Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedulallo kismama majdnem...

Egyedulallo kismama majdnem ket ev kulfoldi munkaviszonnyal (az elmult 3 evben), jelenleg itthon bejelentett munkanelkuli. Mire szamithatok az allamtol?

Figyelt kérdés

Ugy ertve, hogy milyen segelyekre vagyok jogosult? Es ha vagyok is akkor hogy tudom kiszamolni, hogy mennyit fogok kapni?

Plusz meg olyan problemam is van, hogy itthon eddig csak ketszer voltam terhes gondozason, es ha minden igaz osszesen 3 lesz mielott szulnek. A csaladi potlekhoz es az anyasagi segelyhez pedig 4 kell minimum. Viszont kulfoldon jartam terhesgondozasra. Itthon elfogadjak a kulfoldi terhesgondozast is?

Valaszaitokat elore is koszi!


2010. aug. 15. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak akkor fogadják el, ha az itteni nőgyógyász elfogadja, és kiállítja az igazolást. Ezt tőle kell megkérdezned. Szerintem nem fogadják el, de hátha szerencséd lesz.

Itthon gyest és családi pótlékot fogsz kapni. Ezek összege kézbe: gyes: 25795, családi pótlék: 12200Ft. Mivel az álláskeresési ugyan beleszámít a tgyás-gyed idejébe, de maximum 270 nap, így nem lesz meg az ezekhez szükséges biztosítotti időd. A külföldi munkaviszony itthon értelemszerűen nem számít bele a juttatásokba.

2010. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit pontosítom az első választ.

Még ha találsz is itthon bejelentett munkát, akkor sem fogsz kapni tgyást/gyedet, mert (ha jól értem) csak regisztrált munkanélküli vagy, nem pedig álláskeresési járadékban részesülő. Ez előbbi pedig egy nap erejéig sem ad biztosítási jogviszonyt a tgyás/gyed igényléshez.

A családi pótlék egyedülálló esetében 13700 Ft, ehhez jön a gyes, ami nettó 25792 Ft.

A három terhesgondozás kevés. Vagy hitelt érdemlően igazolnod kell, hogy a terhesség alatt legalább 5 hónapig külföldön tartózkodtál vagy be kell még egy terhesgondozást iktatnod. Ez utóbbi sokkal egyszerűbb: egyik héten kétszer mész a terhesgondozásra és meg is van a 4 alkalom. Én olyanról nem hallottam, hogy az itthoni doki igazolja, hogy külföldön voltál terhesgondozáson, de érdemes megkérdezned a dokit.

2010. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!