Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvehetik e azért a gyerekem...

Elvehetik e azért a gyerekem ha nem megyek a hathetes kontrollra, hanem inkább csúsztat om a 7. Hétre?

Figyelt kérdés
Vagy ezt nézi a gyámhatóság egyáltalán? Rossz pont náluk?
2018. aug. 29. 09:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
:D Mi köze ahhoz a gyereknek? Ott téged csekkolnak le nem őt.
2018. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Semmi köze ehhez a gyámhatóságnak. Ez a te egészségedet szolgálja. Én is a 7. héten voltam, mert akkor tudott fogadni az orvosom.
2018. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Gyámhatóság eleve nem figyel monden családot, csak ahol ennek oka van(pl,védőnői jelzés). De akkor se érdekli őket, hogy az anyuka mikor megy 6 hetes kontrollra. Ez a te érdeked, hogy elmenj. Egy hét csúszás nem baj, ha nincs panaszod.
2018. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
A védőnői jelzést mite lehet érteni,ha valami panaszom lenne és tanácsolná hogy menjek? Nem tartanak felelőtlennek ha csúsztatom 1 hétig a vizsgálatot?
2018. aug. 29. 09:28
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem mész el, és fertőzést kapsz, ami miatt kipakolják a méhedet, akkor sem veszik el a gyereked.


Nem is értem: szerinted hogy függ össze a kettő dolog???

2018. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Ez komoly kerdes ? Ennyire nem lehetsz sotet!
2018. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi ésszel...
2018. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Téged vagy nagyon besz*ratott valaki ezzel az egésszel, hogy gyereket nevelni egyet jelent azzal, hogy folyamatosan a nyakadban lihegnek a hatóságok és lesik minden lépésedet; vagy már eleve olyan az előéleted, hogy rajtad tartják a szemüket, mert már voltak ügyeid.


Egyébként a 6 hetes kontroll nem kötelező, magánügyed, hogy elmész-e, vagy se. Én pl. az első fiam születése után 3 hónappal voltam (az orvossal megbeszéltem, ő mondta, hogy nem gond, sokan csak akkor mennek), mert nem tudtam máshogy megoldani, a második születése után pedig a saját körzetes nőgyógyászomhoz mentem, nem oda, ahol szültem (a kórházban mondták, hogy nem muszáj oda visszamennem, mehetek ahhoz az orvoshoz, akihez amúgy is járni szoktam), hozzá viszont csak jóval későbbre kaptam időpontot, az se 6 hét volt.

Már a kisebbik gyerekem is majdnem 3 éves, a nagy meg lassan 11, soha semmi problémám nem származott ebből, senki nem ellenőrzi, hogy voltál-e, mert senkinek nincs is hozzá köze, a te dolgod, a te felelősséged saját magaddal szemben, hogy elmész-e, és ha igen, mikor.

2018. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Védőnői jelzés az, ha úgy látja, hogy veszélyeztetve van a gyerek (pl. éheztetés, verés) és ezt jelzi a gyámhatóság felé. Alapesetben a gyámhatóság nem foglalkozik veletek. Mennyi ember kellene ahhoz, hogy a több millió családot felügyeljék? Miből gondolod, hogy rátok figyel a gyámhatóság?
2018. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

én 4 hetesen és 10 hetesen voltam kontrollon. Nővérem pedig 1 évvel a szülés után jutott vissza a hathetesre.

Semmi köze nincs a gyerekhez, és a gyámhatóságnak sincs köze hozzá.

Nem is értem, hogy jön ide a gyámhatóság... hacsak nem vagytok valami miatt szoros ellenőrzés alatt.

2018. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!