Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek melyik név tetszik jobban?

Nektek melyik név tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Ezt most azért kérdezem, mert a testvérem és felesége nevet szeretnének választani a megszületendő fiúknak és a segítségemet kérték. Csakhogy nem tudják, melyik nevet válasszák..

A következőket választottam én: Salamon, Bence, András, Noel, Kálmán, Ádám, Erik (a testvéremet is így hívják), Dominik, Ákos, Simon, Szilárd, Zsombor.

Én eddig ezeket említettem meg nekik, és mindegyik tetszett nekik. :D Tudom, hogy nekik kéne dönteniük, de.. Nem biztosak benne, és még októberig el tudják dönteni. Nektek ezek közül melyik tetszik?:)



2018. jún. 22. 12:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha Dobszai a vezetéknév, akkor mássalhangzóval kezdődő keresztnevet adnék, mert az jobban hangzik.

A felsoroltak közül ezek hangzanak a legjobban, tekintetbe véve a névadási alapszabályokat:


Dobszai Bence

Dobszai Simon

Dobszai Zsombor

Dobszai Szilárd


Az első hangzik a legcsattanósabban.

2018. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Erik, abszolút, mert az én fiamat is így hívják, de ha apa is Erik akkor nálam már nem játszana, de ez olyan, hogy van akinek meg pont azért.

Ezen kívül nekem a Salamon is nagyon tetszett de bármennyire is tucat a vezetéknevünk, amihez minden passzol ez pont nem volt jó.

A nagyon gyakoriakat szintén nem választanám, ha van más. A Simon tetszik még.

2018. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Dobszai Dominik szerintem nagyon jó!
2018. jún. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A Simon nagy kedvencem. A Kálmán kicsit retró, de pont ezért különleges. A Salamon különlegesen ritka.

A Dominik, Noel túl felkapott divatnevek, a bence annyira gyakori, hogy már nem is számít névnek, csak azt jelenti, hogy "tíz év alatti fiú", a magánhangzóval kezdődőek pedig nem illenek egy 2 magánhangzóra végződő vezetéknévhez.

A Szilárd meg Zsombor még egész jók.

2018. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14

De, pontosan azok illenek (én írtam le a névadási szabályokat). Amennyiben az MTA nyelvészeti szakember tagjait jobban hozzáértőnek tartod önmagadnál, persze ...

2018. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14 nem teljesen értelek, amennyiben a 11-es is te vagy, te azt írtad, hogy "mássalhangzóval kezdődő jobban hangzik", én meg azt, hogy "a magánhangzóval kezdődőek nem illenek", szerintem ugyanazt írtuk, én fel is pontoztalak.


Ettől teljesen független, hogy amióta az MTA olyan neveket engedélyez, mint a Pintyőke, azóta hadd ne tartsam már őket hivatkozási alapnak :D

2018. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

16,

Nem a nyelvészeti bizottsági tagokról beszélek. Olyan nyelvtudósokról, akik MTA-tagok, azaz a legmagasabb szintű ismerői a témának az országban.

2018. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Bence, Ádám, Ákos
2018. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A Dobszai vezetéknévhez könnyű kiejteni és illik: András,Bence,Ádám,Ákos,


A Simon,Szilárd,Erik,Zsombor, nehezen kimondható ezzel a vezetéknévvel együtt.


A többi név nekem egyáltalán nem tetszik.

2018. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Választottak! Köszönöm a segítséget!



Bence lesz a neve. :)

2018. júl. 8. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!