Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a gyermekemne...

Hogy mondjam meg a gyermekemnek, hogy miért nem ismeri az apját?

Figyelt kérdés
2 hónapos volt a fiam,mikor a férjem "angolosan" távozott az életünkből .Nem váltunk el,de azóta sem keresett minket.Oviba megy ősszel ,és tanácstalan vagyok,mert eddig soha nem kérdezte hogy van e apja .
2010. jún. 13. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy ne hazudj neki. A saját értelmi szintjén kell mondani neki hogy az ő apukája nincs vele, de attól még van csak nem tud vagy nem akar jönni. Ez mindenképp nehéz neked is és neki is az lesz, de szerintem fontos hogy őszinte legyél a gyermekedhez, csak benned bízhat. Egyébként az apukája nem is látogatja gyerektartást sem fizet? Szomorú a helyzet.
2010. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyél vele őszinte, de csak annyit mondj el, amennyit ő kérdez, ne többet! Amikor arról beszélsz, hogy az apja elment, mondd el neki, hogy még nem érezte magát készen arra, hogy gondoskodjon egy gyerekről. Mindenképpen tudatosítsd a kicsiben, hogy az apja döntéséért egyedül az apja a felelős, és hogy nem azért ment el, mert a gyerekét nem szerette, hanem azért, mert ő nem tudott volna elég jó apa lenni. Így elkerülheted, hogy a kicsiben tudat alatt bűntudat alakuljon ki.


Hazudni nagyon nem érdemes, mert az később visszaüthet. Ha találkozni szeretne vele, az már nehezebb ügy, esetleg meg lehet próbálni, hogy megkeresed a pasit, és megkérdezed, mit szólna hozzá, ha találkoznának. Ha nemet mond, akkor nincsen mit csinálni, meg kell a kicsinek mondani, hogy sajnos az ő apukája egy másik világban él, és nem akar hozzátok tartozni. Az ő döntése, és ez ellen nem tehettek semmit.


Ha van másik pasi az életedben, akire apaként tekint, akkor azt is el lehet mondani neki, hogy az embernek nem csak az vér szerint lehet valaki az apukája. Az igazi apuka az az, aki őt szereti, és aki törődik vele. Ha még nincs ilyen férfi az életetekben, kívánom, hogy találjátok meg mihamarabb, hiszen egy gyerkőcnek szüksége van apára, és ott nem a vér szerinti kötelék a fontos, hanem a szeretet...

2010. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te sem akarod beadni a válópert legalább?Megszabadulnál tőle, így viszont új életet kezdeni olyan nehéz:(Sajnálom


Egyszerűen az igazat kell neki mondani,hogy vannak a fiúk és az apám..vannak olyan apák akik inkább utazni szeretnek és barátokkal lenni, ezért otthagyják a mamákat és a gyerekeket.Van aki vissza vissza jön látogatóba van aki nem...

2010. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Természetesen soha nem hazudnék a gyermekemnek ,és soha nem szidnám az apját neki bármit is tett.Az a baj ,hogy a családomban ,már sajnos nincs férfi ,szülő nagypapa stb így nem érti mi a házasság ,férj .A válóper beadása nekem nem sürgős ,csak egy papír .Hála az égnek nem szorulok rá a gyerektartásra sem ,ezért ezek a kérdések nem is foglalkoztatnak .Pasi nincs az életemben ,és egyenlőre nem is vágyok rá ,a gyerekemnek élek.Persze azért nem vagyok befordulva , eljárok társaságba szórakozni ,de módjával .

2010. jún. 13. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebben a helyzetben vagyok. Két és fél éves a kisfiam, bölcsis, de még nem kérdezett rá, hogy hol van az apja, vagy hogy ki az, vagy bármi ilyesmit. Vagyis de, egyszer. Nézegettük a fotóalbumot, amiben van egyetlen kép az apjáról. Megkérdezte, hogy az ki, én meg mondtam neki, hogy az apukád, csak azért nem ismered, mert máshol lakik. Egyelőre beérte ennyivel.
2010. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,hogy a szituáció fogja meghatározni.Azt biztos,hogy nem mondom,hogy elment,mert nem kellettünk neki!
2010. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom . Nem akarom vele megutáltatni az apját. Egyszer rákérdezett,hogy apa? Én meg hirtelen csak annyit tudtam mondani,hogy nincs itt .Azóta nem kérdezte ,pedig ez fél éve volt .
2010. jún. 13. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

15:44-es vagyok.


Nem kell direkt szidni az apukát, de mégis inkább az apuka tűnjön fel kissé rosszabb színben - végül is ő ment el, ő nem tudott felelősséget vállalni, ő akart még "élni" - minthogy a kicsiben az a kép alakuljon ki, hogy "azért ment el apa, mert én rossz voltam". Ez egy nagyon nehéz téma, és észnél kell lenni, hogy mit mond az ember a gyereknek.

2010. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
19:22-es vagyok. Az utolsónak szerintem igaza van. Én is úgy vagyok vele, hogy természetesen nem szidom a gyerek előtt az apját, de mivel nagy valószínűséggel soha az életben nem fog vele találkozni, így azt sem szeretném, hogy olyan kép alakuljon ki benne az apjáról, hogy az egy kedves ember, akire érdemes várni, hogy majd egyszer eljön hozzá. Amíg kicsi, elég annyit tudnia, hogy természetesen van apukája, mert mindenkinek van, csak nem él velünk. Persze ez egy nehéz dolog, mindig is tudtam, hogy majd ha komolyabban előkerül a téma, akkor nem lesz egy könnyű dolog erről beszélni. De minden erőmmel azon vagyok, hogy a kisfiam ne érezze csonkának a családunkat, ne legyen hiányérzete.
2010. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!