Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyenesen arányos a gyermekvál...

Egyenesen arányos a gyermekvállalás a barátok elvesztésével?

Figyelt kérdés
Mármint. Amikor az én gyermekem megszületett, folyton eljártam vele otthonról. Vittem játszóházba, beszélgettem más anyukákkal. Hívtam a barátokat is. Délután is mindig szántam időt egy kis kint létre más anyukákra/barátokra időt. Miközben a gyerek épp felfedezett valamit addig beszélgettünk, vagy épp még toltuk őket a babakocsiban beszélgettünk egy jót. Aztán ahogy a barátnőknek megszületett a második gyermek, úgy kezdtek elhagyni engem. A kifogás mindig a gyerek volt, hogy mert mennyi munka van 2 gyerek után és igazából semmi idejük semmire. Még egy üzenet váltásra sem, hogy megkérdezzék mi újság velünk. De a válaszra sem, ha én kérdeztem velük mi újság. Azt hittem azért a barátoknak marad idejük egymásra. Ha más nem legalább 1 hónapban 1x vagy 2x egy fél óra beszélgetés. Jól érzem, hogy akkor ők nem is igazán barátok? Vagy megértőnek kellene lennem és elfogadnom azt, hogy talán 3 hónapban egyszer sem keresnek meg azzal a kérdéssel, hogy veletek mi újság? Túl sokat várok? Ti hogy látjátok?

2018. aug. 31. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

En a masik szemszogbol tudok csak peldat mondani.


A 22 eves lany azert kell kikozositve a bandabol, mert hiaba fogadta el mindenki, hogy neki kisbabaja van, sokszor rank sozta, vagy teljesen praszt mod ugy alakitotta a baba rendszeret, hogy valamilyen modon befolyasolja a tobbiek fiatalkorat, bulijat akar.


Pl ki az isten hoz kora delutan egy babat egy kerti buliba ahol mindenki bulizni akar, majd hatalmas hisztit csinal, hogy legyunk csendben mert a kisbaba aludni akar.

Persze jogos, a kisbabanak aludnia kell, de kutya nem kerte, hogy delutani alvas elott gyertek. Amikor jol tudta, hogy egesznapos ereszd el a hajam van..


Ez persze csak egy pelda a sok kozul, de ez volt az ami ugy kicsapta a biztositekot az egyik baratnojenel, hogy nyar eleje ora sehova nem hivtuk.

2018. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze ez egy teljesen más téma. De itt gyermekes szülőkről van szó. Nem bulizni vágyó fiatalokról. Nem is vinném a gyermekem ilyen jellegű buliba, sőt.... ha volt ilyen alkalom, akkor párom elment én pedig otthon maradtam vele. Pl céges vacsora
2018. aug. 31. 15:35
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Akit barátomnak neveztem a lányom születése előtt, az most is az. Felszínes ismerősökre nincs szükségem, minek? Szóval nálunk nem tűnt el senki a férjem és az én társaságomból sem. 😊
2018. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval, így látatlanban te is azt gondolod, hogy ez nem barátság csak egy felszínes kapcsolat?
2018. aug. 31. 16:17
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Egyik ismerősömmel, amíg csak 1-1 gyerek volt rengeteget találkoztunk.

Most, hogy 2-2 van, alig tudjuk megoldani a találkozást annyira más lett a napi rutin. Hol az én babám hol az övé alszik el mielőtt indulnánk. A nagy nála sokáig alszik, nálam korán kel. Mindketten szoptatunk és persze más más időpontban éhesek.

Így kb. viberen marad a beszélgetés és hatalmas öröm, ha mindenkinek megfelelő a játszótér.

Szerintem csak idő kérdése és enyhül a napi rutin.

