Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb, Duplo vagy...

Melyik a jobb, Duplo vagy Mega Blocks? Miért?

Figyelt kérdés
2018. szept. 21. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi lányunknak van mind a kettő,dea mega blocks-ot nem szereti.
2018. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megabloksal hamarabb tud pl tornyot építeni, könnyebb egymásba illeszteni, nagyobbak a formák.

Hosszabbtávon duplo, de hogy pl 14 hónaposan egymásra pakolja arra a megabloks jobb.

2018. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

életkortól függ. kisebb gyereknek mega, nagyobbnak duplo, mégnagyobbnak sima kisméretű lego.

bölcsiben dolgozom, itt pl. a 14-16-18 hósok, de még akár a 2 évesek is képesek benyomni a szájukba is a kockákat, pl. a duplo egyes kockája teljesen befér a szájukba,bár igaz, becsukni nem nagyon tudják tőle a szájukat szóval látni... 😁 a megát ha be is kapják, nem fér a szájukba.

és még mielőtt jönnek a válaszok hogy miért hagyom: nem hagyom, de nem tudok 12 gyerekre állandó jelleggel figyelni, lehet pl. az egyik orrát törlöm míg a társam pelenkázik, azalatt bőven van ideje a szájába nyomni. de rögtön megbeszéljük a dolgokat! 🙂

2018. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok, még annyi hogy a duplobol "kreatívabban" lehet építeni.
2018. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk volt mindkettő, rövid időn belül az lett a sorsa, hogy összeömlesztettük, mert teljes mértékben kompatibilisek egymással.

A dupló mellett annyi szól, hogy sokkal szebbek a színei, viszont a megabloks pedig olcsóbb és könnyebb belőle tematikus készletet emberi áron beszerezni (nekünk pl thomasos készletek voltak).

A megabloks is jó minőségű, teljesen strapabíró. 3 készletünk volt belőle, talán 2 olyan kocka volt összesen benne, ami nem szorult rá megfelelően az alatta lévőre, ha felemelte a gyerek, ott könnyen szétesett, leesett. Mondjuk ilyen legonál nem fordult elő csak az agyonhasznált, több évtizedes kockáknál.

2018. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok: gondolom nyilvánvaló, hogy a közepes méretű megabloksról írtam. Látom, az előttem szólók nem :o


Szóval volt nagyméretű "baba" megabloksunk is, azt sokat használtuk, de ott nem volt lego-alternatíva (quatro és primo akkor már csak használtan és ritkán volt beszerezhető)


(van normál lego méretű, azzal kompatibilis megabloks is, bár olyannal még csak elvétve találkoztam)

2018. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld.


Másfél évesrôl van szó. Van neki mindkettôbôl 1-2 készlet, de most gondolkozom a karácsonyi ajándékokon, és ha az egyik kiütötte volna a másikat a vélemények tekintetében, akkor inkább abba ruháznánk be. Ô mindkettôt szereti, akkor lesz ez is, az is, a család majd válogathat :)

2018. szept. 21. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Duplo.
2018. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!