Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom májusban lett 12...

A lányom májusban lett 12 éves, és már kis kora óta velem alszik. Hogy szokhatna le? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tud a saját szobájában aludni. Mindig megpróbálja, de mikor azt hiszi hogy alszok, átjön hozzám aludni. Hogy tudna erről leszokni?

2018. okt. 4. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Korábban kellett volna átszoktatni, nem 12 évesen.

A fiam 5 éves koráig velünk aludt el, aztán cipeltük a szobájába. Ettől egyszercsak besokalltunk, nyomás a saját ágyba és alvás. Kis éjjeli fényt kapcsoltunk, és már az első próbálkozós este sikerrel jártunk. Azóta a helyén alszik.

Esetleg maradj a szobájában az első estéken, míg el nem alszik, hogy biztonságban érezze magát.

12 évesen már elég nagy ahhoz, hogy elmagyarázd neki és megértse hogy van neki saját szobája saját ággyal ahol aludnia kéne.

2018. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Erővel nem megy... 1-2 év és rájön, sokkal jobb neki külön szobában, nyugalomban. Légy türelmes vele, hidd el, nem fog a nyakadon maradni :)
2018. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én mindig próbáltam ezt, de amióta elváltunk az apjával, fél egyedül a szobájában. Próbáltam már azt is hogy ott vagyok míg elalszik, de éjjel mindig arra kelek hogy ott fekszik mellettem.
2018. okt. 4. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az átszoktatás előtt a fiam is vándorolt éjszaka. Hiába vittük át este az ágyába,éjjel visszajött mint a bumeráng. Aztán egyszercsak leszokott róla. Türelem, kitartás!
2018. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

1. Bezárod a szobátokat.

2. Próbáld meg azt mondani, hogy ez ciki. A többi gyerek sem csinál ilyet, stb. A lényeg, hogy hozd fel, hogy ez beteges.

3. "FENYEGESD"(idézőjelben) azzal, hogy pszichológushoz viszed. Ha még mindig nem sikerült a cél elérése, akkor tényleg vidd el.

2018. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, remelem nincs gyereked...
2018. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Éjszaka is az anyja vagy. Ha fél, nyugtasd meg. Próbáld fokozatosan: Kapjon ágyat a te szobában, így talán nem mászik be melléd, megszokja, hogy külön van, de közben mégse egyedül. Ha ez már jól megy, lehet gondolkodni a saját szobán 🙂 ha felriad, kérheted, hogy ébresszen fel, így te tudsz hozzá menni/visszakísérni/betakargatni, nem csak suttyomban bebújik az ágyadba.
2018. okt. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
4., szerintem csúnya dolog lenne a szobát bezárni. És amúgy sem viszem pcihológushoz, azért mert fél egyedül lenni! Köszönöm a többi választ, próbálkozok azóta is:)
2018. okt. 6. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!