Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a férfinévből...

Nektek tetszik a férfinévből alkotott női név?

Figyelt kérdés

Pl.:Aurélia, Kornélia,Daniéla,Daniella,Dominika,Roberta,

Valentina,Valéria,Viktória,Zoltána,Anasztázia,Norberta stb.

Nektek melyik nevek tetszenek?


2018. jún. 12. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dominika tetszik pl nagyon. Amúgy hangzástól függ. De az ilyen erőltetett Zoltána, meg Norberta szörnyű.
2018. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Jácintia, Szabolcsa, Csabina, Lászlóna, Dávidina, Lalina, Sándoróna, Bélána, Ferencia
2018. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez mind, csak a Zoltána, Roberta nem, mert erőltetettek.

Kornélia, Valéria stb. ezek nem férfinévből vannak alkotva, hanem eleve hím- meg nőnemű változata volt ennek a latin névnek.

Az Anasztázia eleve női név...

2018. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Egyik sem. Nem adnám a lányomnak egy férfinév átalakítását, nekem rossz az üzenete. Legyen neve saját jogon, önmagáért.


Megjegyezném, hogy a Viktória nem férfinévből alkotott név, hanem a győzelem szó nő nemű változata egy olyan nyelvben, ahol neme van a szavaknak.

2018. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van ami tetszik, van ami nem, Dominika nagyon szép, és nagyon szép a Georgina is.
2018. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek sok esetben párban levő férfi és női nevek.

Van még karakteresebb is: András és Andrea, Gábor és Gabriella, Sándor és Alexandra, Károly és Karola/Karolina.


Abszolút hangzás-, pontosabban megszokás-függő, hogy az általad felsoroltak közül melyik tetszik.

Pl. a Roberta, Zoltána, Norberta nekem nagyon furcsa. E két utóbbiról még nem is hallottam. A Norbertát a helyesírás-ellenőrző is aláhúzta pirossal. :DDD

2018. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az Anasztázia eleve női név..."

Úgy értette szerintem a kérdező, hogy az Anasztáz is egy férfinév, görögösen Anastasios. És ennek a női párja az Anasztázia.

Egyébként változó: van, ahol tetszik, de van, ahol erőltetett. A Dominika, Kornélia, Karolina, Anasztázia, Valéria tetszik. De nekem már a Daniella is erőltetett, sosem tetszett ez a név. A Zoltána, Norberta, Roberta is szörnyű és kicsit kisebbségi is.

2018. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Aha, Kornelia, Daniella, Viktoria, Valentina, Georgina tetszenek, adnam is.
2018. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

A legtöbb női név "férfinévből alkotott" (vagy férfi-női pár, annyira nem értek hozzá, hogy ez hogy alakult ki), csak nem mindegyik annyira egyértelmű első hallásra.

Szóval attól függ, nem ez alapján tetszik vagy nem tetszik egy név, legalábbis azok közül, amiket felsoroltál (nyilván nem a Zoltána-félékre gondolok).

Amúgy ez még semmi, más nyelvekben sokkal rosszabb ilyenfajta női nevek vannak :D

2018. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Teó nagyon tetszik, főleg lánynévként, de a Teodóra és társai már annyira nem.

A Viktória teljesen vállalható szerintem.

2018. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!