Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néhány kismama miért "haknizik...

Néhány kismama miért "haknizik" a terhességével?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több celeb, és teljesen hétköznapi ember, aki gyereket vállal, folyamatosan árasztja el a közösségi oldalakat, a terhesség, majd a szülés utáni állapot minden egyes pillanatával.

Én elhiszem, hogy örülnek neki, de ez tényleg szükséges?

Ugye megtörtént a teherbeesés, és onnantól kezdve özönlenek a képek amin látszik, hogy mennyit nőtt a hasa, ha még semmit, mert épphogy kiderült, akkor kitolja a hasát. Aztán a folyamatos helyzetjelentésekhez hozzátartozik a panaszkodás, főleg a vége felé, mikor megdagad a bokájuk, nehezebb felkelni, és úgy általában bármit csinálni.

Én elhiszem, hogy ez kellemetlen, de kell ezt mindenkinek tudni?


A gépezet akkor indul be igazán, ha megszületik a gyermek. Van kismama ismerősöm, aki naponta rak fel vagy selfie-t a gyerekével, vagy csak a gyerekét lefotózza. Biztos változik annyit minden egyes nap, hogy posztolni kelljen róla?

Természetesen a panaszkodás itt sem marad el, instagramon Szabó Zsófi, szokott olyan képeket kirakni, hogy hajnali 3-kor nem alszik, mert felkelt a baba. Illetve ilyeneket, hogy "kialvatlan vagyok, mert 21 hete anya vagyok".


Erre tényleg nem értem mi szükség van. Az ember jó esetben tudja mivel jár a gyerekvállalás, pláne az első pár év.


Lehet mondani, hogy én egy tapló férfi vagyok, de úgy gondolom se a facebookon, se az instagramon nincs szükség 600 darab posztra, hogy most épp répapürét ettünk, aztán éjszaka 3-szor kellett felkelni, és az új pelus annyira nem jött be, mint a régi stbstbstb.


Én úgy vagyok vele, hogy néha egy kép, egy családi fotó simán belefér, hadd lássák a messzebb élő rokonok, barátok is a babát, de minden nap szerintem senkit nem érdekel ilyen részletességgel, hogy éppen mi történt.


Mire jó ez?



2018. máj. 4. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Ők így érzik jól magukat, neked meg nem kötelező a képeiket nézegetni.
2018. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Unatkoznak
2018. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Likevadászat, mint a kirakott cicik és popsik. Apropó, az is zavar, ha fiatal csajok magamutogatnak?
2018. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kötelező nézni senkit.

Csak ha valaki ismerősöm facebookon, akkor nem fogom letiltani a terhessége miatt, de mikor görgetem az idővonalat, és mást sem látok, csak hogy éppen a bal vagy a jobb oldalán fekszik a gyerek, hát egy idő után fárasztó.

2018. máj. 4. 13:29
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Én csak olyan emberekkel vagyok kapcsolatban, és olyanokat követek, akik érdekelnek. Akik a számomra fontos dolgokat képviselik, közvetítik.

Ilyennel nem is találkozom, amit írsz.

Talán mert megválogatom az ismerőseimet...

2018. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen a magamutogatás egy bizonyos szint felett zavaró.

Ha valaki instagramján más sincs mint segges képek, az is unalmas egy idő után. Ugyanez igaz bármiről, ha túlzásba viszik. A terhesség és kismama-lét mutogatását pedig nagyon sokan túlzásba viszik.

2018. máj. 4. 13:31
 7/21 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszoló

Hiába válogatod meg, ha valaki tényleg ismerősöd, és időközben terhes lesz, majd mást sem látsz mint a fent leírt dolgok, akkor törlöd az ismerőseid közül? Vagy letiltod? Még akkor is, ha egyébként jóba vagytok, de fáraszt a non-stop "idenézzittababa"?

2018. máj. 4. 13:33
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen, letiltom.

Volt már rá példa. Napi 5-6 állatkínzásról szóló posztot tett ki, meg hogy hogy meg kellene büntetni az állatkínzókat. Mivel ez már nekem is sok volt, így letiltottam.

2018. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

Vannak akik azért osszák meg mert közeli ismerőseik akiktől távol él és alig találkoznak éppenséggel ez a legegyszerűbb módja megosztani azt hogy jelenleg éppen mi van velük. Meg ha azt vesszük az anyuka még is csak egyedül van otthon a picivel és így próbál némileg a közösségben maradni hogy ne fásuljon be a négy fal között. Nekem van olyan ismerősöm ahol már van pici gyerek és a kismama időnként tesz fel magukról képet, de nem állandóan. Persze sokan kérdezik tőle hogy miért nem oszt meg több képet a piciről, meg róluk, meg ilyenek, és ő megmondta hogy nem mutogatási tárgy hogy percenként mutogassa mindenkinek hogy éppen hogy alszik, vagy mit eszik, mert arról elég néha napján 1-1 poszt ha újdonságot kóstolt meg a gyerek akkor egyszer belefér, de azt hogy óránként annak ő sem látja semmi értelmét.

Anno amikor mi voltunk kicsik minket sem fotózgattak le óránként mert abba az időbe digitális fényképezőgép még nem is létezett szinte, és a mai 17-18 évesekről is csak elvétve ha készült több kép, mert akkoriban jöttek ezek be de még horror áron, de róluk sem készült napi 100 kép, maximum heti egy. Rólam gyerekkoromba ritkán készültek fotók mert a szüleimnek nem igazán volt pénzük arra hogy szalagot vegyenek a gépbe és pocsékolják. Persze ha olyan alkalom volt akkor készült fotó, de akkor sem lett túlzásba víve mert ha jól emlékszem egy szalag 30 fotóra volt elég.

2018. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Ne kövesd és kész, ez nem tiltás, én rengeteg ismerőst nem követtek pont ezért mert nem érdekel mit posztolnak. Szabó zsófi az ismerősöd? Nem hinném. Ilyen celebkéket eleve nem követek be. Amúgy meg most ilyen a világ, h boldog-boldogtalan kipakolja magát a netre, szokj hozzá.
2018. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!