Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet élni, szülni megbízható...

Lehet élni, szülni megbízható nődoki nélkül?

Figyelt kérdés
Régi nődokimban csalódtam szülésemkor, igaz nálunk nem lehet választani, csak az ügyeletesnél szülni, de ha bent van az osztályon a magándokim, mikor szülni készülök lehet kérni hogy ő foglalkozzon velem. Szerintem kicsit lehanyagolt. Persze pénz beszél... Mindegy szóval továbbra is hozzá járok, ha lesz még gyerekem terhesgondozáson szintén nem lehet választani, de nem is tudnék, mert egyik nődoki sem szimpatikus, mindegyiket csak a pénz érdekli. Úgyhogy jobb híján maradok a réginél, de olyan jó lenne egy doki akiben maximálisan megbízhatnék, így jobban félek a 2. terhességemtől, mint az előzőtől. Van még aki így van ezzel?
2010. jún. 16. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Én sok egyéb mellett ezért is szültem itthon. És csodálatos volt! Azt a törődést, figyelmet, amit a babámmal együtt kaptunk, lehetetlen leírni.Nagyon szép szülésélményem van, a fájdalom ellenére is! Pár hét és születik a tesó... Ugyanerre számítok. :-))
2010. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, de Isten mentsen meg az iylen Geréb Ágnes-féle otthonszülésektől. A szülés nekem is nekem is csodálatos volt, az ügyeletes dokival is elégedett voltam, de őt sem választanám magándokinak, mert rettenetesen mogorva és hosszú távon nem épülne ki vele bizalmi kapcsolat, amit annyira hiányolok. Nem csak a szüléssel kapcsolatban, hanem bármi más gondja van az embernek.
2010. jún. 16. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szülésznőt, esetleg dúlát választanék a helyedben, aki végigkíséri a várandósságodat, és a szülést. A kötelező orvosi vizsgálatokat meg le lehet tudni az sztk-s dokinál.
2010. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én végig egy dokihoz jártam terhesség alatt, de mégis úgy alakult, hogy az ügyeletesnél szültem, aki egy tapló volt, de szerencsére csak a modora, a munkáját jól végezte...

Másodjára is az ügyeletesnél szülök majd, de remélem nem őt fogom majd ki...

2010. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne orvost fogadj hanem szülésznőt, persze ha tudod,hogy császár lesz akkor ne, de amúgy meg azt fogadj!!!
2010. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Garancia akkor sincs ha van magándokid, én mégis inkább ezt választottam, mert az sztk-s orvosokkal nagyon rossz tapasztalatom volt szakmai szempontból. És a váróban lézengő, minimális számú beteg alapján ezzel nem voltam egyedül...

Végül a SOTE I-ről választottam dokit, mert ott magas a szakmai színvonal, nagyon tapasztalt és sokat látott orvosok dolgoznak, a fiatal orvosokat pedig ilyenek felügyelik. Azt tudni kell hogy nagyon elfoglaltak, ezért bizalmi kapcsolatról én sem beszélhetek, de nagyon odafigyeltek az egészségemre, a legapróbb eltérésnél is azonnal további vizsgálatokra küldtek (és nem csak a saját dokim, hanem az osztályos orvosok is) és jó döntéseket hoztak, profi munkát végeztek.

2010. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy elég bunkó nődokihoz jártam a terhességem alatt. Az ő körzetébe tartoztam, nem volt más választásom, arra meg nem volt pénzem, hogy magánorvoshoz járjak. Ki lehetett bírni, végülis nem barátkozni akartam vele. Bementem, megvizsgált, mondott egy-két bunkóságot, aztán ennyi, aztán kimentem, és magamban elmondtam minden féregnek.

A szülésem az ügyeletes orvosnál történt, aki viszont egy angyal volt, komolyan mondom. Ha valaha fogadnék szülész orvost, akkor őt.

2010. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ügyeletesnél szültem, ráadásul császárral. Nálunk sem hívják be az orvosomat, csak abban az esetben jöhet be, ha pont a munkaideje alatt szülök. Elég sok probléma felmerült nálunk, talán ezért is kaptam a szokásosnál kicsit több figyelmet.

Az az ötlet, hogy fogadj szülésznőt, szerintem Nálatok sem jó, mert ahol orvost nem lehet fogadni szülésznőt pláne nem.

2010. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!