Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok, hogyan...

Mit tanácsolnátok, hogyan beszélhetném meg a párommal, hogy túl sokat jár el otthonról? Miközben én kismama vagyok itthon.

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, normális érveket:)

Mind a ketten sokat jártunk szórakozni, hajnalig elnyúló, reggelre hazaérősek voltunk. Mióta terhes lettem ez megváltozott teljesen. Én csak napközben tudok barátokkal találkozni és nem is gyakran, este 6 után már hulla vagyok. Párom is sokat van velem, programokat is szoktunk csinálunk. A nyáron, nyaralónkba is sokszor jöttek barátai, amikor iszogattak, elég szép állapotba hozták magukat, nem is egyszer. Még szokott eljárni reggelig bulizni, de ritkábban. Tudja, hogy én is mennék egy másik helyzetben, de most nekem más az első, hiszen mostantól az egész életünk megváltozik. Arra vágyom titokban, hogy azt érezze: Igen, menne szórakozni, de tudja, hogy nekem jól esne, ha velem maradna, engem választana. Mindig elengedem ez nem is kérdés, nem is elengedés, szó sincs ilyesmiről. Magától nem gondol arra, hogy nekem ezzel kedvemben járna, de azt tudja, hogy nem fog tetszeni. Volt olyan is, hogy hazudott arról melyik barátival találkozik, van egy számomra nem olyan szimpatikus társaság és belül ő is szégyenli, hogy velük bulizik. Ha arról van szó, hogy hajnali 3 körül itthon van az nekem már nagyobb megnyugvás, ilyenekből van is rendszeresen.

Tegyük hozzá, hogy én 24 vagyok, párom pedig 35, szóval azt se mondhatnám, hogy még most ki akarja élni magát. Volt olyan alkalom amikor nem ment, de nem magától, hanem csak azért mert felhoztam neki ezeket a dolgokat és megsértődve itthon maradt. Na ilyet nem szeretnék, rosszabb mintha elmenne...

Közben ő is várja a babát, csak néha azt hiszem ő is egy nagy gyerek. Azt is tudom, hogy inkább most járjon el szórakozni, mint azután, hogy megszületett a baba. Lehet, hogy én gondolom túl, de kismamaként rossz érzés reggel 10-kor várni a páromat...

Ha valakinek akad egy kis jó tanácsa, nagyon örülnék neki :)


2018. szept. 27. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

35 évesen már nem a buliról kellene, hogy szóljon az élet. Azt most hiába írom, az én férjemnek ennyi idősen 3 gyereke volt, és úgy kell rábeszélni, mozduljon ki, pedig már nagyok a gyerekek...

Ez vagy jön magától vagy nem.

Szerintem.

Folyamatosan le kellene építeni ezt az életmódot.

2018. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
csak az a baj hogy ezeket te mind hagyod azt hiszi ezt neki jár. csak készülj fel hogy baba megszületése után is ez lesz, hiszen hozzávan szokva, "attól hogy van gyerek miért ne éljek" címszóval.. ez jól ellett rontva de még helyre hozható. ha mindketten akarjátok.
2018. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy gyerek után nem fog menni?

Ha ekkora belső igénye van erre ennyi idősen is, nem fog megváltozni. Készülj fel!

Korai volt ez a gyerekvállalás. Meg kellett volna várni míg mindketten lenyugszotok.

2018. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%
Te nem dolgozol tudsz napközben a barátaiddal lenni. Most ő is hisztizzen hogy te szórakozol míg ő dolgozik?
2018. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ő ilyen személyiség. Ráadasul már nem huszonéves, tehát nem fog változni...pont az a baj ahogy írod is: ha nem megy, meg van sértődve. Ez így is lesz. Ha többször nem tud majd menni akkor egyre többször lesz sértett és mogorva, aztán ha szakad a cérna kilép. Ezt megelőzni egy NYUGODT és őszinte beszélgetéssel lehet, ha hajlamos a változásra..de sajnos kevés az esély. Egy próbát megér.
2018. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Az én parom 34 éves én 24. Énis kibabát várok, a párom is az a típusú legalábbis előttem az volt hogy bulizott éjszakázott stb. De ő eljutott arra a szintre mikor lett egy normális kapcsolata hogy elég volt és ezt hátra kell hagyni mert családot szeretne.

Szóval miota egyutt vagyunk 3éve, azóta kb 5x ha elment a haverokkal iszogatni beszélgetni. De pár óra volt ez is. Mióta pedig a baba van, kb nem is nagyon jut eszébe hogy ő bàrhova menjen mert siet haza hozzánk. Pedig ő is elvan "engedve" nincs korlátozva mégis tudja hogy mostmár ez a helyes.

Lényegében ugy gondolom a párodnak ennyi évesen már nem ez kellene hogy legyen a normális hogy buli éjszakázás folyamatosan. És sajnos benne van hogy majd a baba melett is folytattja. Ülj le vele és probald ezt megbeszélni vele, hátha csak egy felvilágosítás kell neki.

2018. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó! Azért nehogy azt mond már hogy ez normális. Mert nem az! Kedves Kérdező!Nektek egy új időszak kezdődik az életetek én amibe ez az életegyik fél részéről sem fér bele. Vagy szórakozok vagy gyermeket nevelek. El kell döntenie! Pontozzatok le de nen gondolom hogy egy kisgyerekes család életébe az belefer hogy apuka délelőtt 10kor esik haza a buliból. Sőt terhes asszony mellett sem. 35evesen meg pláne nem.
2018. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

35 évesen illő lenne máshol tartania, ha valóban családra vágyik. A baba érkezése után pedig csak rosszabb lesz.


Az én párom is 35, mi is most várjuk az első babát. De családapaként viselkedik már most is.

A magam részéről nem szülnék olyan embernek, akinek a bulizás az élete.

2018. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is pont ennyi idősek vagyunk, de ha itt tartana a párom 35 éves létére, bizony már nem lennénk együtt, nemhogy babát vállalni vele.. nem akarok negativ lenni, de nem sok az esélye, hogy ez változni fog, általában 20-25 év között már kezdenek fontosabb dolgok előnyben lenni egy valamire való ember életében, mint a bulizás. Készülj fel rá, hogy ugyan ilyen marad, vagy ne adj’ Isten rosszabb lesz..
2018. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Azt tudom tanácsolni, hogy békélj meg a választásoddal, ha családban akarod felnevelni a gyerekedet.

Ugyanis semmilyen tanács vagy érv nem fogja a férjed megváltoztatni. Ő ilyen, ilyen volt, és ilyen is marad, ezen a baba megszületése se változtat.

Komolyan azt hiszed, hogy 35 évesen nem tudja litánia nélkül, hogy ha gyereke lesz, az mivel jár? Csak te ezt másképp tervezted, mint ahogy ő. Nem beszéltetek arról, hogy mi lesz, ha szülők lesztek?


Te vàlasztottad, te vàllaltál gyereket vele, most alkalmazkodj ahhoz, ami van.


Az állandó hisztivel csak el fogod marni, de nem lesz belőle mintaapa.

2018. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!