Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire érzitek úgy hogy...

Ti mennyire érzitek úgy hogy valaha is megfelelőek lesznek a körülmények a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

A minap utaztam buszon és két 25 év körüli lány beszélgetett arról hogy lanyként hogyan tervezték az életüket.. ( férj, gyermek, ház stb..) Beszélgettek arról hogy most hol tartanak.. dolgoznak, de szüleikkel laknak, párjuk van..


Anno én úgy terveztem hogy 25 évesen lesz feleségem, egy gyermekem és jó munkám, DE ehhez képest most költözöm barátnőmmel családi segítséggel vett lakásba, családi vállalkozásban dolgozom de nem szeretem.. sőt azt se tudom mi érdekel igazán,látássérült lévén nem könnyű. Barátnőm is dolgozik két helyen, ő már mondogatja h szeretne babát, de én nem érzem magam érettnek, és a körülményeket sem alkalmasnak..


Kort és nemet is 29f


2018. ápr. 19. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

El kell kederitselek, olyan kb soha nincs, hogy epp vmibol ne lehetne tobb, jobb, szebb, ujabb, stb, magyaran ha megteremted az egyik kriteriumot, addig jon egy masik is, 100% sosem lesz, max eleg kozel ahhoz. Mi az elejen ugy gondoltuk, a baba a kovetkezo 5 evben a 4.-5. evben lesz aktualis, es erre valoban a 4. evben tertunk ra komolyabban. Akkor elovettuk a kerdest megint, es ugy dontottunk h johet. Az elozo 4 evben megvalositotottuk a terveinket ( sulik, jobb melohelyek, jobb es szebb lakas, utazasok, auto, stb), es igy az 5. evre beterveztuk a babat, aki augusztusban erkezik. Persze, varhattunk is volna, meg tobb es jobb uj cuccok megveteleig, v barmi, de nem erte volna meg, mert szerettunk volna fiatal szulok lenni. (27 alatt).

Ha nem tetszik a jelenlegi munkad, v eleted, valtoztassatok rajta egyutt. Nem konnyu, de nem is lehetetlen!

2018. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet az 1-essel.

Mi kivártuk azt a pillanatot, amikor (számunkra) minden ideális volt a gyerekvállaláshoz és utólag is örülünk, hogy nem kapkodtuk el, mert korábban nem biztos hogy megbrkózunk a ránk osztott feladattal (nem átlag gyerek, nem átlag szükségletekkel).

30 évesek voltunk.

2018. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Mi is korán vállaltunk és nem bántam meg. Lelkileg már nagyon korán késznek éreztem magamat. Rengeteg dolgot elértünk gyerekek mellett és még mindig sok a terv. Sokkal jobban élünk a kortársainknál. Persze legyen fix megélhetésed és állj készen lelkileg, de olyan NINCS, hogy épp minden ideális. Aki ilyen rózsaszínű habos-babos maszlagra vállal csak, az pofára fog esni. Mindig lesz valami terv, valami nehézség, váratlan helyzetek. Amikor ezeket gördülékenyen tudjátok együtt kezelni bármi van is épp, jöhet a baba is. Aki kizárólag az ideálisra alapít családot, egy PILLANATNYI helyzetre alapoz. Gondolj bele: Honnan tudod, meddig tart az? Az első mélypontig? Betegségig? Nehézségekig a gyerekkel? A közös idő leszűküléséig? A megváltozott külsőig? Kiszámíthatatlan, mi fog változni, pontosan mikor, hányszor és ezekre ki hogyan reagál majd. Egy gyerek pedig garantáltan hatalmas változás. Ezt nem lehet beidőzíteni tökéletes időre. Abból vannak a tönkrement házasságok, mert előre senki sem jósolja meg, mi jön. Aztán persze megy a csodálkozás, mert nincs felkészülve arra, hogy erre nem lehet ennyire tudatosan készülni és hát ő bizony nem érti, mi romlott el... Nem ez a titok. Sőt, szerintem ez a "minden ideális" gondolkodás nagyon káros. :( A létbiztonság a legfontosabb és az, hogy ti mint pár készen álljatok. Nem szabad túlbonyolítani, mert abból csak a gond van. Az élet nem hagyja, hogy minden úgy legyen, ahogyan előre elképzeled. Nonszensz és röhejes. :D KEZELNI kell tudni mindent párként, nem az ideálisra várni. Olyan nincs. Emiatt ne foszd meg magadat évekre a családtól. Ez a magánvéleményem.
2018. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
53%
Gondolj bele öreg korodba ülsz az öregek otthonába a kutya nem lesz rád kíváncsi vagy lesz sok szép gyereked és öreg korodban hol a gyerekek, unokák, menyek, vők mennek és rád nyitják az ajtót.
2018. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!