Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol ideálisabb a gyerekeknek...

Hol ideálisabb a gyerekeknek felnőni? Egy városban, vagy falun?

Figyelt kérdés

A férjemmel lassan tervezzük a családalapítást, ennek az első lépése pedig az ingatlan vásárlás. Amiben azonban még nem sikerült teljesen dűlőre jutnunk, hogy egy városi lakásba ruházzunk-e be, vagy inkább egy városközeli faluban lévő családi házikóba. Természetesen a jövendő gyerekeink érdekeit helyezzük előtérbe, azt szeretnénk, ha a lehető legjobb környezetben nőnének fel. Viszont mindkét oldalon vannak érvek, és ellenérvek.

Akik már szülők vagytok, nektek mik a tapasztalataitok? Hol jobb egy gyereknek felnőni, ti hol éltek, városban, vagy vidéken? Mindent összevetve melyik a jobb? Jöhetnek a pozitív és a negatív tapasztalatok is, minden értelmes válasznak örülök!



2018. aug. 30. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem hülyeség, ha van egy kert, ahol tud játszani, nem pedig játszótérre kell menni, de ezt leszámítva tényleg mindegy, hiszen ahogy írtad, mindnek van előnye, hátránya is.
2018. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkepp kertes haz.
2018. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%

Kisgyerekkel normális lakótelep, lakópark a legjobb, itt tudnak gyerekek biztonságosan bringázni, játszani, kicsit nagyobban már önállóan.

Középiskolásoknak ami lényeges, hogy külön szobájuk legyen (fel tudják vinni azt, akivel járnak), olyan helyen lakjanak, ahol jó a tömegközlekedés (hogy könnyen el tudjanak menni barátaikkal szabadidős programokra).

Egyetemista fiataloknak már jobb, ha szülőktől távol lakhatnak, ekkor már szülők ott lakjanak, ahol nekik kényelmes.

2018. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Falu, vagy városon olyan kertes ház, ami csendes, nyugodt helyen van és nem a belvárosban.

És hogy őszinte legyek, nekem kisgyerekként, serdülőként, de most felnőtt korban is sokkal jobb falun lakni. Tény, hogy a város, ahol dolgozom, vagy ahová majd a fiunk középiskolába fog járni az 25 km-re van a lakóhelyünktől, de rendes közlekedés van, tehát busszal, autóval simán meg lehet oldani. Cserébe egy csendes, nyugodt utcában lakunk, ahol sok a gyerek, tudnak együtt játszani az utcán, park is van játszótérrel, szóval én erre szavazok.

Persze a városi életnek is megvannak a maga előnyei.

De pl. mi voltunk pár napot az akkor 7 éves fiunkkal Budapesten a testvéremnél. Hát, ne tudd meg, hogy milyen kínszenvedés volt a gyereknek, hogy nem volt nagy hely, nagy tér, szabad udvar, utca, ahol játszani tudott volna.

2018. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Kertváros a legjobb, mert így közel van a bolt, munkahely, stb., és kert, viszonylag jó levegő is van.
2018. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Én falun nőttem fel, 14 éves koromban költöztünk egy kisvárosba, majd én már felnőttként megyeszékhelyre. Szeretem a városi életet, viszont mindig hatalmas kincsként éltem meg, hogy falun nőhettem fel. Anno örökségből örkölt pénzből megyeszékhelyen vettem lakást, de mikor babát terveztünk, egy közeli kis faluba költöztünk és egyáltalán nem bántuk meg. Ha városban lakást tudnátok venni, falu esetében pedig a családi ház, ami szóba jöhet, én mindenképpen a falura voksolok. Főleg, ha városközeli, tehát feltételezem, jó a közelekedés is.
2018. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
84%

Az nem játszik, hogy városban, kertvárosi részen?


Mi most várjuk az első babánkat, jelenleg egy 3 szobás lakásban élünk. Építkezni fogunk, amiket nézegetünk környékek, azok mind a budai oldalon vannak, teljesen zöld részen.

