Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 36,37 évesen már veszélyes...

MARIANN06 kérdése:

36,37 évesen már veszélyes szülni?

Figyelt kérdés

Most 35 leszek és teljesen egészséges vagyok.

Jövöre (május)lesz 1 lábmütétem(baleset) és addig már nem akarok szülni.Altatni fognak tehát közben nem lehetek terhes.Tehát várnom kell.Sajnos!!!

Szerintetek?


2010. jún. 15. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sztem egyén függő. Kérdezz egy egy orvost.
2010. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A sógornőm 36 évesen szülte meg a második gyermekét. A párjának voltak gondjai, így lombikkal sikerülhetett a baba. Én magam azonban ekkor már nem vállalnék. Számomra ekkor már túl nagy a kockázat. De az biztos, hogy ez egyéni, alkati kérdés. A sógornőmet is kivizsgálták, biológiailag 10 évet letagadhatott és igazából ez számít. Hiába 37, ha a teste lassabban "öregedett" (bocsánat, de más kifejezést nem találtam), így biológiailag csak 27-28 évesnek felel meg.

Vizsgáltasd ki magad, kérj tanácsot a nőgyógyászodtól és ha ő is úgy ítéli az egészségi állapotodból kiindulva, akkor hajrá! Szurkolok!

2010. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szülni mindig veszélyes, de a magasabb anyai életkor több genetikai betegségre hajlamosít. de ez nem törvényszerű. a barátnőm 43évesen most szülte a kisfiát, gyönyörű, egészséges baba, "csak" anya a 16.héttől kórházban feküdt vele, mióma és vérzés miatt. (ezekről nem a baba tehet)
2010. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs vele, 40 alatt még nem növekszik az esetleges fejlödési rendellenességekre való hajlam. Ilyen idösen a szülés sem igazán problémás, és az feltétlen pozitiv, hogy egy ilyen korú nö sokkal felelöségteljesebb, mint egy 20 év körüli.

A fejlettebb országokban ez a normális, 30 alatt csak nagyon kevesen szülnek - és annak is nagyrésze véletlen terhesség, ennek ellenére nincs több rendellenes gyerek, viszont a párok sokkal nagyobb gyakorisággal maradnak együtt (mert érettebben állnak a család/gyerek kérdéshez), a gyerekeknek könnyebb az élete, mert megvan az anyagi alap.

2010. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 évesen szültem az elsőt és szeretném, ha lenne testvére:-)
2010. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Anyu tesómat 40 évesen szülte.
2010. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát azt mondják, hogy 20 és 30 között az ideális, csak ez nem mindenkinek jön össze. Én az elsőt 20 évesen szültem, a másodikat csak később szeretném, de 32-ig bezárólag. Mondjuk inkább 27-28 évesen. De ha még nincs gyereked, szerintem nem olyan nagy kockázat, csak arra készülj fel, hogy megeshet, hogy sokat kell feküdnöd meg ilyenek. Ez sem törvényszerű, csak nagyobb rá az esély.
2010. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én az első babámat 34 évesen, a másodikat 36 évesen szültem

mindketten makk egészségesek, szépen fejlődnek


a kockázat persze nagyobb ilyen korban, de megéri kockáztatni!

2010. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

36 évesen szültem tavaly!

Sokkal könnyebb és probléma mentes volt a terhességem, mint 10 évvel ezelött!

Nyugodtan vágj bele majd!

2010. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia en is 34 es 36 evesen szultem a gyerekeimet.

Mindket terhessegem es szulesem konnyu volt.

A gyermekeim is egeszsegesek.Vannak baratnoim akik 40 felett szultek es semmi komplikacio nem volt .

Ha egeszseges vagy nyugodtan vagj bele.

Reszemrol a negativum hogy vannak napok amikor hianyzik belolem az az vitalitas amivel a 20 eveimben rendelkeztem .De lehet hogy ezzel csak en vagyok igy.

2010. jún. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!