Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem apja ellenem...

A gyerekem apja ellenem neveli a kislanyunkat?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy van egy 4 eves kislanyunk.Az apukajaval nem vagyunk mar egyutt masfel eve.A kislanyom velem el,apukajanal 1-2 napot szokott lenni.

A gyerkoc par hete kitalalta,hogy szeretne egy babat,ami nem egy olcso mulatsag.Meg tudnam venni,de nem akartam csak ugy,hiszen nincsen semmi olyan esemeny.A szulinapja pedig csak januarban lesz.Mivel nem szeret uszni jarni kitalaltam egy szerintem tok jo rendszert,hogy ugymond dolgozzon meg azert a babaert.Van egy kis tablazatunk,ha osszegyulik benne a 20 matrica(20 alkalommal uszas),akkor megkaphatja a babat.Nagyjabol 7-nel tartottunk,buszke voltam ra.Az apja elvitte most nyaralni,5 napot voltak tavol.Erre ma hazaallitott a babaval,hogy apa megvette neki es en milyen gonosz vagyok.

Most szerintetek ilyenkor mit kellene tenni?

Probalom ugy nevelni a gyereket,hogy ha szeretne valamit az nem fog csak ugy a markaba esni.Beszeltem az apjaval,azt mondta,hogy ne legyenek mar elvarasaim egy 4 eveshez,mimek dolgoztatni es hasonlok.Eddig nem volt ilyen problema,az utobbi idoben veszek eszre kisebb dolgokat ezzel kapcsolatban.Viszont ez azert mar sok nekem is.Igy most mivel megvan a baba,a gyerek sem hajlando uszni menni.Valami tanacs?


2018. aug. 3. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Vigye úszni apuka, ha ilyen ügyes volt!

Ne csak akkor legyen az apja, ha jópofizni kell.

2018. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Amit tehetsz,hogy leülsz az apjával,és átbeszéled vele a helyzetet.

Nem tartozik tudom a témához.De miért viszed úszni,ha nem szererti?

2018. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Minek viszed úszni ha utálja??!!
2018. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Apuka tudott a táblázatról?

Mert, ha nem akkor nem az ő hibája. A gyerek kérte, ő megvette.

2018. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

ha tudom, hogy valamit ennyire szeretne a gyerekem, akkor biztosan szólok annak, aki több napra elviszi, legyen az a mama vagy esetedben az apa, mert elég sanszos, hogy neki is rágja majd a fülét érte. Szóval ezesetben szerintem nem az exed a hibás, nem tudhatta.


Amúgy meg vigye csak úszni, inkább utálja, de tanuljon meg, mint fulladjon a Balatonba.

2018. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van,nem emlitettem ezeket.Az apja tudott a tablazatrol,ennek ellenere megvette neki.A kislanyom pedig egyebkent szeret uszni,csak elindulni nehez,egy orat kell gyozkodni,hogy belemenjen a vizbe,mert sir,hogy fel,de miutan bemegy utana mar jo kedvuen uszkal.Nyilvan nem kenyszeritenem ha utalna,de tudom,hogy nem,masreszt pedig mimt itt irta valaki,szeretnem hogy tudjon uszni es ne fulladjom bele a vizbe.Persze neki ez meg nem olyan lenyeges mert ott a karuszo de egy 10 eves eleg fura lenne uszogumival es hasonlokkal.Hamarabb szerettem volna uszasra vinni,ez igy jott ki.
2018. aug. 3. 15:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd,miután lyukat beszélek a kislányom hasába ö is bármilyen tevékenységgel jól érzi magát. Azért megprobálhatnád, hogy ha azt mondja "nem", akkor otthon marad, hiányolja e, ha igen, akkor utána meg lehet beszélni, hogy akkor járhat, ha nem kell könyörögni az elindulásért. Plusz szerintem ennyi döntési szabadsága lehet egy 4 éves gyereknek, lehetne alternatív mozgásformát felajánlani például. Esetleg másik tanár? Nem értek azzal egyet, hogy "inkább utálja, de tanuljon meg úszni" -tapasztalatból írom. Nekem is erőltették, sose vonzott és nem is tanultam meg igazán... nem is vonz az úszás azóta sem, pedig eltelt pár évtized.

Jónak tartom, ha van célja a gyereknek, a 20 helyett viszont 10 alkalom is bőven elég - ha minden nap jár úszni, az akkor is 4 hét, ami rengeteg egy ilyen kicsi gyereknek, simán megértem, hogy kapott az alkalmon és kikönyörögte. Az nem volt korrekt, hogy megvette az apja a babát, anélkül, hogy megbeszéltétek volna előtte. Ennyit kéne tudatosítani az apával, mert később is ki fog játszani titeket és fordított helyzet is lesz biztosan.

2018. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb választ!

Teljes mértékben igazad van egyébként.Ez az úszás dolog úgy működik nálunk,hogy mikor indulni kell sír,hogy nem akar,többször kihagytuk már.Hiányolni nem hiányolná az biztos,viszont mikor ott van akkor már jól érzi magát.Próbálgatunk egyébként más sportokat is(táncol,teniszezik,balettozik).Nyilván nem mindennap csinálja ezeket,nem hajtom túl,de nem is ez most a lényeg.Az lehet,hogy elsőre ez a 20 alkalom tényleg sok volt.Bár napi 1,5 óra úszás van.Most 4 hétig kellene járnia mindennap.

Az apjával most ott tartunk hogy a telefonjat sem veszi fel ha hívom...

2018. aug. 3. 23:58
 9/10 anonim ***** válasza:

4 évesnek napi 1,5 óra úszás?? Mellette tánc, balett, tenisz?? Nem nagyok egy kicsit az elvárásaid? Ha nem akar úszni, többször is mondta, mi a fészkes fenének viszed?? Ne rajta hozz be mindent amit te nem tehettél meg!

Suliban fog járni úszni mindenképp.

Az én lányom asztmás, jót tesz neki az úszás, de ennyire nem erőltetném. 4 éves, heti 1x jár 45 perces egy alkalom. Bőven elég. Mellette 2x balettozik, zeneovi 1x fél óra. Szerintem mindegyik nagyon jó, de el kell hagynunk valamit, mert így pont a gyerekkorát táblázom be. Nekik fontos az, hogy “unatkozzanak”, akkor találják fel magukat, szárnyal a képzelőerejük, fejlődik az agyuk.

A kérdésedre is válaszolok: nem volt szép ez apukától, de vagy ő is hasonló véleményen van mint amit leírtam, vagy szimplán megfűtte a kislány. Mond el neki, hogy attól, hogy nem vagytok együtt, egy oldalon álltok, mindkettőtöknek fontos a gyerek.

2018. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb választ!

Az úszást nem kell olyan véresen komolyan venni, hogy másfél óra kőkemény edzés.Itt nálunk az úszósuliban vannak "vizsgák" a kicsiknek,időszakonként lépnek szintet(nem tudom ez máshol,hogy van).Most 3 hétig kell járni,aztán szabadabb lesz.

A többi sport sem úgy van ám,hogy minden héten jár teniszre meg táncolni.Ezeket csak próbálgatjuk egyenlőre.Nem ez volt ugyan a kérdés de látom sokaknak ez szúrja a szemét.Balettozni 2 hetente egyszer jár.Tánc heti 1× van,ahogy a tenisz is.Most így a nyári szünetben nem,most kötetlenebb,ősztől meg majd kitaláljuk mit szeretne.Egyébként úszás sincs ám minden suliban.Remélem sikerült ezt tisztázni.A kérdésemre meg köszönöm a válaszokat mégegyszer!

2018. aug. 5. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!