne ideális, hogy minden gyereknek külön szoba, de én most arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mekkora lenne az a minimum, ahol kényelmesen elférnek?

2018. ápr. 13. 12:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

érdekes, aki 200 felettit írt le van pontozva

aki 100-at az meg fel van pontozva, 100-on hogy a túróba fér el 5 ember kényelmesen? főleg ha nőnek, és nem egy kiságyuk van össz-vissz

2018. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

75 m2 en ennyi van egy barátnőméknek 3 gyerek + a szüleiknek.

2 szoba, konyha, előszoba + pici konyha és folyosó. A legnagyobb gyerek lány ő most a fürdőben alszik mert zavarja a két tesója. Ami 3 gyereket 150 m2 alatt vállal borzalmasan kicsi a hely.

2018. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi 70nm-es lakásban nőttünk fel (3 szoba+étkező). A nm-el és az elrendezéssel nem lett volna senkinek se problémája évekig. Aztán én 11-12 évesen beleuntam, hogy lány létemre öcsémmel vagyok egy szobában, és mi az, hogy nekem nem lehet saját szobám, mint minden barátnőmnek. Nagyobb tesómhoz nem akartak átrakni, meg nem is mentem volna (csöbörből vödörbe),a szobát nem lehetett kettéosztani (hosszúkás volt), így elkezdődött a folyamatos tinikori problémázgatásom, hogy nekem saját szoba kell. Mire öcsém is betöltötte a 12-t, nála is kijött az igény (én akkor voltam 16). Az volt a szerencsénk, hogy idősebb tesónk akkor költözött el, így ő megkapta az ő szobáját.

Én a saját történetemből kiindulva azt gondolom, hogy a külön szoba alap kellene, hogy legyen. Szüleim úgy gondolták, hogy idővel nagyobb lakást veszünk, de amíg kicsik vagyunk, jó nekünk a közös szoba is. Igazuk volt, nagyon jól elvoltunk öcsémmel. Aztán mi felnőttünk, kialakult az igényem, az ő viszonyuk viszont megromlott, így a nagyobb lakásos tervből semmi nem lett,csak 2 kiskamasz, aki magánszférára vágyik...

2018. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ! Szóval még a 100-150 nm is szükös szerintetek, mégis csok igényléskor 3 gyerek esetében 60 nm a minimum.
2018. ápr. 13. 15:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az a 60 nm nem kényelmes, hanem minimum... lehet 5-en nyomorogni 60 nm-en, csak ugye kinek jó... látod, itt is írtak olyanról, hogy 2 szobásban vannak ennyien, aztán a nagylány a fürdőszobában alszik, hogy legyen privát szférája.
2018. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

igen az a a min, mivel még az is csillagászati árban van, mert csokos és dupla akkorát az életben nem tudnál kifizetni!

de akkor is 150nm2 alatt nem vállalnék hármat.

2018. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%

120 nm2-en lakunk,ide bőven el tudnék képzelni 3 gyereket,annyi,hogy van egy nagyon nagy szobánk azt ketté bontanánk,és akkor a 3 háló helyett lenne 4 ,mindenkinek külön hely,plusz nappali,fürdő két wc,konyha,étkező.Ennél több nem kell.

Azért a 200-300 nm2-t tudni is kell fent tartani,már csak befűteni sem olcsó egy ekkora házat,legyen az gáz vagy fa fűtéses,és akkor még a takarításról ne is beszéljünk :)

2018. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!