Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlót ajánlato...

Milyen fogamzásgátlót ajánlatok szoptatás alatt? És mennyi idővel kell előbb elkezdeni a szedést mielőtt lefekudnenk?

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Max a dokid fog ajánlani tablettát.
2018. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6hetes kontrolon írtàk fel, 1hónap volt mire "hatott", a fajtàt már elfelejtettem. De egy jó tanács. Én nem vagyok foggàtló ellenes, mi előtte is azóta is úgy védekeztünk. Viszont nekem a szoptatós nagyon bezavart. Mindig barnàztam, össze vissza jött meg, az arcomon gyulladt aknék. Stb gondold àt
2018. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orvos írja fel, nem hétköznapi emberek javasolják. Ugyanis mindenkinek más a szervezete.

De egyébként egyáltalán nem jó a hatékonyságuk a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlóknak. Illetve szülést követően amúgy is hormonális hatás alatt áll a szervezet, erre nem jó ráfejelni még hormonokkal. De te tudod. Én semmi pénzért nem szedtem volna, mi óvszerrel védekeztük. Sőt, amikor már hónapok teltek el, és már nem szoptattam, akkor kezdtem el szedni, de abba is kellett hagynom. Persze, ha nálatok nem gond, ha esetleg különböző egészségügyi problémáid jelentkeznek (hüvelyszárazság, libidócsökkenés, fertőzés, irritáció, bőrproblémák, pecsételgető vérzés), illetve ha esetleg hamarabb jön a kistesó, akkor szedd nyugodtan. Nem azt mondom, hogy az összes nőnél ez bekövetkezik, de ezeknek jóval nagyobb a kockázata. Tehát jobb mérlegelni.

2018. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jövök ellenpéldának, én szedtem 2 évig (addig szoptattam a lányomat). A világon semmi mellékhatást nem tapasztaltam, tökéletesen védett, semmi gondom nem volt vele. Utána váltottam sima fogamzásgátlóra, az is gond nélkül ment, majd mikor kistesót akartunk, elsőre összejött.

Igazából szerintem egy próbát megér, mert mindenki szervezete más, lehet neked se lesz semmi bajod tőle, és hát kényelmesebb, kellemesebb, mint a gumi... ha nem bírod, max abbahagyod.

2018. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nuvaring hüvelygyűrű
2018. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!