2018. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ahányan írtok, annyi vélemény, de ez így jó :) Persze, a kertvárosi övezetben lévő családi ház lenne a legideálisabb, csak sajnos az nekünk már nem fér bele a keretbe. Így marad a városi lakás, vagy a falusi ház.

Azért sem egyszerű a döntés, mert a férjem és én is más közegből jöttünk.

Én falusi gyerek voltam, nagy udvarunk volt, ahol mindig lehetett mivel játszani. De az utcában lakó közeli gyerekekkel is mindig együtt lógtunk. Nyugodtan labdázhattunk és biciklizhettünk az utcán, mert alig volt forgalom. A szüleink is jóban voltak, gyakran a fél utca összegyűlt valamelyik háznál bográcsozni, nyársalni stb. mindenki családostól. Apukámnak műhelye is volt, ahol tudott barkácsolni. A házunkhoz közel volt a patak, 10 perc sétára az erdő. Igazán kalandos, élményekkel teli gyerekkorom volt itt.

A férjem viszont városban nőtt fel, egy lakótelepi panelház 8. emeleti lakásában. Ő azért szeretett ott élni, mert a házuk előtt volt a játszótér, közel volt az iskola. Sokféle iskolán kívüli programra is tudott járni, edzések, hangszertanulás, konditerem, íjász klub stb. amik egy faluban valóban nincsenek. Amikor kamasz volt, könnyen megoldotta az éjjeli buliból hazajutást az éjszakai busszal. Neki sohasem hiányzott, hogy nem volt egy kis udvaruk, ahol gyerekként játszhatott volna.

Én a városban nem szeretem, hogy zajos, zsúfolt, és hogy az embernek nincs egy kis udvara sem, ahová szép időben kiülhet. Hogy alul-felül-oldalt szomszédok vannak, akik időnként roppant zajosak. valamint nem szívesen engedném ki a gyerekemet csak úgy biciklizni az utcára, mint ahogy én is tettem anno.

A férjem szerint egy faluban sokkal kevesebb lehetőség van tanulásra, szórakozásra. Nincsenek programok, sem éjszakai élet. És a városba való bejutás is problémásabb. Korábban kel kelni reggel, később ér haza az iskolából stb.

Szóval mindketten elismerjük, hogy vannak előnyei és hátrányai a falunak és városnak egyaránt.

Persze az ingatlan méret is fontos, de úgy kalkulálunk, hogy 2 gyereket szeretnénk, mindkettőnek saját szobát.

2018. aug. 30. 12:52
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

Én vidéken, kertes házban nőttem fel. Utáltam, gyerekként és felnőttként is. Nem szerettem kint lenni, koszos lenni, és a bogarakat is utálom. Nem szerettem azt sem, hogy folyton tennivalói votlak a szüleimnek (gazolás, gyümölcsszedés, falevelek, hólapátolás), stb.

Magamból kiindulva csak annyit tudok mondani, hogy attól, hogy valaki gyerek még lehet más az ízlése, mint amit a szülei feltételeznek. Velem veszekedtek már, hogy menjek már ki az ajtón kicsit, pedig volt kint hintám meg minden jó, ami elvileg kellett volna, hogy érdekeljen. De én olvasni szerettem, asztalnál, meg zenét hallgatni. Ez van.

2018. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Ahol a szülők jobban érzik magukat!


Nekem mindegy volt, férjem ragaszkodott a kertes családi házhoz. Bátyám pl csakis BP belvárosi lakásban tudja elképzelni az életét. Mi agglomerációban élünk, kicsit falusias környezetben.

Mindkettőnknek van gyereke, mindkét gyerek boldog.


De pl férjem megőrült, amíg pesten lakásban albérletben éltünk. Ő szívesen gondozza a kertet, füvet nyír, permetez, metsz, amikor kell. Tesóm ezt sosem tenné meg. Ő egy polc felfúrásához is szakembert hív...



Szóval nem az a kérdés, hogy a gyereknek hol jobb. A gyerek alkalmazkodik. Nektek családként hol lenne jobb, könnyebb az életetek? Ti hol élnétek szívesen?

2018. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!