Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok nekem ajánlani jó...

Tudtok nekem ajánlani jó gyerekneveléses könyvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos eljutottam arra a pontra, hogy segítség kell. 2.5 éves a kiafiam, imádnivalo igazi eleven kisfiú, de sokszor nem bírom kezelni a viselkedését. Gondolok itt a hisztire, a verekedésre. Van olyan is hogy boltba idegen embereknek mondogatja hogy: menj innen. Vagy rugdosni akar mást. :( eddig nem csinált ilyeneket, hiába mondom, hogy nem szabad, folytatja.

Ma reggel indultunk volna bolcsibe, kértem hogy vegye fel a cipőjét, ebből lett a balhé, tiltakozott majd megutott es hisztizett :( nem tudom ilyenkor mi tevő legyek, hogyan reagaljak,. Ha üvöltok mar vele, mert sajnos elofordul, csak rosszabb lesz a hekyzet. Ha valaki tudna ajánlani jó könyvet ami segit nekem azt megkoszonnem. Nem a gyerekkel van baj hanem velem


2018. szept. 5. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Vekerdy Tamás

Tőle bármi. Azaz minél többet.

2018. szept. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen
2018. szept. 5. 13:20
 3/5 A kérdező kommentje:

Megneztem van pár könyve, az lenne a kérdésem melyik az amelyik konkrétan a kisebb 2-3 év körüli gyerekekről ír?

Melyikkel kellene kezdenem?

2018. szept. 5. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Én alapesetben a következőket javasolnám:

Ranschburg Jenő: Szülők könyve - A fogantatástól az iskolakezdésig

Vekerdy Tamás: Érzelmi biztonság - Mit kell(ene) tudnunk a gyerekekről és magunkról?

Vekerdy Tamás: Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyereked?


Mivel neked most konkrét problémád van, célszerű ezeket kézikönyvszerűen használnod, vagyis azt a fejezetet elolvasni, ami erről a problémáról ír.

Vekerdynek egyébként vannak a youtube-on is kb. negyedórás előadásai, érdemes keresgélni közöttük.


Egyébként a konkrét problémád összetett: benne lehet a dackorszak (életkori sajátosság), az is, hogy nem bölcsődében akar lenni, hanem veled és még ezerféle dolog, amibe nem látunk bele.

Egy tipp (függetlenül a szakkönyvektől): pl. mondd neki a legnagyobb hiszti közepén, hogy ő egy szeretnivaló, aranyos kisfiú, csak most sajnos belébújt a rosszaság. Hangsúlyozd, hogy ő most is aranyos, a látszat csal, hiszen a rosszat csak a belébújt rosszaság okozza. Említsd meg, hogy öleléstől és simogatástól sok esetben kimegy a kisgyerekekből a rosszaság. És ezután (ha engedi) öleld meg. Ha nem is mindig, de elég sokszor megnyugszik ettől a kisgyerek.

2018. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Kipróbálom a tipped is.
2018. szept. 5. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!