Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy ki mit...

Anita Sz. kérdése:

Az érdekelne, hogy ki mit gondol a Doroti névről? A férjemnek és a gyerekeimnek nagyon tetszik, ők választották. Nekem egy kicsit furcsa, szokatlan. A bátyám azt mondta, hogy ki fogják kacagni. Na ezért szeretnék véleményeket.

Figyelt kérdés
32 hetes kismama.
2018. máj. 22. 11:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem tetszik. ☺ Minden név csúfolódás tárgya lehet ezért kár lenne nem ezt választani,ha tetszik.
2018. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Így magyarul kicsit bénának hat, meg olyan kemény is a hangzása ha érted mire gondolok. Esetleg Dorottya stb név és így becézitek? Vagy második névnek, aztán majd a lány eldönti melyikkel tud jobban azonosulni
2018. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csúnya, idegen és gyerekes, valahogy feláll tőle a szőr a hátamon.


Magyar vezetéknévhez meg nagyon elütő, pl Varga Doroti...leírni is rossz.


Van annyi szép d betűs név, Dóra, Dorottya, Dorina pl

2018. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen nevű osztálytársam általánosban (94-ben kezdtük a sulit), szóval nekem nem fura, akkor nem is esett le, hogy ez egy ritka név, csak később jöttem rá, hogy senki mást nem ismerek Doroti névvel. Egyébként szerintem szép név, felnőttként is viselhető. Igaz, a volt osztálytársam már évek óta külföldön él, nem is Európában, ő maga, és a neve is egzotikusnak számít :D
2018. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) És köszönöm azt is, hogy ilyen normális válaszokat kaptam, nem "szemrehányósat"!Tényleg nagyon kedvesek voltak a válaszok. Úgy látom nagyon megoszlanak a vélemények. Nyilván olyan név nincs ami mindenkinek tetszene, de ez a név nekem is idegen egy kicsit, de a férjem és a kisfiam kis agyából pattant ki :)Amúgy a vezetéknév Székelyhidi.
2018. máj. 23. 06:19
 16/21 anonim ***** válasza:

Ehhez a vezetéknévhez viszont nem választanék ennyire "magyartalan kinézetű" nevet.

nem vagyok híve a mindenárom magyar névnek, de a Székelyhidi mellé egy fonetikusan leírt külföldi név szerintem nagyon bután néz ki.

Ráadásul ha neked, mint anyukának nem igazán tetszik, és ennyire rágódsz rajta, akkor egyértelmű, hogy nem ez a TI nevetek.

2018. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem illenek egymáshoz. Hozzá kell tegyem, én a hosszú nevek híve vagyok. A 3-4 betűs nevek nem az én világom és így együtt nekem tetszik. Sőt, ahogy így mondom magamban, hogy Doroti, egy nagyon szimpatikus, bájos, eleven, szeretnivaló kislányt képzelek el. Engem egy Dorotheától rázna ki a hideg és a Dorottyától is. A Dorka becenévként sem tetszik. Szerintem még mindig a Doroti a legaranyosabb. Máskülönben az Óz meséjét a mai gyerekek már nem annyira ismerik szerintem.
2018. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem tetszik, idegen, és a vezetéknévhez se megy. Maximum, ha ennyire ezt akarjátok, második névnek. Én elsőnek nagyon gyakorit adnék, hogy ellensúlyozza a második név extrémségét.


pl

Székelyhidi Hanna Doroti

2018. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
A 6 évesem egyből azt mondta, hogy az Ózban is így hívják a kislányt. Nemrég találkoztunk ezzel a névvel, aranyos de először én is azt hittem, hogy becenév.
2018. máj. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%

Így fonetikusan átírva nagy béna... Egyébként van magyar megfelelője: Dorottya. Nem értem, minek átírni? Kb. olyan, mintha a magyar István név angol verzióját átírnánk Sztívön-re.. :))

Egyébként nagyon szép a vezetéknév, biztos valami nem túl rövid, szép csengésű nevet választanék.

2018. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!