Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 hete volt sűrgősségi császár...

4 hete volt sűrgősségi császárom.2 hétig gyermekágyi vérzés. Nem szoptattam egyáltalán. Most barnázok. Ez már a menstruáció előjele lenne vagy még a gyermekágyi tért vissza?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet. Úgy emlékszem, 6 hét múlva kell kontrollra, menni, de ha a barnázáson kívül mást is tapasztalsz, pl. fájdalmat, rossz közérzetet, szédülést vagy látod, hogy nyílna a seb, ne habozz, menj hamarabb. Inkább feleslegesen, mint utólag, elkésve.


Nálam is sokáig volt vérzés, szintén császárral szültem. Esetemben azt hiszem, 3 vagy 4 hónap múlva állt be rendesen a ciklusom.

2018. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Maga a barnazas is vérzés. Ez még mind a gyermekágyi vérzéshez tartozik.


"Gyermekágyi folyás (lochia)

• Az endometrium szivacsos rétege (stratum spongiosum) a

vérrel együtt elfolyósodik, és az elhalt trophoblast-, valamint

deciduasejtekkel együtt távozik

• Lúgos vegyhatású, édeskés szagú, nem bűzös váladék

• Leukocytákat, histiocytákat és baktériumokat is tartalmaz

• Közvetlenül szülés után sötétvörös (lochia cruenta)

• Az első 2-3 napban véres, vöröses színű (lochia

sanguinolenta)

• Majd véres-savós (lochia rubra)

• A 2. héttől a gennysejtek kivándorlásával barnásvörhenyes

(lochia fusca)

• Majd egyre világosabb (lochia flava, alba)

• A 3. héttől sárgásfehér (lochia serosa), a 6. héten megszűnik"


Nagyjából ez a folyamata a gyermekágyi vérzésnek. Persze egyéni eltérések lehetnek, de összességében ez a folyamat.

2018. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gyermekágyi. Nekem lassan már 7 hete volt császárom, és még mindig halványbarna a folyásom. Voltak napok, amikor egyáltalán nem volt, majd újra megindult. Én szoptatok is.
2018. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam valahol hogy aki nem szoptat annak hamarabb jelentkezik én azért gondoltam hogy ez már menszi lehet
2018. aug. 25. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!