Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tiltott Magyarországon...

Miért tiltott Magyarországon a béranyaság?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Ausztriában is tiltott, ráadásul a rendkívül liberális svédeknél is. Szerintetek mi az oka?

2018. ápr. 8. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez már bennem is felmerült. Lehet alkotmányba ütközik ez, mint pl a melegházasság. Vagy nem mennének annyian lombikra meg inszeminációra, ha ennyire egyszerűen meg lehetne oldani egy gyerekcsinálást(?)
2018. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert számtalan etikai problémát felvet. Ki a gyerek anyja? A béranyának és a gyereknek milyen jogai vannak? Etikus-e pénzért árulni egy szervet (a méhet)? Visszaélnek-e nők anyagi függősége miatt ezzel a lehetőséggel? Ki viseli az esetleges szövődmények felelősségét? Mi van, ha valamelyik fél meggondolja magát?
2018. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem elég hülyeség, hogy tiltják.
2018. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem szigorú szabályok mellett engedélyezni kellene. Nem tudom,miért tiltják.

De tény,hogy vannak olyan nők,akik nagyobb gond nélkül szülnek 5-6 gyereket (magyarok is!!), másnak meg 1 sem megy...

Nemrég voltam osztálytalálkozón. Az egyik volt osztálytárs nagyon ködösített. Ránézésre szerintem vagy béranyától lett gyereke,vagy más adományozással (pl. petesejt stb). Aki akarja,megoldja. Nem tudom,mely országban engedélyezett egyáltalán.

2018. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is olyan lehet hogy meggondolja magát a szülôszobán vagy mi van ha valami komplikáció merül fel és esetleg betegen már nem kérik a babát.

Szerintem ez bonyolultabb dolog nem egy kenyér sütéséről van szó.

Nem lehet tudni milyen komplikációk lépnek fel terhesség alatt pl hellp szindróma ami a szülő nő egészségét is veszélyezteti és egy esetleges koraszülés meg a babájét is.

2018. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Leginkább azért, mert a szegény réteg lenne az, aki ebből próbálna megélni.

A jogi oldal simán leszabályozható

2018. ápr. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

1,


A beranya is inszeminacioval vagy lombikkal lenne megtermékenyítve....

2018. ápr. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
1-es vagyok: úgy értettem inkább ezt, hogy van egy meddő pár, akik 8x mennek lombikra és még mindig nincs gyerek, de ha béranyával sikerül megoldani akkor lehet elég lenne egy is.
2018. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél már ilyen buta, utolsó, a bárányánál se biztos hogy elsőre sikerül
2018. ápr. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

"Leginkább azért, mert a szegény réteg lenne az, aki ebből próbálna megélni."

És akkor mi van?

2021. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!