Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 eves terhesen megtarthatom...

17 eves terhesen megtarthatom a picit?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos egy figyelmetlenség miatt terhes lettem. A barátommal szeretjük egymást mindig védekeztünk és elég nagy méretei miatt valószínűleg elszakadt az óvszer. Kérlek ne bantsatok, tudom hiba meg fiatal vagyok de így is elég nehéz. Anyámmal mem tartom a kapcsolatot viszont ha már így alakult szeretetém megtartani a picit. A barátom 26 éves és mindenben támogat. Valaki tudna nekem tanácsokat adni? Nagyon nagy szükségem lenne rá

Köszönöm



2018. ápr. 25. 18:47
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
38%
Ne haragudj de... 17 évesen terhes vagy a 26 éves barátodtól és anyukáddal nem tartod a kapcsolatot? Ez azért gáz.. sztm ne tartd meg a picit.. gondolj bele. A barátod 26 éves akármikor elhagyhat egy korabeliért és akkor mi lesz? Egyedül nem tudod eltartani magatokat.
2018. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
46%

Megtartani, megtarthatod.

Viszont attól, mert nemtartodna kapcsolatot anyáddal, vagy ő, vagy apád a gondviselőd, illetve a nevelőszülőd, ha van. Olyan nincs, hogy te csak vagy a vakvilágba.

Igen, az abortuszhoz az ő hozzájárulása is kell, vagy a szüléshez is, kijön a gyámhivatal, a gyerek is gyámság alá kerülhet. Ha az apa, nem, akkor lehet a szüleud, nevelőszüleid.


El fosz múlni 18 éves, mikor szülsz???! Mert akkor vedd tárgytalannak, azt csinálsz, amit akarsz.



A legfontosabb, mire fogsz szülni??? Ki fov titeket eltartani? Mi lesz az iskolával, "ha már így alakult"?


Amúgy én 21 vagyok, ha 18 alatt, bár esélyem se volt, terhes lettem volna, én elvetettem volna.


Ne fogd, arra, h nagy a farka, lehet kapni nagyobb óvszert is, meg másféleképpen is védekezni. De nem baj, legalább, jól elintézett a nagy dákóval.Amúgy dolgozik, van háza, pénze???


Bocs, de mekkkra idióta vagy, pedig nem szoktam így kiakadni.

2018. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Megtarthatod, de kezdj el gondolkodni, mit akarsz kezdeni az életeddel érettségi és nulla munkaviszonnyal a hátad mögött.


- érettségit tedd le, ha beledöglesz is, mert arra majd alapozhatsz

- az első OKJ szakma ingyenes 25 éves korig, nézelődj, mit szeretnél majd 2-3 év múlva csinálni.


Vésztervnek pedig... hát, nem tudom, nehéz, mert MOST támogat a srác, de ha gondol egyet, akkor nagy gázban leszel, a gyt semmire nem elég.

2018. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy megtarthatod, senkit sem kényszerítenek abortuszra. Inkább az ellenkezője az igaz, hogy az abortuszról akarják a nőket lebeszélni.

De a helyedben átgondolnám. Nem dolgoztál egy percet sem, mindenben a barátodra leszel utalva, aki persze most szeret, meg mindenben támogat, de a tény az, hogy a fiatalon köttetett kapcsolatok nem tartanak sokáig, főleg ha már a kezdetén egy nem kívánt gyerekkel terheltek.

Nem akarlak lebeszélni, mert nem ismerlek benneteket, de gondoljátok át alaposan.

2018. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 tozser ***** válasza:
67%
A jelenlegi állapot _..." most szeret.."- nincs kőbe vésve, és elismerte -HIVATALOSSAN IS?- hogy Ő a gyereked apja? De akkor is,bármikor tovább állhat, ha utánna gondol hogy (Ő) nem fog gyerektartást fizetni 18-25 évig amig a gyerek iskolába jár, és tovább tanul. Mi történik ha fogja magát és kűlföldre megy dolgozni, ahol "nyoma veszett"? Ki fog téged alkaqlmazni majd dolgozni, és -esetleg- elvenni egy idegen férfitől lévő gyerekkel, mellesleg?
2018. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Megtarthatod.

A kérdés, hogy hogyan tudnád felnevelni?

2018. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek próbálok egyszerre válaszolni. Anyukámmal nem tartom a kapcsolatot ugyanis 7 éven keresztül vert és az apám a gyamom. A pici apukája apámnak is elmondta hogy ő a gyerekünk apja, dolgozik és van haza, egy itthon és egy németországban. Van autója és én is el szoktam néha járni dolgozni. Szóval a gyerekünknek minden adott. A kérdésem az volt hogy elvisz e a gyámhatóság ha megszulom a picit vagy sem.
2018. ápr. 25. 19:47
 8/28 A kérdező kommentje:
És egyébként levelezos iskolában terveztem tanulni hogy meg legyen az érettségim. A kotoszkodni kivanoknak
2018. ápr. 25. 19:49
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha rendezett korulmenyeknkoze viszed haza, akkor nem veszik el.
2018. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Hát persze megtarthatod, marha nagy karrier amúgy is gyereknek gyereket szülni, nulla iskola, munka és egy forint bevétel nélkül. Támogat a 9 évvel idősebb barátod...MÉG! De gondolkodj már egy kicsit, mit csinálsz akkor, ha lelép...? Mert az esély megvan ra. Iiszonyú fiatal vagy, ő közelebb van már a 30-hoz, simán gondolhat egyet és keres majd egy korban hozzáillő lányt. Te meg majd ott állsz csupasz hátsóval, iskola, lakás és pénz nélkül. Akkor majd hova tervezel menni..? Óriási felelőtlenség csak arra alapozva szülni gyerek fejjel, hogy hat a barátomnak van pénze....Mert mindenben tőle függsz. Mivel nem dolgoztál/dolgozol még a támogatosok nagy részétől is elesel. A tartás díjjal meg a GYES-sel pedig nagyjából kitörölheted.
2018. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!