Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni aranyérrel...

Szülés utáni aranyérrel mindenképp forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy akár trombózishoz is vezethet. Azt azért nem szeretném. De ha elmúlik majd rövid idő alatt akkor megnyugodhatok? Vasárnap kezdtem el kenegetni.
2018. aug. 21. 07:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor szültél. Ha letelt a 6 hét és minden rendben volt a kontrollvizsgálaton, akkor otthon is kezelgetheted az aranyeret, ha nemrég szültél akkor érdemesebb orvossal konzultálni.
2018. aug. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Majdnem 3 hete szültem. Gondolom a szülés közbeni erölködéstől kijött, aztán a felborult emésztésem rátett egy lapáttal.
2018. aug. 21. 07:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont így jártam én is.

Szülés közben kijött, majd utána gyakran szorulás, ami nem segített...

Én reparonnal kenegettem, már a kórházban is, talán egy jó hónap múlva már nem volt semmi.

2018. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem is mutattad meg orvosnak? Vagy ez nem is olyan nagy dolog, csak én fújom fel?

Műteni mondjuk biztos nem fogják, mert szoptatok.

2018. aug. 21. 10:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Àhh, nem mutattam meg orvosnak.

Visszahúzódik, be aggódj! :)

Én is szoptattam.

2018. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kell. Minek?

Vény nélküli kenőcsöt vegyél rá, és ha nagyon nem javul semmit vagy rosszabbodik, akkor esetleg keress fel egy proktológust. De amúgy minden 2. megszültnek van aranyere.

2018. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 1-2 nappal jött ki, orvossal nem beszéltem, teljesen normális. Reparonnal kentem, az elején talán kúpot is használtam, szépen elmúlt, azóta sincs gondom vele (kop-kop). Nem hiszem, hogy trombózist okozna, azt mondta volna az orvosom, mert terhesség alatt és szülés után 6 héttel fokozott trombózis veszély miatt megelőző heparin kezelést kaptam, mindenre felhívta a figyelmemet, amire vigyáznom kellett emiatt.
2018. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Olvasgattam neten az aranyérről, mert eddig nem volt. Kb minden cikkben írták, hogy menjünk orvoshoz.

Még annyit segítsetek légyszi, hogy melyik a jobb, ha minden nap van széklet, vagy ha minden másnap és tud egy kicsit gyógyulni?

2018. aug. 21. 11:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha minden nap. Egyél levest, rostosat és sokat igyál. És minden alkalom után langyos szappanos vízzel mosd meg, utána lehet használni a kenőcsöt.
2018. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2018. aug. 21. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!