Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyereknél tényleg mondhatni...

3 gyereknél tényleg mondhatni majdnem a bruttó béred kapod nettóban? Ez igaz?

Figyelt kérdés

Itt olvastam gyakori kérdéseken, aztán felmentem a hrportal bérkalkulátor oldalára, beírtam a 332000 bruttó fizetést, és azt dobta ki, hogy 3 gyerek esetén 320 ezer nettót kapnék készhez plusz családi pótlék.

2 gyerek esetén egyébként csak 250 ezer egy gyerek esetén 230 ezer és ha nincs gyerek adókedvezmény nélkül 220 ezer.


Jelenleg nincs gyerekem, de vannak tervek a menyasszonykámmal, és az érdekelne, hogy tényleg ilyen magas az adókedvezmény 3 gyerek esetén? Hallottam már erről ezt azt, de ez nekem érdekesnek tűnik. Így ha az ember nem minimálbéres jobban megéri 3 gyereket nevelni mint kettőt, hiszen annyival többet visz haza így 2 ember, hogy sokkal jobban megélhet.


Köszönöm


2018. júl. 2. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

3 gyerekre 99 ezer ft az adókedvezmény, 2re 30 ezer, 1re 10 ezer.


Azért költeni is kell arra a gyerekre, az a plusz jövedelem el is van szerintem költve arra a 3 gyerkőcre.

2018. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Közben ezt megtaláltam interneten is köszönöm a válaszodat, és meg kell jegyeznem nagyon profin van ez kitalálva. Pontosan ugyan annyi jövedelem jut/fő magatokra mint 2 gyerek esetén mint 3 gyerek esetén, tehát nem élnénk jobban de rosszabbul se.

Jelenleg bruttó 240 keresünk, és családi pótlékkal és adókedvezménnyel bármilyen hihetetlen netto 520 lenne a bevételünk, ellenben 2 gyerek esetén 414 ezer. De ha ezt végül leosztok /fő hogy hányan élnénk ebből a fizetésből forintra szinte ugyan annyi jön ki.


Mindkét esetben 103 körüli összeg jut egy főre átlagosan. Nyaralás esetén ez többlet költséget jelenthet, de egyébként fillérre ugyan annyit költhetnénk magunkra. Semmin se kellene spórolni, ez azért egy jó dolog

2018. júl. 2. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Azt is számold bele, h így többet kell otthon lennetek esetleges betegségek miatt, iskolai, óvodai programok stb., több táppénz, szabi, nagyobb szervezés, több feszültség. Nagyobb autó, nagyobb ház stb. Vannak olyan rejtett dolgok, amiket jó előre átgondolni az anyagiakon felül.
2018. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Azt azért érdemes belekalkulálni, hogy az adókedvezmény nem biztos. Bármikor eltörölhetik, mérsékelhetik. Munkahely is szűnhet meg, lehet kevesebb a fizetés.

De a gyerek ott marad, éhes lesz, ruházni kell, a költségei nem csökkennek.


SZóval szerintem nem a kedvezmény alapján kellene megválasztani a gyermekek létszámát...

2018. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Akinek nincs gyereke, persze, hogy darabra méri...


Először legyen egy, hogy lássátok, mivel jár egy baba/gyerek, annak gondozása, nevelése.

Majd legyen testvére. És látni fogjátok, hogy kettővel még bonyolultabb.


A gyereknevelés nem pusztán pénz. Óriási logisztika. Ha táppénzen otthon kell maradni, tolerálja a munkahely??? Mert az csak egy dolog, hogy kevesebb akkor a bevétel. De ha 2-3 hetente beteg, ki marad otthon??? És ezt szorozd meg kettővel-hárommal...

Ovi/suli szünet. 3 gyereket 2,5 hónapra hova teszel???

stb


Lehet, hogy már az első után azt mondjátok, nektek elég az 1, mert szellemileg, logisztikailag nem bírtok többet. És akkor annyi a sok-sok kedvezménynek.

De lehet, hogy 4-5 is simán menni fog... Ezt nem lehet előre tudni, mennyivel lesztek boldogok, de semmiképpen ne a kedvezmények miatt vállaljatok többet!!!

2018. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
abból a bruttó 240ből hogy csináltál nettó 520-at? 3 gyerekre 99 családi kedvezmény jár, igen, ha igénybe tudjátok venni (mert hogy adót, és járulékot tudsz visszakérni, ha nincs mit levonni a béredből, nem is adják vissza). Szóval te megkapod a bruttó bért nettóban, a feleséged gyedet (szintén családi kedvezménnyel), a családi pótlék a három gyerekre 48.000.-
2018. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is belezavarodtam a számolásodba.

Összesen tudtok 99.000 többet hazavinni egy hónapban a béretekből. (plusz a családi pótlék)

Nem kapsz te is 3 gyerekre adókedvezményt, meg a feleséged is 3 gyerekre.

Vagy csak az egyikőtök veszi igénybe, vagy megosztjátok.

2018. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2*bruttó bér + csp = így jött ki a kérdezőnek az összeg, de ez így NEM IGAZ!
2018. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 ahogy a nyolcas mondja, gyes/gyed utáni időszakot számoltam, persze a korábbi időszakot is meg kell oldani, és mindkettőnk fizetését hozzáadtam.

Tehát 236 nekem 236 netto páromnak, +48 ezer családi pótlék.


Értem én hogy gyes/gyed időszakot is át kell vészelni, de hosszútávban számoltam, kis korkülönbséget szeretnénk azonnal próbálkoznánk, 3. babánál pedig 2 éves kora után visszamenne dolgozni. De ahogy írta is valaki, simán lehet egy is elég, mondjuk kettőt mindenképp meg szeretnénk oldani, és most csak a jelenleg számunkra elérhető átlag fizetéssel számoltam. Ez lehet több kevesebb is, de nyílván az ember törekszika a többre a lehetőségekhez mérten.


Köszönöm a válaszokat, gyerek meg ahogy írtam is majd ilyen 5 év múlva, fundamentázunk, és ahogy tudtunk venni magunknak egy kis kuckót utána térünk rá erre a részre.

2018. júl. 6. 10:19
 10/11 anonim ***** válasza:

NEM 2x 99ezer ft!!! csak 1 szülő veheti igénybe, vagy megosztva, de CSALÁDONKÉNT 33.000 Ft/gyerek a kedvezmény.


Tehát kérdező, nem 2 bruttó bér, csak 1 + a másik fél nettója lesz a bevétel. De ez sem teljesen így van, mert ugye bér függő. Tehát 33000 Ft / gyerek/ család. és vagy egyik fél, vagy megosztva veszik igénybe. DE NEM DUPLÁN!!!

Már ha ez meglesz még 5 év múlva...

2018. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!