Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amelyik férfi nem segít...

Amelyik férfi nem segít semmit a gyerekvállalás után, az mire számított?

Figyelt kérdés
Szereti egyáltalán a párját az, aki ráteszi az összes terhet? Vagy ők azok, akik igazából nem akartak gyereket, csak addig lettek puhítgatva, hogy beleegyeztek, de úgy vannak vele, hogy “te akartad, akkor nesze, de engem ne háborgass vele”? Vagy mi van az ilyenek fejében?
2018. szept. 27. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen előtte se csinált semmit, max a nő hitte, hogy majd a gyerek miatt változik
2018. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Off: Nem hiszem, hogy a Gyerekvállalás topcikban ilyen férfiak válaszára számíthatsz :) De szerintem az ilyen kapcsolatok előtte is ilyenek voltak.
2018. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen mintát láttak otthon, az ő apjuk se csinált otthon semmit, csak az anya nevelte őket. Azt hiszi, hogy ez a normàlis, és ha heti egyszer focizik majd vele, akkor túl is teljesített.
2018. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Ismerek én is olyat, aki SEMMIT nem csinál otthon... De olyannyira semmit, hogy evés után még arra se képes, hogy legalább a mosogatóba tegye a tányért. Ott hagyja, ahol épp evett. Pedig ő akart gyereket. Sok évig nem jött, és nagy volt a vágy. De a gyerekkel se foglalkozik. Még csak figyelni se figyel rá rendesen, amikor neki kellene vigyáznia rá. Az adott párnál szinte folyamatos a veszekedés, a dráma. Mindig mindkettő panaszkodik, semmi nem jó, egyre jobban épülnek le lelkileg és testileg a saját életüktől.


Én személy szerint totál kivagyok már attól is, hogy valakinek a férjének "segítenie" kell otthon. Már miért is kéne segíteni bármiben? Ő ugyanúgy eszik, használja a fürdőszobát, a lakást, hordja a ruhákat... Alapvetően szerintem senkinek nem kell "segítenie" a háztartásban, mert 2 ember közösen él benne, közösen használják a dolgokat, így közös feladat azt tisztán és rendben tartani. A gyerek is közös, azt is közös erővel kell(ene) nevelni.

2018. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Te is látod, hogy kérdés van itt "kinek mennyit SEGÍT otthon a párja?" WTF? Segít? Ő nem ott lakik? Ő valami kiskirály? Aki ilyennek szül, az nem tudom mit vár.
2018. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont erre számítanak, hogy nekik ebbe nem kell tevékenyen beszállni. Valamiért ezt tartják természetesnek (lehet otthon is ez volt), és amikor rábólintanak a babaprojektre, pont az a kép van róla a fejükben, hogy úgyse az ő bajuk lesz, max ha kedvük van, megcsikizik kicsit a babát és kész, a többit csinálja az anyja.

Számomra az az érthetetlen, hogy a párok, akik eljutnak addig, hogy fontolgatják a közös gyereket, sosem beszélgetnek arról, ki hogyan képzeli el a családi életet? Mert azért ezek egy része (ha nem is mindegyik) kibukhatna ilyenkor, hogy totál nem egyeznek az elképzelések, lehet mégse kéne erőltetni. Vagy meg lehet nézni azt is, hogy gyerek előtt a férj mennyire érezte úgy, hogy neki is dolga van a háztartással stb. Ha akkor az "női munka" volt, amit ő nem csinál, lehet rá számítani, hogy a gyerek is "női munka" lesz. Itt a gyakorin is előjön sokszor, hogy hát igazából apuka régen se szállt be az otthoni teendőkbe, de akkor MÉG nem zavarta anyukát, mert gyerek nélkül volt ideje mindent megcsinálni, most meg már nincs, ezért zavarja. Hát pedig ugye a kedves férj eddig is lusta volt, most mitől lenne más? A gyerek miatt nem változik meg, bármennyire is szeretik a nők ezt hinni.

2018. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, a kérdéssel is baj van.

Nekem semmit nem SEGÍT a férjem otthon vagy a saját gyerkeei nevelésében, gondozásában, hanem a saját részét végzi el a küzös dolgainkból, és szereti, gondozza, neveli a közös gyerekeinket.


Az általad felvázolt férfi nyilván nem szereti a gyerekét, hiszen ha szeretné, vele lenne, gondozná, szeretgetné.


Az ilyen férfi és nő fejében leginkább baj van.

2018. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1%
Miért, az otthon lévő nő mennyit segít a dolgozó férje munkájában?
2018. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
8-as, a dolgozó férjnek lejár a munkaideje. Az otthon lévő nőnek mikor jár le? Továbbá az az apa, amelyik a gyerekét nyűgnek, tehernek fogja fel, kalap szart se ér, már elnézést. Normális apának magától van igénye arra, hogy a gyerekével foglalkozzon. Ha nincs, akkor fölösleges neki bármit is mondani, úgyse lesz jobb soha.
2018. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%

8-as, a dolgozó férjnek lejár a munkaideje. Az otthon lévő nőnek mikor jár le?


Az otthon lévő nő lefekhet aludni ha a gyerek alszik, saját maga osztja be az idejét,a dolgozó férj tartja el...

2018. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!