Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximum táppénz (veszélyeztete...

Maximum táppénz (veszélyeztetett terhesség) eléréséhez minimum mekkora bruttó fizetés szükséges?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
A táppénz NINCS maximálva.
2018. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy nincs maximalizálva... idén ez napi 9180 Ft, azaz kb 460000 bruttó kell hozzá ha 60%-os táppénzzel számolunk. DE ha azért kèrdezed mert most előtte gyorsan megemeltetnéd a bruttódat kicsit bonyolultabb lesz a számitási mód miatt, mivel visszamenőleg a 3. hónap vègétől nèzik az időszakot.
2018. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, meg szeretném emeltetni. Az a szívás, hogy most váltottam munkahelyet, az előző helyen ennél magasabb volt a fizetésem. Az új helyen sokkal kevesebbre vagyok bejelentve, amihez feketén adnak még hozzá. 2 hónapja vagyok itt, most kiderült, hogy terhes vagyok, de a váltás miatt nem számít, hogy előtte évekig mennyit kerestem, csak a mostani alacsony fizetésem alapján kapnék táppénzt, CSED-et, GYED-et... (Hozzáteszem azért jöttem el az előző helyről, mert 2 évig nem estem teherbe, nyugisabb állást akartam...). Próbálok utánajárni, hátha tudok még emelni a későbbi ellátásokon kicsit, mert ez azért így nagy érvágás lesz.
2018. febr. 27. 21:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi megszakitás volt a 2 munkahely között? Ha több mint 30 nap akkpr csak 50% a táppènz, plusz csak annyi napra jár amennyit itt ledolgoztál erre figyelj. Sajnos a csed, gyed számolásnál is ugyanigy 3. hónaptól számolnak vissza 180 napot főszabály szerjnt ami az alapja lesz, a táppènzes napokat meg egyszerűen átugorják, azaz csak akkor tud kicsit beleszámitani a magasabb bér ha minèl később mést táppènzre.
2018. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Kedves első, nem kell bosszúból lepontozni a jó válaszomat mert te hülyesèget irtál...
2018. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem volt megszakítás, de pont az a bajom, hogy nem a visszamenőleg 3. hónaptól számított 180 nap lesz az alap, mert az még az előző munkahelyem volt... Pedig én azt hittem hogy folyamatos munkaviszony esetén ezt így fogják számolni. De most azt az infót kaptam, hogy váltás esetén csak az új számít. Táppénzre csak az utolsó 1-2-3 hónapra mennék, mert muszáj lesz még nagyobb alapot elérnem. Vagy elmehetek egy második munkahelyre is dolgozni... Szép kilátások
2018. febr. 27. 21:42
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja és négyes én felpontoztalak... Sajnos ez egy ilyen oldal engem is állandóan lepontoznak a saját szakterületemen adott válaszaimnál. :)
2018. febr. 27. 21:43
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos mindenkèppen csak az új helyeden elért bèred számit, az előző nem. Megszakitástól függetlenül. Próbálj meg számolgatni hogy hogy èrné meg, èn is kb ilyenkor emeltettem meg a bruttómat hogy maximum gyedet kapjak. Az is rengeteg pènz havonta, nem tudom mennyit keresel de ha messze vagy a bruttó fèl milliótól nem biztos hogy nem lenne ráfizetès ha a maximum táppénz elèrése a cèl.
2018. febr. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
A második munkahely csak akkor számit a csedhez, gyedhez ha ott is meglesz a feltétele azaz pl a 365 nap.
2018. febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát itt biztos nem lesz meg a 365 nap szülésig... Annyira nem értem ezt a számolást, próbálom kitalálni, hogy mit tegyek! Évek óta dolgozom igen magas fizetésért, és most emiatt a pár hónap miatt meg alig fogok kapni valamit... Elszomorító :(
2018. febr. 28. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!