Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 19 évesen mennyire veszélyes...

19 évesen mennyire veszélyes mandulaműtétre elmenni?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve krónikus mandulagyulladásom van. Folyton fáj a torkom, nem ihatok szénsavasat, nem ehetek fagyit sem, mert azonnal bedagadnak a manduláim. Néhányan azt mondták nem tanácsos már ebben a korban, mert veszélyes lehet.. de ha ennyi baj van vele?!
2011. máj. 29. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nővérem is 19, kb fél éve volt mandulaműtétje de nem említettek semmi olyat hogy ilyenkor már nem ajánlatos. De azt mondták hogy tényleg érdemesebb még kisebb korban.
2011. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Minél idősebb valaki, annál jobban erősödik a szöveti kapcsolat a mandulák és azok környezete között. Felnőttkorban azok már szinte "szervülnek". Csupán ez az oka. De azért nem komoly műtét. Relatíve.
2011. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 33 leszek idén és szerdán juni 1.-én műtenek....
2011. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A mandulaműtét rutin beavatkozás,nem hiszem,hogy veszélyes lenne.A gyerekek "rugalmasabbak",könnyebben viselik a műtéteket (a felnőttek "hisztisebbek").


Viszont egy biztos:a mandulaműtét minden gondodat megoldja egy csapásra.Nekem 14 évesen vették ki altatásban,előtte állandóan kórházról kórházra és orvostól orvoshoz jártam,a mandulaműtét óta még náthás is csak ezer évben egyszer vagyok.

2011. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sine.lacrimna ***** válasza:

30/F

két éve vették ki.Ha tudom hogy ez csak ennyi már rég rászántam volna magam.1 hét után semmi bajom sem volt.Mentem dolgozni.


A műtét fél 10-kor volt,kb.10 percig tartott és este már vacsoráztam.


Viszont azokat akik előtte riogattak, meg ijesztgettek vele, meg összehordtak mindenféle hülyeséget legszívesebben fejbe rúgtam volna.


Ja,és úgy láttam hogy akik altatásban kérték sokkal jobban szenvedtek, hánytak utána.


Menj el,sokkal jobb lesz!

2011. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Engem 18 évesen műtöttek (pont 2 éve májusban), nem volt semmi probléma, a doki néni nagyon kedves volt, odafigyelt rám. Előtte évekig sokszor begyulladt, szedtem a különböző antibiotikumokat, de igazán nem hatott egyik sem, azért döntöttem az eltávolítása mellett.


(Off: azóta, ha problèma van a torkommal, akkor a rekedtségben mutatkozik meg. Furcsa, mert előtte soha nem rekedtem be.. A kineziológia szerint 'torok bajok' akkor fordulnak elő, ha nem mondod ki a dolgokat.)

2011. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hm.. altatásban akkor nehezebb lenne? Egyik nő azt mondta nekem, hogy azért jobb így(altatással), mert nem hallom a "recsegés- ropogást".. nyeltem egy nagyot..
2011. máj. 29. 18:46
 8/14 sine.lacrimna ***** válasza:
már megint ijesztgetnek.
2011. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éve vették ki, 25 évesen. Éveken (évtizedeken) keresztül évi 2-3 mandulagyulladásom volt, 2009 nyarán 3 hétig kezeltek, már a 3. antibiotikumot toltam, mire eljutottunk oda, hogy véget kell ennek vetni. Aztán amikor az operáló orvos (másik) megnézte, dobott egy hátas, 1 hét múlva műtött, altatásban. Műtéttel nem volt gond, ám ami utána jött! A fájdalom sem elhanyagolható, de a durvább, hogy másnapra megfáztam. Enni csak turmixolt cuccokat lehetett, hazaengedtek 3. nap. Másnap reggelre bevérzett a torkom, miután éjjel olyan szinten kitört a megfázás rajtam, hogy többször tüsszögésre, köhögésre ébredtem. Persze orrot fújni ilyenkor tilos, meg nem szabad kiszáradni hagyni a torkot - patthelyzet. Úgyhogy bevérzett, vissza kórház, plusz egy hétig élveztem a vendégszeretetüket. Ja nem kellett újra műteni szerencsére, csak hatszori próbálkozásra sikerült elállítani ilyen csipesszel, amibe áram van vezetve (elektorkauter). Hmmm... soha többet... szerencsére ilyen "idősen" már nem nőhet vissza. Azóta kb. 1-2 havonta van torokgyulladásom.
2011. jún. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na nekem kivették 1.-én és még élek :), ma már a fájdalom is elviselhető, és már szépen gyógyulgat! hidd el érdemes megszabadulni tőle, mert ha már gennyes, és nem azt a szerepét tölti be amit kell akkor később sokkal több bajt okoz4 És Te még 19 évesen nem hogy nem vagy idős, de szemtelenül fiatal vagy :) 33/f
2011. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!