Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a testvérem...

Hogyan segíthetnék a testvéremnek? (petesejt, béranyaság? )

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, a bátyám 38 éves és házas. A feleségével évek óta gyereket szeretnének, de nem jött össze. Hosszas vizsgálatok után kiderült, a felesége nem termel életképes petesejtet, a megfoganásra semmi esély.


Bármit megtennék, hogy segítsek nekik. Van valamilyen lehetőség?

Ha jól tudom, a petesejt donáció kizárva, hiszen testvérek vagyunk... mindenki érti. Ráadásul nekem nincs gyerekem sem, az meg a magyar törvények szerint feltétel.

Béranyaság nem legális, ugye?

Külföldön van valami esélyünk? Bármi. Az anyagiak nem jelentenének problémát. Az örökbefogadás is szóba jöhet, de először végig szeretnénk menni azokon az opciókon, ahol legalább a tesóm biológiailag az apja lehetne a gyereknek.


Köszi, ha tudtok valamit írni.



2018. jún. 4. 20:26
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy a sógornőmnek nem tanácsolták a gyerekkihordást, bár ezt még vizsgálják. Mi a legrosszabb forgatókönyvvel számolunk most.
2018. jún. 4. 20:28
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos érdemben nem tudok segíteni. De tudtommal Magyarországon a béranyaság nem engedélyezett.
2018. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen, mi is ezzel szembesültünk. Érthetetlen, rengeteg meddő párnak jelentene megoldást.
2018. jún. 4. 20:32
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Számomra is hihetetlen. Pedig nagyon sok párnak lehetne segíteni :( És sokan nem is bánnák.
2018. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
És mi ez a kitétel, hogy csak már szült nők adhatnak petesejtet? Oké, az én esetemben ugye a testvéri kapcsolat kizáró ok, de miért ne segíthetne valaki így másokon, akár célzottan, attól még, hogy nem szült? Attól még a petesejtjeim tökéletesek.
2018. jún. 4. 20:41
 6/29 anonim ***** válasza:
4%
Keressen másik feleséget. Nem erővel és görcsökkel kell gyereket akarni.
2018. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Jajj 6-os, es nagyon erôltetett volt.

De legalább megpróbáltad. Majd legközelebb.

2018. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ha rúgni akartál egyet rajtunk, akkor megvolt, mehetsz is.

Nem tudom, hogy lehet valaki ekkora paraszt, hogy ezt mondja.

2018. jún. 4. 20:45
 9/29 anonim ***** válasza:
23%

1. Sok esetben ahol nem jön össze a baba, érdekes a következő szerelemből egyből jön. Ezt is számitásba kell venni mert lehet nincsenek véletlenek.

2. Nincs tisztázva, mi van akkor ha a béranya meggondolja magát és nem akarja átadni a gyereket. Normal esetben egy nő sem érzéketlen és senki nem futoszalagon szül, hogy aztán passzolja

3. A petesejt levétel ugy működik hogy hormonálisan beéresztenek többet, nem egyet egyet vesznek le, hanem tucatjával, aminek a kockázata hogy meddővé is válhat az illető

2018. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

A sógornőmről az derült ki, hogy bizonyos nőgyógyászati problémák, amikkel 17 éves kora óta küzdött, mind a meddőségének a tünetei voltak, csak senki nem diagnosztizálta. Abszolút szervi a dolog.

És az emberek bizonyos agyiszint fölött nem hajigálják el a párjukat azért, mert nem jön a gyerek. Nem tenyészállatok vagyunk, és elvileg azért vannak ezek a lehetőségek, hogy az ilyen párok éljenek velük. Bár úgy látszik, Magyarországon csak az ingyenes vonatjeggyel akarják motiválni az embereket, arra mindenki tesz, hogy mi van azzal, aki meddő, önhibáján kívül nincs gyereke. A szerelem nem függ attól, hogy a másik termel-e petesejtet, akinek igen, azt nagyon tudom sajnálni.

2018. jún. 4. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!