Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek otthonba, intezetbe...

Gyermek otthonba, intezetbe szeretnek kerulni ezt hogy tudnam magamnak elintezni?

Figyelt kérdés
Ha en bemegyek a többi testveremet elvehetik a csaladtol?

2018. júl. 14. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes. Indokolnod kell rendesen, hogy otthon nem megfelelőek a körülmények. Ha pedig valóban nem megfelelőek, akkor a többi gyereknek sem azok, ergo ha téged kiemelnek, a többit is ki kell
2018. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem így működik te bemész és közlöd ott akarsz élni.

Mi a gond otthon? Amúgy igen a testvéreidet is kiemelhetik a családból

2018. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Azért az intézetet ne úgy képzeld el, mint egy kollégiumot.

Elképesztően rossz körülmények vannak ott. És a legtöbb ott felnövőből nem lesz normális felnőtt ember, aki a társadalom számára hasznos lenne.

Tisztelet a kevés kivételnek!

2018. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem logikusan ha a testvéreidnek ugyanazok a körülményei, amik miatt úgy ítélik meg, neked sem egészséges otthon, akkor elég esélyes. Ha valamelyik családtagod miatt mennél, akkor viszont lehet, őt viszik/tiltják el. Itt érdeklődhetsz, akár név nélkül:

[link]

2018. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Barátnőm anno az időben (mintegy 25 éve) 15 évesen ezt csinálta, önként jelentkezett a GYIVI-be. Először nevelőszülőkhöz került, de az ottani pedo apa miatt inkább ment a GYIVI-be, és ott is maradt, míg leérettségiztünk.


Ronda egy hely volt, láttam, mikor meglátogattam, és gimibe járó fehér bőrűként sokat piszkálták a többiek, de szerencsére nem volt bent gyakran, mert bentlakásos volt a gimink. A nyarakat meg túlélte.


Évekig küzdött lépésről lépésre... és igen, ő az a kivétel, akinek tisztelet... Dolgozott és tanult, 8 emberes pocsék albérletekben élt hosszú évekig, kuporgatott és mindamellett tiszta maradt, nem csúszott le, nem lett káros szenvedélye, nem lett ribi.


Ma is albérletben él, de rendezetten és egyre biztosabb anyagiakkal, egyetemet végzett, ledoktorált.


Mélyszegénység és a szülei kemény alkoholizmusa miatt akart kikerülni a családból. Kistesója nem volt, de szerintem is kiemelték volna vele együtt.


Kitartást kívánok neked, s a fentieket azért írtam, hogy tudd, lehet szebb életed, csak legyél nagyon szívós, erős! Eljön az idő, hogy büszke leszel magadra, és kívánom, hogy boldog legyél!

2018. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm is a molesztáló nevelőapa miatt ment világgá 12 évesen, és mikor a rendőrök összeszedték, azt kérte, hogy ne haza vigyék, hanem intézetbe. Elmondása szerint ő jól érezte magát a gyerekotthonban, a problémái 8. után kezdődtek, mikor az anyja felvette vele a kapcsolatot, és hitegetni kezdte, hogy hazaviszi...

Mára rendezett körülmények között él, középfokú végzettsége van, dolgozik, és tisztességesen neveli a gyerekeit.

2018. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!