Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha hasonló...

Mit szólnátok ha hasonló helyzet lenne a környezetetekben?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel fél év gondolkodás, latolgatás után eldöntöttük,hogy összeházasodunk és családot alapítunk. Főleg a babára vágyunk, de azt még az elején letisztáztuk,hogy csak úgy vállalunk gyereket ha előtte összeházasodunk. Nem azért mert nekünk annyira fontos a papír, meg a felhajtás, hanem a baba miatt. Egyébként kicsi esküvőt szeretnénk (szülők, testvérek). Annyira vágyunk már a babára,hogy eldöntöttük,hogy márciustól próbálkozunk. Egyébként márc 5 lenne az esküvő. Ha legelőször összejönne, vagyis március közepe lenne a jó időpont erre. Nem érdekel minket egyáltalán más véleménye, de kicsit zavarna ha az lenne a környezetünkben,hogy csak azért házasodtunk össze mert jön a baba, mert ezt nem szeretném. ha így sikerülne, elsőre, nektek megfordulna a fejetekben ez, mással szemben? Kicsit érthetetlen lett :S bocsi.

Nagyon köszönöm annak aki mégis válaszol :)


2011. jan. 4. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az én ismeretségi körömben most 3 olyan esküvő is volt, ami kifejezetten a baba miatt lett előrehozva vagy egyáltalán kitalálva hogy össze akarnak házasodni, sőt, én is így mentem férjhez:) Szerintem semmi rossz nincs abban, elvégre ma már nem kötelező házasságba születnie egy gyereknek, nem veti meg a társadalom azt, aki házasságon kívül szül. Egyszerűen ez egy plusz motiváció házasságra, ráadásul nagyon sokan csinálják így, szóval szerintem nincs mitől félned:) 27 hetes
2011. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, de ez tényleg ne foglalkoztasson. Éppen elég, ha te és a leendő férjed tudjátok, hogy ez nagyon nem így van, és kész. Én nem hiszem, hogy bárki erre fog gondolni, hisz egy kis esküvőt megszervezni is minimum 2 hónap, tehát aki tud számolni az látja, hogy jóval azelőtt nekiálltatok az esküvőnek, hogy a baba megfogant volna.
2011. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a válaszaitoknak :)

Köszönöm szépen! Igen, én is így gondolom, de mi olyan helyen élünk,ahol mindenki ismer mindenkit, megy a pletyi, ezért gondolom, vagyis biztosan tudom,hogy ez így lesz, sajnos, de ez van. De az eljegyzésünk már több mint fél éve megvolt, abból gondolhatják,hogy nem csak a baba miatt kötjük össze az életünket.

Sok boldogságot Nektek:)

2011. jan. 4. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, en nem erre gondolnek.

Megmondom oszinten, hogy a mi eskuvont akkor volt, amikor en terhes voltam, de mi nem azert hazasodtunk ossze, mert jott a baba, hanem azert, mert ferj es feleseg akartunk lenni.

Nekem soha eszembe nem jutott, hogy ez kintrol baba miatti eskuvonek tunhet, sem akkor nem gondoltam erre, sem az azt koveto nehany evben. Soha senki nem is emlitett ilyet, szerintem azert, mert akik ismernek tudtak, hogy szeretjuk egymast es amiatt hazasodtunk, mert az eletunket akartuk osszekotni.

Furcsa, de epp egy honapja olvastam egy olyan kijelentest ezen az oldalon, hogy aki terhesen megy ferjhez az tuti, hogy csak a baba miatt es egyebkent az eletben nem venne el a pasi.

Nah, nekem akkor jutott eloszor eszembe, hogy ilyen megkozelites is lehet.

Nalunk a gyerek sem veletlenul jott, terveztuk. Az eskuvot is terveztuk, annyi, hogy eleg sokara raktuk az idejet, mert kulfoldon eltunk es ritkan jartunk Magyarorszagon, de a csalad miatt ott akartunk osszehazasodni. Mire osszejott az, hogy par hetre hazamehetunk, addigra en mar javaban babat vartam, mert turelmetlenek voltunk es a babat sem akartuk az eskuvo miatt kesleltetni.

2011. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ettől tartotok, akkor kürtöljétek szét, hogy márc. 5-én összeházasodtok. Ha rá egy hónapra összejön a baba, a kutya nem fogja azt mondani, hogy amiatt házasodtatok össze.


Egyébként meg vannak hülye emberek, de ezzel úgysem tudsz mit tenni. Egy példa: anyumék február körül kitűzték az esküvő időpontját: aug. 16. Mindenki tudta, hogy lesz lagzi. Aztán mikor összeházasodtak, anyum már olyan 7-8 hetes terhes lehetett velem. De apám húga megrögzötten állította, hogy csak a gyerek miatt házasodtak össze. Az nem zavarta egy kicsit sem, hogy már februárban megvolt az időpont. Ja, és immáron 35 éve házasok. :) Szóval ezért írom, hogy a hülye és gyöpös emberek így is, úgy is bele fogják magyarázni, ha akarják.


Azt kívánom, hogy legyetek nagyon-nagyon boldogok, és legalább olyan sok évet töltsetek együtt, mint az én szüleim. :)

2011. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)

Viszont kívánok minden jót!

2011. jan. 5. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!