Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom 2 hetes. Most...

Kislányom 2 hetes. Most altattam először hason, , lehet valami baja tőle?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert kisfiam mindíg a hátán aludt,kislányom viszont nagyon sokat bukik még..most gondoltam megpróbálom hasra tenni és nem szenvedett mint egyébként a büfikkel(hiába büfiztetem utána is visszajön neki)hanem egyből elaludt.Ez most jó így,de lehet ebből gond??
2010. jún. 19. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hason altatom a kislányom, pont azért, ha bukik, szabad útja legyen a tejcsinek. Amúgy nem lett bukós, de azért örülök, hogy hason alszik. Csak arra figyelj, hogy oldalt legyen a feje, ne arccal az ágyba feküdjön. Bár úgy sem tud megfulladni, de fő a biztonság. Hason altatni szuper szerintem :) Jó babázást!
2010. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Csak azért kérdezem mert sokan összefüggésbe hozzák a bölcsőhalállal a hason alvást,ez igaz??

Mi az összefüggés,és meddig veszélyeztetett úgymond a kicsi e téren??

2010. jún. 19. 16:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát esetleg a fulladás veszély miatt lehet összefüggésbe hozni, de mondom, a kislányom is így alszik, többször feküdt úgy, hogy az arcát az ágyba nyomta, hiába fordítottam oldalra, visszafordult, tetszett Neki, és simán kapott levegőt. Anyum engem és a nővéremet is így altatott, anyósom a 3 fiát is, és most én is a kislányomat. Én nem féltem, hogy megfulladna így :)
2010. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és addig lehet "veszélyben" amég nem fordítja biztosan a fejét. A 2,5 hónapos lányom már cumival a szájában gond nélkül átfordul :)
2010. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Enyém nagyon bukós volt, viszont csak hason tudott aludni. Nem volt fulladásveszély, mert amikor hason fekve bukott, akkor csak az arca alá került a tej, de a feje oldalt volt fordítva (remélem érted, hogy mondom). Szóval levegőt kapott, hiába bukott.
2010. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Hason a baba túlmelegedhet és ez okoz bölcsőhalált.Én babám is bukásos volt,oldalt altattam,most múlt 1 éves!

Boldog napokat kívánok nektek!

2010. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 3 fiam van és mindegyik hason aludt miután hazahoztam őket a korházból.Nagyon szeretnek így feküdni, nekünk nem csak a büfi miadt aludtak így , hanem azért is mert sokat fájt a hasuk.
2010. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan altasd a hasán. Nekem 3 gyerekem van, az összes így aludt, és a mai napig is így alszanak. Másfél, 7 és 10 évesek.
2010. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsosorban tenyleg a tulmelegedes miatt nagyobb a bolcsohalal kockazata hason altatasnal es nem a fulladasveszely miatt.

Ettol fuggetlenul a kisebbik fiam szuletesetol kezdve hason alszik ejszaka, mert neki az esik jol. Ha haton altatom, akkor kb ot percenkent felebred, oldalt sir, hason viszont atalussza az ejszakat. En annyira figyelek oda, hogy hason altatasnal nem oltoztetem agyon es nincs is tul meleg a szobaban.

2010. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!