Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg orrot fújni?

Hogy tanítsam meg orrot fújni?

Figyelt kérdés

A fiam nemsokára 3 éves lesz és nem akarja\tudja fújni az orrát. Már próbáltam gyertya lángját elfújatni vele, kicsi darab papírzsepiket, egy szem pattogatott kukoricát (nyilván orron kifújt levegővel). Hisztizik, hogy nem akarja. Csak szipog.

Van valakinek valami ötlete?



2018. ápr. 17. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi két éves korában játszottunk elvétve (és nem erőltetve)ilyeneket

Kezdtem a gyertyalánggal, de szájjal fujva(eleve a fujás, ki-be légzés tudatosságát tanultuk), öblitőt, virágokat szagolgattunk (kezdetben ezeket is fujkálta én meg mondtam, nem fujni, szivni :))azután szivoszállal is szórakoztunk, ill orrszi porszinál is emlegettem hogy segitsen most te fujd, plusz én néha nagyot trombitáltam zsepkendőbe, kb az elsővolt a bölcsiben aki egyáltalán orrot fuj, a gondozok meg csak törölgették neki mint ahogy szokták igy szoltam is nekik hogy szoljanak csak es fujja a gyerek, nem kell itt maszatolni :)

2018. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Es orvosos játéknál is játszottunk ki-be légzést, uszás előtt levegővisszatartosat zuhanyzoval, először ennek kell tudatosodnia hogy a levegővétel-fujas nem csak ösztönös, tudatosan is iranyithato. Azutan lehet az orra szaglás-fujás áttérni.legalabbis nalunk igy ment.
2018. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt játszottuk, hogy zsebkendőből kis gombócot csináltam, leraktam az asztalra és versenyeztünk, hogy ki tudja messzebbre elfújni az orrán keresztül. Mikor már ügyes volt, kipróbáltuk hogy egyik orrlyukát befogtuk.
2018. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyutt fujtunk vele orrot sokat, az ujjat az orrom ala tettem, es kifujtam a levegot, hogy erezze, mirol van szo, meg szajjal fujos jatekot jatszottunk, es utana mutattam, hogy az orraval is fujja, miutan raerzett, meg egy darabig egyszerre fujt az orraval es a szajaval. Eleg sikaig mutogattuk neki, kb. 1,5 eves kora ota, azota lassan 8 honap telt el, es 2 hete kezdte szepen kifujni.
2018. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!
2018. ápr. 18. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!