Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha börtönbe kerül valaki,...

Ha börtönbe kerül valaki, akkor hogyan fizeti tovább a gyerektartást? Akkor nincsen jövedelme, nem?

Figyelt kérdés
2018. máj. 28. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ha jol tudom akkor az allam fizeti utana ha ki jön a börtönböl visszs kell fizetnie.
2018. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Lehet kérni ilyenkor állam általi megelőlegezést. De amúgy a börtönben is lehet keresete, abból is levonható a tartásdíj.
2018. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszöntem a választ👍🏻
2018. máj. 29. 00:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogvatartottak dolgoznak a börtönben, kapnak bért, bár az nem épp versenyképes. Ebből levonható a tartásdíj is, de nem valószínű, hogy eléri a megállapított összeget. a gond ott van, hogy ha rendszeresen érkezik tartásdíj jogcímen kifizetés, akkor ha nem is megfelelő összegű, az állam már nem előlegezi meg. Amúgy is elég szigorúak a feltételei, az egy főre jutó jövedelem nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét(ez most 57 ezer ft) 3 évre állapítják meg és nem éri el a 15 ezer forintot havonta. Ennyit valószínűleg a rabkeresetéből is le fognak tudni vonni tőle, meg eleve csak akkor előlegeznek, ha átmenetileg behajthatatlan a követelés, márpedig a börtönből nem az, legfeljebb kevesebb az összege. "A fogva tartott keresményét meghatározott levonások terhelik (eltartás költsége, saját szükségletére fordítható összeg, a szabadulás utáni időre tartalékolt összeg), és az e levonások után fennmaradó keresményének legfeljebb 50 százalékáig vonható le bármilyen követelés, így a gyermektartásdíj összege is. Tehát a fenti levonásokat követően fennmaradó összeg vehető figyelembe a tartásdíj mértékének megállapításánál. "
2018. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!