Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van néhány tippetek hatékony...

Van néhány tippetek hatékony időbeosztásra?

Figyelt kérdés

11 hónapos babával itthon sokszor érzem hogy semmire sincs időm, nagyobbik már ovis.

Próbáltam átgondolni hogyan tudnék több időt csak a babával foglalkozni:

-menütervezés, hogy ne kelljen napi szinten elszaladgálni a boltba és ne kelljen minden nap főzéssel bajlódni.

-heti 1 délelőttre besűríteni a takarítást, amikor pl nagymamázós délelőtt van.

-amikor a kisfiam alszik akkor próbálok elpakolgatni pl a konyhában, elrámolni a száraz ruhákat, vasalás stb.

Nemrég költöztünk és sok mindennek nincs még helye, talán túl sok cuccunk van, szeretnék mindennek helyet találni, hogy ne legyen elöl.


Ti hogy csináljátok? Egyéb ötlet?


2018. jún. 24. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit lehet csinalj egyutt a gyerekkel

Neki jatek lenne

Te meg haladsz a hazimunakval

2018. jún. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy írod! Ez bőven elég, ennél nem kell nagyobb volumenű "menedzselés".


Főzni eleve elég 2 naponta. Ha meg igyekszel rendet tartani (elpakolni a használt poharat és gyorsan elmosni, stb.) akkor nem fog felgyűlni akkora kupi hogy napi 30 percnél tovább tartson a pakolászás. Ez azért nem egy agysebészet :)

2018. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 2 naponta főzök, heti 1x vásárolunk, miután eldöntöttünk mi lesz a menü a héten és ilyenkor sokszor úgy is fagyasztom le pl a húst ahogy főzni rakom oda, hogy ne akkor menjen el vele fél óra, ha egyedül vagyok velük. Nekem is 11 hónapos a kicsi, a nagy 3 lesz. Általában nem mosok és főzök ugyanazon a napon. Így is napi 1-2 óra elmegy délelőttönként de délelőtt is muszáj lemenni velük a játszóra, elevenek mindketten, így nem bontják le a lakást.


Amúgy ne ostorozd magad, a költözés utáni hetek még ilyenek. Majd lesz mindennek helye, mi vettünk is még bútort, mert a régi lakásban volt 3 beépített szekrény, itt meg nincs.

2018. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 2 naponta főzöl csak, akkor is napi 30 perc az semmire sem elég.

Szerintem jók, amiket leírtál, plusz amit valaki írt, h amit lehet csináljatok együtt.

Nekem a menütervezés sajnos nem vállt be, nagyon sok mindent kellett kidobni, sok volt a maradék.

Próbálj minél előbb napirendet kialakítani, délelőtt sokat foglalkozni a babával, h nagyot tudjon aludni, így mindig lesz fixen szabadidőd, amivel lehet számolni.

2018. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!