2018. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Legalább ti beszélgettek. Nálunk most az a helyzet áll fent, hogy rám sem ír és nem is válaszol. Nehezen hiszem, hogy ennyire nem lenne ideje. Ha éppen összefutunk, akkor annyit mondd az egyik, hogy jaaaj meló, a másik meg, hogy jaaaj gyerek. És igazából el is köszönnek. Nem érzem azt, hogy akarnának társalogni velem. Vagy inkább úgy mondom, hogy nem is próbálkoznak társalogni velem. Legalább ti megpróbáljátok összehozni a napi rutin mellett a találkozót, vagy legalább váltotok pár szót. Én most írtam rá 2 hónap után, mert gondoltam csak eszébe jutok valamikor. Csak annyi volt a válasz, hogy majd megtudom én is milyen 4 személyre főzni, mosni, vasalni. Amikor tudom jól, hogy az ételt az anyukája hozza mindig, mert konyhán dolgozik. Csak a picire főz, mert most már lassan kezdődik a hozzátáplálás időszaka, és egyébként pedig otthon vannak a szülei és segítenek neki mindenben. A párja dolgozik, amikor hazaér kimegy és játszik a nagyobbik gyerekkel. Most már elkezdődik az óvoda. Kíváncsi leszek, hogy egy gyerek mellett megváltozik-e ez a hozzáállás. Ha pedig úgy látom, hogy a helyzet ugyanúgy változatlan akkor azt hiszem más barátok után fogok nézni, bármennyire is rosszul esik ez nekem. Türelmes voltam, de egyre jobban bánt a dolog.
2018. aug. 31. 16:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátság egy érdekes téma, úgy látom, nem mindenkinek jelenti ugyanazt.

Azt neked kell érezni, hogy ők mennyire a barátaid. Számomra fura, mikor egy anyatárs, akivel mondjuk egy osztályba jár a gyerekem, és sokat beszélgetünk, barátnak titulál – a barátság a tudományos kutatások alapján is minimum 200 óra együtt töltött idő (minőségi, tehát nem az a fajta, mikor egy mondatot nem tudunk váltani, mert a gyereket kell figyelni) után alakul ki. :) Ha pedig kialakult, akkor szerintem tök mindegy, milyen gyakran beszéltek, mindig érezni fogjátok, hogy barátok vagytok.

De olyan is van, hogy valakivel iszonyú sok időt töltöttem már együtt, mert a gyerekeink jóban vannak, és nincs bajom az anyukával, de mégsem nevezném barátomnak.

Egyébként más élethelyzetben vagytok, így szerintem normális lehet némi eltávolodás. Ha fontosak neked, hagyd őket, ha te is fontos vagy nekik, keresni fognak, de ha nem tudod elfogadni az eltűnésüket, akkor valóban érdemes átgondolnod, ők-e a megfelelő emberek számodra.


Egyébként vannak, akik totál leépítik a baráti kapcsolataikat, miután gyerekekük lesz. Ezt is el kell fogadni, lehet, hogy számukra valóban teljesen elég a családjuk „közösségi élménynek”.


Nálunk volt olyan többször, hogy a karácsonyi csajpartit (mikor is gyerekek nélkül találkozunk) csak májusban sikerült összeszerverzni 5-6 barátnővel. De ahogy nőnek a gyerekek, majd lesz ez másképp is.

2018. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezek felettébb érdekes meglátásom. Igazából 4 éve vagyunk barátok. Azt hiszem ezzel a 200 óra már megvan és sokszor volt, hogy találkoztunk gyerek nélkül is. Csak úgy dumálni. De ez a gyermek születés óta van. Legutóbb 1 hónapja beszéltünk és ez egy véletlen folytán. KB 10 percet beszéltünk és ennyi volt. Azelőtt én írtam rá, akkor is csak pár szót váltottunk. És most írtam rá a helyzet ugyanaz 2 mondat. De ettől még igazad lehet. Vagy túlságosan bezárkózik vagy én vagyok ilyen lökött, hogy azt hittem barátok vagyunk közben pedig csak ismerősök... De tényleg köszönöm ezeket a gondolatokat. Másként látok tőle egy két dolgot.
2018. aug. 31. 20:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is összekevered az azonos élethelyzetből adódó jó kapcsolatot a barátsággal. Ilyenből rengeteg lesz még, minden élethelyzet hozza ezeket magával, a fiatal bulizós felnőttkor kezdete, a munkahely, a gyerekekkel közös játszóterezések.

Kezeld a helyén ezeket a kapcsolatokat. Ne írogass rájuk, ne keresd őket többet. Te megtetted, amit lehetett, nem rajtad múlt.

Ilyen kapcsolat jön majd úgyis másik.

De ez nem barátság.

2018. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nalam ez volt sajnos.

Regi baratsag szakadt meg, nem miattam.

Nekem mar nagyobb a gyerekem, o most szult.

Ecy uzenetben razott le, meg maig sem ertem mi lett vele.

Masik szinten regi baratsag, mert neki nem lett gyereke, nem tudott mit kezdeni azzal, hogy nekem igen.

Talan sosem voltak jo barataim. :-(

2018. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!