Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek megérkeztével hogyan...

Gyerek megérkeztével hogyan néz ki a nö világa, önzö volnék?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok lemondással jár, de úgy érzem nem kell olyan szintre emelni a dolgot, ahol már csak a gyerek létezik és elveszitem önmagam teljesen. Ehhez hozzá tartozik az, hogy szeretek dolgozni és szükségem van a különféle ingerekre ahhoz, hogy mentàlisan egy jó szinten maradjak. Valamint a sportról sem szeretnék lemodnani mert amikor abbahagytam, depressziós , állandóan nyomott volt a hangulatom és senkit nem türtem magam körül. Lételemem a sport kiskoromtól fogva. A gyereknek is viszont szeretnék mindent megadni, tehát ezeket a dolgokat kellene összahangolni valahogy.
2018. aug. 23. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Majd ha lesz gyerek, akkor más lesz a fontossági sorrend, előre felesleges ezen filózni.
2018. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Meglátod majd, hogy alakulnak a dolgok. Én visszamentem dolgozni, nem maradtam otthon örökre. De van, aki meg úgy dönt gyerek után a férjével, hogy nem megy többé vissza. Ami fontos neked, arra remélhetőleg tudsz majd időt szánni. Én szeretek olvasni és alvásidőben mindig tudtam is, és esténként is. Ami ehhez kell, az a te akaratod, a férjed szeretete és támogatása, és a gyereked is. Ha eleinte többemberes baba, aki szinte sosem alszik, nyilván máshogy kell megoldani a dolgokat, mintha pár hetes korától nyugodt valaki. Ha valakinek a férje nem szeretne átvenni a gyerek körül semmit, annak szintén nehezebb, mint annak, akinek nem ilyen a férje. Vannak mártíralkatok, akiknek fontos, hogy komoly áldozatokat hozzanak, és vannak, akik az ilyen teher alatt inkább szenvednek. Ez is embertípus kérdése. Sokat kell beszélgetni a férjeddel ezekről a dolgokról és szólni neki az igényeidről, kommunikálni vele, ez nagyon fontos. A sportra pl. kompromisszumként eleinte a nagy sétákat tudnám ajánlani a babával, amíg te sem vagy testileg a topon. De én pl. a Margit-szigeten rendszeresen látok néhány anyukát, akinek futóbabakocsija van és azzal fut, szóval nem lehetetlen. Az egyikük pl. úgy fut reggelente, hogy a férjével együtt, és felváltva tolják a futóbabakocsit. Szóval csak a ti döntésetek.:)
2018. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Kinek hogy. Van, akiknek onnantól a világon semmi más nem szam8t, csak a gyerek, van, aki nem mond le a saját életéről a gyerek miatt
2018. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy az élet többi terén is a gyereknevelésben is a legfontosabb, hogy az arany középutat megtaláld.


Mikor a gyerekek ovissak lettek csináltam egy kis céget és interneten árulom a hobbimat... Àlmom, hogy üzletet nyisssak. Férjem mondta majd, ha a gyerekek iskolába mennek.

Na most idén elsös a legkisebb is. De üzlet nem lesz, mert a gyerekek elvárják délután, hogy segítsek a háziban nekik. A nagyobbik osztály elsö és imád gyakorolni, így jön magától olvasni, és gyakorol állandóan. A kicsi meg kevésbé törekvö, neki segíteni kell a feladatokban sokszor. Szóval most még jegelve van az üzlet marad a napi 3 óra délelötti munka...


De nekem pl fontos a világjárás, az utazás nyaralás. ìgy sokzsor a gyerekek nélkül barátnökkel utazok el akár egy hétre is.


Mindenki alakitsa úgy hogy nekik jó legyen, se a gyerek se a szülö ne szenvedjen töle.

2018. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell megszűnni, mint nő és feleség és lehet élni a munkának a hobbinak is a gyerek mellett, de csak úgy, ha a gyerek van az első helyen.

Vagyis, pl. eljársz egy héten 2x edzeni 2 órát a 6 hós, tápszeres babád mellől. Ilyenkor az apuka, nagyszülő, esetleg sitter vigyáz rá. DE... a baba lebetegszik, nyűgös, lázas stb. Ebben a helyzetben a gyereked az első, és addig nem mész edzeni, amíg meg nem gyógyul, mert rád van szüksége, nem a nagyira meg a sitterre. Persze ők is meg tudják etetni, de téged, a lényedet, ami a gyereknek megnyugvást jelent, nem tudják helyettesíteni.

Szóval van egy fontossági sorrend. Attól, hogy a sorrend elején a gyerek áll, még nem kizáró tényező, hogy te is élj, csak ő az első és legfontosabb, minden más ráér.

2018. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Mi szinte ugyanúgy éljük az életünket, nagyon sokat jövünk-megyünk, csak már nem ketten... Eddig a babánk is nagyon élvezi ezt az életmódot és tökéletesen partner benne!
2018. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy önző, teljesen normális ez az igényed. A nő attól, hogy szül, még nem szűnik meg az lenni, ami volt. Járok edzésre, 2 csapattársam is szült 1-2 éve. Szülés után kb. fél évvel elkezdek ismét járni és azóta is rendszeresen járnak. Normális férje van mindkettőjüknek, akik ilyenkor vigyáznak a gyerekre.
2018. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
6 hetes anyatejes baba mellől mentem edzeni és járok azóta is (mind a két terhesség alatt jártam). Előtte evett, sosem éhezett meg, de volt otthon lefejve tej és az a svédpohár, abból kapott akkor is, amikor temetésre kellett mennem. Körmös fodrász, havonta egy, kozmetikus 2 havonta, ilyenkor az apjával van a gyerek. Még nem dolgozom, itthon maradok 3 éves koráig, de csinálom mellette a másod diplomámat.
2018. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!