Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is ehhez hasonló a...

Másnál is ehhez hasonló a helyzet vagy csak én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire normális dolog, hogy mióta megszültem (12 óra vajúdás, sürgősségi császárral) alapitványi szoba révén már másnaptól állandó látogatóim voltak, pihenni ott sem és itthon sem tudok. Ennek hangot is adtam, eredménye az lett, hogy férjem egész családja ellenem fordult. Anyós szerint örüljek neki, hogy ennyire szeretik a picit és rutint úgy sem tudnék kialakítani vele.3 napja ott tartunk, hogy fel sem jönnek a picihez, csak állandóan engem blamálnak.
2018. júl. 1. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Eddig az volt a bajod hogy nem hagynak nyugton, most meg hogy 3 napja fel se mennek..

Kit érdekel anyós? De komolyan....rólam mindig lepereg apósék véleménye. Felnőtt vagyok, nem fosok tőlük.

2018. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Szóval ha jól értem anyósodéknál éltek, az ő házukban és te parancsolgatsz nekik? Ha igen örülj hogy nem raktak ki azzal a lendülettel.
2018. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit túl dramatizalod...Ne haragudj. Nekem 52 óra vajúdás volt (sajnos ez igaz) és sürgősségi császár. Azonnal megkaptam a babàt és velem volt egy szobában. 6 óra múlva én pelenkaztam. Külföldön élek így nincs család se segítség. És megoldottam.

A nagyszülők is nagyon várták a babàtokat

Ha valamit nem szeretnêl mírt nem mondod meg nekik? Nálunk mind 2 család szülésre akart jönni. ..Hát megmondtam nekik 4 hétig ne utazzanak. Anyu jól megsértődött. Nah bumm. Majd lenyugszik úgyis mindenki.

Ne hisztizz. A neheze csak most jön

2018. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

"Ennek hangot is adtam.."

Ha normális hangnemben tetted, akkor nem dramatizálod túl.

Mi is mondtuk mindenkinek, hogy az első pár hét a miénk.

"Anyós szerint örüljek neki, hogy ennyire szeretik a picit

..."

Ez a lelkizsarolás. Ha ezt nem állítod le, később nagy bajok lesznek.

2018. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem is mennek fel, akkor hogy tudnak "blamálni" téged?...
2018. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés, hogy hogy adtál neki hangot? Jelezted, hogy nagyon fáradt vagy, kivagy, szeretnél pár napig pihenni látogatómentesen, vagy napokig nyelted a mérged, majd elpattant a húr és elküldtél mindenkit a csába?

Első esetben örülj neki, hallgattak rád, pihenj amikor tudsz.

Második esetben vedd fel velük a kapcsolatot, kérj elnézést,mondd el, hogy nagyon fáradt vagy, kivagy, szeretnél pár napig pihenni látogatómentesen, X időponttól Xrendszerességgel szeretettel látod őket,remélhetőleg a férjed támogatásával) egyeztetett időpontban.

Ha nem fogják fel, nincs miről beszélni, mskd lehiggadnak, ha nem akkor legalább nyugtod lesz tőlük.

2018. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem túlreagálod a hormonok és fáradtság miatt, de ez nem baj. Az alapítványi szoba lényege, hogy bemehet a család.

Otthon tisztázzátok, hogy fáradt vagy, miben tudnak segíteni (házimunka), mit szeretnél te magad megcsinálni. Ha levinnék a babát sétálni, te zuhanyozz, aludj, olvass, tv-zz, pihenj. Ha szoptatási időben kiveszik a kezedből, szólj rájuk hogy nem szeretnéd.

Részemről begyulladt gátsebbel örültem, hogy vasalnak, mosnak és a 40 perc ülve szoptatás után a 20 perc böfiztetést megoldja a nagypapa. Viszont amikor kitalálták hogy mostazonnalrögtön rendet rakunk, akkor szóltam hogy én pihenek, ők meg nem tudják minek hol a helye. Illetve megbeszéltük, hogy kb 10re jöttek és legkésőbb 4kor elmentek haza.

Szerintem beszéld meg velük a dolgot és örülj ha alhatsz.

Látogatókkal kapcsolatban pedig megegyeztünk a férjemmel, hogy a nagyszülőkön kívül 6 hétig senki nem jöhet és nincs kivétel. Ez pár embernek nem tetszett, de nem érdekelt. (télen szültem, kb mindenki karácsonykor akart jönni)

2018. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
mondd azt az anyásnak, hogy nem a férjedé a gyerek mosolyogva. :)
2018. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyan ez volt, nem hagytak pihenni. Anyosom volt a legjobban kiakadva, hogy milyen világot élünk, a frissen szült nőnek pihennie kéne és csak szoptatásra vinni hozzá a babát. Erre napi 2x jött be a kórházba, már az agybaj kerülgetett. Mikor mondtam, hogy szeretnék pihenni meg volt sértődve, hogy én tiltani akarom őt az unokájától. Tényleg lelki terror volt. Most nem megyek alapítványi szobába, a váróba úgy sem fog órákat ott ülni. A másik pedig most már lesz annyi eszem, hogy mikor jonnek nálunk, akkor befogom a háimunkába. Anyuka fel kéne porszívózni, mosogatni, felmosni, egy adag ruhát kivasalni. Ha annyira segíteni akar, akkor tegye. Nem az a segítség, hogy mikozben szoptatok nézi és beleszól, meg kikapja a gyereket a kezemből mikor csak szopi közben pici büfiztetést szerettem volna, nert sok levegőt nyelt és ettől fájt a pocija a babámnak.
2018. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Én sem vágytam semmi másra, csak egy kis nyugalomra, csendes egymásra hangolódásra, hogy csak mi (férjem, a két nagyobb tesó, a pici és én) legyünk itthon az első napokban. A rémálom már a kórházban elkezdődött...négyágyas kórterembe kerültünk, nonstop ki-be járkáltak a szobatársak látogatói (az egyik apuka egész nap bent ült a kórteremben), a picik éjjel-nappal felváltva sírtak. Nagyon kialvatlan voltam, carul néztem ki, napokig fájt a fejem, a császáros sebem miatt kín volt minden felülés, felkelés...szó szerint a túlélésre játszottam. A harmadik nap azt mondtam, ha nem engednek másnap haza, akkor saját felelősségre hazamegyek, mert nem bírom tovább, pihennem kell. Az itthoni első pár napos idill is hamar tovaszállt, hiszen a férjemnek dolgoznia kellett, a gyerekeknek suli volt, a föld ugyanúgy forgott tovább...Mai napig hálás vagyok anyósomnak, hogy eljött egy hónapra és a ház körüli munkákat megcsinálta, nem szólt bele semmibe, mit hogy csinálok a pici körül, ha ő nincs, nem is tudom mi lett volna. Szóval, ha a segítségüket ajánlják, azt fogadd el. Mondd meg, mire lenne szükséged, mivel könnyíthetik meg az életed. Az engem is idegesítene, ha csak látogatóba járkálnának amikor nekik kedvük szottyan "babázni", de nem segítenének. Ezt meg kell beszélnetek, kulturált emberek módjára. A férjed pedig álljon ki melletted, beszélj vele is ezekről.
2018. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!