Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy ki mit...

Anita Sz. kérdése:

Az érdekelne, hogy ki mit gondol a Doroti névről? A férjemnek és a gyerekeimnek nagyon tetszik, ők választották. Nekem egy kicsit furcsa, szokatlan. A bátyám azt mondta, hogy ki fogják kacagni. Na ezért szeretnék véleményeket.

Figyelt kérdés
32 hetes kismama.
2018. máj. 22. 11:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem Óz jut eszembe róla. Ezen kívül nekem ez becenév. Dorotea? Azt simán becézheted Dorotinak
2018. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nincs különösebb bajom vele, de így magyarosan leírva szerintem béna.
2018. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Béna és mindenki a mesével cikizné. Nem kéne így kiszúrni a gyerekkel.

A Dóra sokkal szebb és nőiesebb. Vagy a Dorina is. De ez a Doroti.... ilyen robotos....idétlen.

2018. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Az én férjemnek is tetszett anno de végül is nem ezt választottuk. Nekem is szokatlan és idegen így magyarosan leírva ez a név.
2018. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik.
2018. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy osztálytársam, akit így hívnak. 22 éves, szereti a nevét. A Bettinák, Aniták, Évák között különlegességnek számított. Szerintem szép név, bár leírva kicsit hülyén néz ki. Manapság olyan neveket választanak, hogy a Doroti már teljesen átlagos névnek számít.
2018. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

Szerencsétlen gyereket lehet, hogy drótosnak fogják csúfolni. Amúgy szerintem szép név.

Persze, minden nevet lehet csúfolni; Ágnes az mágnes, Ábel az kábel, Árpád az árpa stb. Szóval ez nonszensz, mert még a legszokványosabb neveket is lehet valahogy csúfolni.

2018. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is furcsa,inkább szokatlan és külföldi hangzása van. Ezzel együtt szerintem nem béna,ettől sokkal extrémebb béna nevek vannak. Ha nekünk ez tetszene, akkor adnám. Olyan úgysem lesz soha,hogy mindenkinek tetszik majd.
2018. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nagyon bezézős. A Dorottya szép név. És attól még lehet Dorotinak hívni.

Amúgy elsőre Óz jut eszembe róla, bár az általam olvasott fordításban éppen Dorkának hívják benne a kislányt, a mai gyerekek meg nemigen ismerik már ezt a filmet, szóval nem fogják összekapcsolni (max nagyon szűk kör).

Szóval tulajdonképpen nem kirívó név, simán elfogadnám fennakadás és csodálkozás, húházás nélkül, ha egy Dorotiba futnánk bele a játszótéren.

2018. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit akartam volna, a többiek már leírták. Ettől függetlenül, nekem is tetszik ez a név. De ha te, mint anya, bizonytalan vagy, inkább ne.
2018. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!