Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális testsúly...

Mennyi az ideális testsúly egy 171 cím magas nőnek? Most 54 kg vagyok . Heti minimum 3 órát sportolok és általában nagyon jól tartom magam az egészséges életmódhoz.

Figyelt kérdés

Mostanában mintha valami nem stimmelne. Hétköznaponként nem bírok 1200 kalóriánál többet enni és hétvégén most meg rámjött egy zabaroham.

Mit tegyek?


2016. máj. 22. 19:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Cm*
2016. máj. 22. 19:39
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kis tested jelzett,hogy kevés a tápanyagbevitel.
2016. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam de egyszerűen nem bírok többet enni mint 1200 kalória

Bróbálkozzak valamilyen shakkel vagy mit tegyek?

2016. máj. 22. 19:49
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eleve az 1200 kcal kevés. Illetve az sem mellékes, hogy miből jön az össze. Egy protein turmix jól jöhet edzés után, de az egész napi tápanyagbevitel az igazán fontos.
2016. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Azt hiszem megpróbálkozom valamilyen turmix-al

2016. máj. 22. 20:15
 6/15 anonim válasza:
Miböl mennyit eszel egy nap?Mi az étrended?
2016. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De hogyhogy nem bírsz többet enni? 1200 kcal elég kevés. Egyél töményebben, ha a térfogattal van bajod vagy gyakrabban... Mit eszel, mennyit?


Nem lehet megmondani az ideális testsúlyt, ez még ízléstől is függ, ki szereti a viszonylag sok izmot, ki nem, s van, aki vékony fajta és kész, nem tud mit tenni. Az 54kg nekem kevés lenne, de nincs azzal sincs gond, ha az ember egészséges, jól érzi magát s egész tetszik magának.


Nem tudom, mit nevezel zabarohamnak, az nem feltétlenül baj, ha olykor többet eszel. Ha ez ilyen kiéhezett ember rávetődése az ételnek, akkor rosszul eszel máskor, bár 1200 kcal mellett ez szinte borítékolható is...

2016. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Reggelente egyáltalán nem vagyok éhes de magamba erőltetek két szelet teljeskiőrlésű kenyeret sajttal és sonkával, teát iszok mellé

Napközben megintcsak nem vagyok éhes általában egy banánt eszek esetleg még egy más fajta gyümölcsöt. Edzés után szoktam megenni egy adag főtt ételt. Szedek vitaminokat és 1,5-2 liter vizet iszok egy nap.

Amikor megpróbáltam többet enni akkor pedig hányingerem volt.😬

2016. máj. 23. 06:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó kommented alapján nagyon hasonlít egy napunk kaja szempontjából, annyi különbséggel, hogy én elhagyom a reggelit. Nem megy, nem kell, nem erőltetem. Én 1200 kalóriánál viszont bőven kevesebbet fogyasztok, mert az ebédemet is eléggé "szegényesre" szoktam fogni, de tudatosan teszem ezt, tehát előfordul, hogy többet szeretnék enni, de türtőztetem magam. Zabarohamaim nekem is szoktak lenni hétvégén. Ilyenkor vagy bűnbe esek és verem a fejem utána a falba, vagy igyekszem csak jégsalátát ropogtatni, vagy répát, vagy akármi olyat, ami kb semmit nem ér azon kívül, hogy eltelíti a gyomromat. A telítettség érzés azért van, mert össze van szűkülve a gyomrod.
2016. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én ma még csak pár falatot ettem a rend kedvéért, de az isteni csoda szokott lenni, ha deficitbe kerülök... Ha nem kívánsz reggelit, nem muszáj, de valamikor enned kell. Ha nehezen viszel be kalóriát, s a gyümölcstől nem éhezel meg (sokan igen), akkor ne ilyen lightosakkal töltsd meg a hasad, mint a banán. Nem tudom, neked mi megy, így nem tudok tippet adni, hogy pl. igyál meg negyedkiló lágytojást vagy efféle. Pedig az már alakulna.

Én a sütiket igen kedvelem, így ha nem kívánok enni, akkor is be tudok vágni egy csomó kalóriát (bár nekem pont ellentétes problémáim vannak, így én lightos sütiket eszem, pl. nagyon visszafogott piskótát. egy rendes, csak éppen szénhidrátszegény krémes piskótatorta már ütne kalóriában, nem kicsit).


Az evéshez nem kell éhség és étvágy. Tapasztalat. Valami azért kell, tudom, milyen, ha nem tud enni az ember, de azért alulevés esetén folyton ilyen állapotban lenni nem normális.

Többféle étrenddel, ételekkel próbálkoznék. Fehérjebeviteled tudod, mennyi? Mert nem tűnik elégnek. Arra koncentrálj, ha keveset eszel is (sajna az pont a legjobban szokott laktatni, de akkor is extrém fontos). Ne cukrokkal rakd tele a hasad napközben, az csak elveszi a helyet a fontosabbaktól. Nem hiszem, hogy képtelen vagy megenni egy tojást, egy szelet húst, sajtot, egy marék olajos magvat és minden egyebet is, ami nem gyümölcs. A kalóriabevitelt is remekül meg lehet dobni egy deka hozzáadott zsírral, sajna picit az is laktat, de sokunkat olyan intenzíven azért nem, nekem jobb kerülni az ilyesmit, mert csak felesleges kalóriabevitelt jelent. A fehérje az alap, mellé zöldség, a többit pedig majd kifejleszti az ember a körülmények s célok ismeretében.

2016. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!