Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt lehet hajszíne...

Terhesség alatt lehet hajszínező krémet (casting creme gloss) használni?

Figyelt kérdés
A környezetemben mindenki azt mondja nem szabad hajat festeni terhesség alatt. Viszont most mennénk egy esküvőre és eléggé zavar a rengeteg ősz hajszál. Van bármilyen bemosó, hajszínező krém esetleg valami gyógynövényes hajfesték amit nyugodtan lehet használni?
2018. aug. 20. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ammónia mentes hajfestéket használtam, azt lehet várandósan is a fodrász szerint.
2018. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Állítólag a Herbatint nevű hajfestéket kismamák is használhatják. Neten is lehet rendelni úgy tudom.
2018. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ammóniamentes festéket, jól szellőző helyiségben nyugodtan használhatsz. Végig festettem a hajam minden terhességem alatt, tökéletesen egészségesek a gyerekeim. 😊
2018. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ami miatt veszélyes lehet a hajfestés, az az allergiás reakció. Várandósan az a hajfesték is okozhat gondot, ami addig nem. Szóval annyi az egész, hogy végezd el az előírt allergiapróbát, végig szellőztesd a fürdőszobát, és ne egyedül legyél otthon a művelet közben. Ha mégis rosszul lennél, legyen, aki segít rajtad. Még jobb, ha fodrásszal festetsz. Ha mindent betartanának a kismamák, amikről terjeng, hogy nem szabad, kb.nem ennének, nem innának, nem mennének sehova, de még levegőt se nagyon vennének.
2018. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet festeni sima hajfestékkel is terhesen, én mivel már korabban is áttértem egy 100 % növényi hajfestékre, így terhesen is azt használtam, khadi a márkának a neve.
2018. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is Herbatinnal festette a fodrász. (esküvőnk volt, kellett az a hajfestés)
2018. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem fodrász festette a hajam terhesség előtt és most alatta is. Ammónia menteset érdemes választani ilyenkor és jól szellőző helyen festeni, hogy ne lélegezd be a gőzöket.

Egyébként egyáltalán nincs vele probléma. Nyugodtan festheted máskor is.

2018. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fesd be, a boltokban kapható szinte összes hajfestékkel és színezővel lehet, ártalmatlan a babára is, rád is. Ha olyannal festesz, amit már korábban is használtál, akkor pedig az allergiás reakciótól sem kell tartani.

Régen tényleg voltak olyan hajfestékek, amik a fejbőrrel érintkezve olyan anyagokat juttattak a vérkeringésbe, ami nagyobb mennyiségben ártalmas lehetett a babára, de a most kaphatóak már rég nem ilyenek.

2018. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!